Teraz jest 5 maja 2024, o 19:18

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 3 lis 2010, o 18:58 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
słuchaj ... a jak po tej nocy próbujesz odpalic i pokazuje Ci temperature HI to co sie dzieje z kontrolka od immo nie miga czasami wtedy po przekręceniu stacyjki ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 3 lis 2010, o 20:44 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 22:32
Posty: 24
Sprzęt: Yamaha R6
Imie: mariusz
a wiec tak,jak przychodze do garazu (w ciagu 24h od wstawienia moto do garazu) i widze ze kontrolka od immo miga to wiem ze wszystko jest OK i moto odpala bez problemu za pierwszym razem,lecz kiedy wracam po dluzszej przerwie to dioda od immo nie miga (ale slyszalem ze ona ponoc przestaje migac po 24h zeby nie obciazac akumulatora,lecz immo dalej dziala)i wlasnie wtedy cos sie zaczyna dziac,w chwili kiedy przestaje migac to moto tak jakby dostawalo blokade zaplonu i kiedy wkladam kluczyk i przekrecam stacyjke to po pierwsze slysze ze pompa nie ciagnie paliwa a dioda dalej nie swieci i wtedy moge krecic rozrusznikiem az padnie a nie odpali. :evil:, chyba ze sciagne klemy na moment,zrobie maly reset i wszystko jest GIT


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 3 lis 2010, o 22:53 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
dziwne troche, bo gdyby po przekreceniu kluczyka i próbie odpalenia kontrolka od immo migała bo byłby to problem z antena lub kluczykiem, dodatkowo byś miał kod na wyświetlaczu 51 lub 52 , ale w tym przypadku zerknij na bezpiecznik pod lewym wypełnieniem czachy, lub kostka od anteny pod airboxem gdzieś, zarówno wyjecie bezpiecznika jak i rozłączenie tej kostki daje taki sam efekt jak piszesz (pompa nie chodzi, temp. HI i nieodpalisz) ewentualnie kostka pod prawym wypełnieniem od zegarów też looknij ale to juz mniejszy związek z problemem. I troche z innej beczki problem występuje na obu czarnych kluczykach ??? spróbuj drugim czarnym, i koniecznie sprawdz czerwony, jeśli problem wysąpi z czerownym również to bedzie kwestia uszkodzenia anteny immo, połączeń na kostach, a kończąc na kompie nawet. Antena z innego moto działać nie bedzie mówie z góry, musisz mieć fabrycznie nową z serwisu z pustą pamiecią. Sprawdz czy nikt w kompie nie grzebał od dołu (czy jest ładne zalane równo takim miłym w dodtyku silikonem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 4 lis 2010, o 11:53 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2010, o 00:04
Posty: 38
Sprzęt: brak
Imie: Daniel
Nie zawsze pokaże błąd na zegarach jak jest uszkodzony chip w antenie..
Zdarza się tak że nie miga lampka od immo i nie wyświetla błędu.. Wtedy jest duże prawdopodobieństwo że nie ma komunikacji anteny z modułem..
Tak jak pisałem wcześniej kończy sie antena..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 4 lis 2010, o 12:16 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 22:32
Posty: 24
Sprzęt: Yamaha R6
Imie: mariusz
kontaktowalem sie wogole z kolesiem od ktorego kupilem moto w kwietniu i On powiedzial mi ze to HI to jest problem z cewkami zaplonowymi (ponoc dzwonil do salonu yamaha we wrocku i tak mu powiedzieli,chociaz nie wiem jak to stwierdzili bez numeru błedu :pijany: ) ,ze sa zasniedziale albo wcale juz sie nie nadaja do uzytku.normalnie bym do niego nie dzwonil ale te obiawy pojawily sie zaraz po kupnie moto wiec wiedzialem ze musiał miec ten sam problem co ja tylko ostro sie do tego nie pucował,ja przy moto nic nie grzebalem wiec wiedzialem ze to napewno nie jest moja wina. juz raz kolega z forum podpowiedzial i mi zebym sprawdzil te bezpieczniki pod lewa czasza,znalazlem je,wyciągnolem ten bezpiecznik i objawy byly takie same.wyczyscilem go kontraktem i dzialalo lecz po wstawieniu moto do garazu po 24h HI znowu powróciło.sprawdze dzisiaj ten drugi czarny kluczyk i ten czerwony.odezwe sie wieczorem.pozdrawiam i dzieki za info....szerokosci


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 4 lis 2010, o 16:20 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
jeśli czerony na czerowonym kluczyku bedzie tak samo czeka Cie niestety wymiana anteny zeby sie pozbyc problemu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 4 lis 2010, o 19:14 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 22:32
Posty: 24
Sprzęt: Yamaha R6
Imie: mariusz
to mnie teraz zabiles nozem brylant :stres: bylem w garazu z kompletem kluczy zapasowych w tym czerwony i probowalem ale bez zmian,nie pomoglo :evil: jezeli Twoje przypuszczenia sie sprawdzą to jaki czeka mnie koszt wymiany anteny i jakie sa jeszcze zwiazane z tym wydatki :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 4 lis 2010, o 19:56 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
albo nowa antena w aso 1600zł z groszami albo zestaw używany komp, stacyjka antena plus kluczyki, sam to przerwbiałem ostatnio, u mnie ktos wczesniej grzebał przy antenie i miałem z nią problemy, kupiłem nowa w aso (bolało )ale na Twoim miejscu bym sie upewnił czy to w 100% antena.U mnie antena wariowała raz na tydzien, czasem na 2 tygodnie i uspokajała sie po naciśnięciu na obudowe dokładnie w tym miejscu gdzie jest w niej chip na foto, zobacz może u CIbeie jest podobnie. Oraz przejrzyj antene dokładnie czy ktoś juz przy niej nie majstrował wcześniej- można to tak zrobić ze śladu nie ma


link do foto rozebranej anteny:
http://grasoft.ddns.pl/fazer/antena.jpg
Jakby co mam swoją starą antene juz naprawioną (wlutowany ten chip na nowo) i działa bez zastrzeżeń bo jedziłem na niej jeszcze 2tyg. po zakupie nowej z ciekawości czy bedzie robiła jakies problemy.Chip na foto odpowiedzialny jest za rozpoznawanie kluczyka i właśnie przelutowanie tego elemetu z uszkodzonej anteny do działającej to jedyna alternatywa dla wymiany na nową w ASO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 4 lis 2010, o 23:10 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 22:32
Posty: 24
Sprzęt: Yamaha R6
Imie: mariusz
łłłłłłłłłłłłłłłłłooooooooooo... :shock: to musialo bolec,ja zobacze,jak uda mi sie wychaczyc cos w dobrej cenie to moze sie skusze ale poki co to mi nie przeszkadza az tak bardzo zeby moto bylo nie sprawne i nie moglbym smigać,chociaz juz i tak koncowa sezonu(jak nie koniec :( ).jak uporam sie z tym paskudztwem to napisze.dzieki za info...pozdro i szerokosci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1