Teraz jest 28 kwi 2024, o 21:13

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: sprzęgło + obroty r6 2001
PostNapisane: 1 kwi 2011, o 20:56 
Witam. Koledzy mam problem ze swoja R6 2001. mechanik wymienił tarcze sprzęgłowe i sprężynki. sprzegło przestało slizgać, ciągnie dobrze.. natomiast bierze u samej gory.. mechanik mowi ze tarczki sie uloża i luz na klamce sie zwiekszy ale mi cos sie to nie podoba?? co o tym sadzicie? drugi problem to taki że motor odpala po dodaniu delikatnie gazu. miesza w obrotach. schodzi do 4 tys i tak sie utrzymuje po czym spada az wkoncu zgaśnie. regulaja obrotów nic nie daje.. dodam ze gaźniki były właśnie synchronizowane.. mechanik powiedział ze jak to nie pomoze to trzeba wymienic membrany w gaźnikach. co o tym myslicie?? dziekuje


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzęgło + obroty r6 2001
PostNapisane: 2 kwi 2011, o 13:04 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
co do sprzegla masz przy klamce regulacje,popusc je troche,pierwsze slysze zeby tarcze sie "ukladaly". co do gaznikow to jesli ci sama synchronizacje zrobil to niech se ja w dupe wsadzi ;) ma je wyczyscic,wyregulowac,zsynchronizowac i wszystko najlepiej na NOWYCH swieczkach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: sprzęgło + obroty r6 2001
PostNapisane: 2 kwi 2011, o 13:24 
tak też myślałem...aa luzy zaworowe maja coś do tych obrotów?? co do sprzęgła to rekulacja przy klamce i przy silniku jest wkręcona na maxa, wiecej sie nie da.. aa sprzegło bierze nadal za bardzo u góry..


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzęgło + obroty r6 2001
PostNapisane: 2 kwi 2011, o 13:31 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
zawory rowniez moga byc. dlatego ja bym zrobil najpierw regulacje zaworow,pozniej wkrecil nowe swieczki,z filtrem powietrza i zabral sie za pelen serwis gaznikow. co do sprzegla to rozebralbym to jeszcze raz.nigdy tak nie mialem zeby po wymianie wszystkie regulacje wkrecone na maxa a sprzeglo dalej przy koncu bralo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: sprzęgło + obroty r6 2001
PostNapisane: 2 kwi 2011, o 16:23 
no to bede musiał wszytsko po kolei zrobić ale juz napewno nie u tego mechanika.. na nowym sprzęgle zrobione tylko 200 km. dodam ze moto przejechane ma ponad 40 tys a poprzedni właściciel mówił ze zawory byly robione w jesieni na tamten sezon. aa jeszcze jedno.. gdy obroty motoru spadna do 0.5 tyś i dodam gazu to przed moment slychac po prawej stronie jak sprzęgło taki gruchot metaliczny. na wyzszych obrotach juz nic powyzej 1.3 tyś. co to moze byc?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzęgło + obroty r6 2001
PostNapisane: 2 kwi 2011, o 17:54 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
zacznijmy od tego ze nie moze miec takich niskich obrotow! bez ssania ma trzymac 1250 plus minus 150obr. po prawej stronie kolo dekla od sprzegla masz takie pokretlo.jak moto nabierze temperatury podkrec mu na 1250obr,jesli to nic nie daje to bez porzadnego serwisu gaznikow nic nie zrobisz. masz chociaz fakture na wykonanie tej regulacji zaworow? badz jakis dowod? przy tym przebiegu powinno sie zagladnac do nich,a i rozrzad pasowalo by wymienic,bo za niedlugo pewnie zacznie grzechotac i znowu bedziesz sie zastanawial co to moze byc


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: sprzęgło + obroty r6 2001
PostNapisane: 2 kwi 2011, o 23:44 
hm.. dowodu zadnego nie mam.. tylko słowo sprzedającego.. nic pokretło nie daje bo dalej sobie miesza w obrotach jak chce.. jedynie serwis.. a z tym rozrządem to mnie nie pocieszyłes :P dzięki:)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzęgło + obroty r6 2001
PostNapisane: 13 kwi 2011, o 21:52 
ponawiam niestety.. nowy olej 10W40 Motula. sprzęgło ciągnie na wciśnietym. Motor pochodzi pare minut jest wszytsko ok. co moze być przyczyna?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1