Teraz jest 5 maja 2024, o 15:12

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 10 sie 2010, o 23:07 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 22:32
Posty: 24
Sprzęt: Yamaha R6
Imie: mariusz
witam wszystkich fanów moto.od tego sezonu posiadam R6 2005.wszystko jest ładnie ,pięknie tylko za kazdym razem jak przychodze do garażu odpalic mojego sprzęta pojawia sie problem.kiedy przekrecam stacyjke pierwszym objawem jest to ze pompa nie ciagnie paliwa a na wyswietlaczu temperatury pojawia sie symbol HI oraz lampka immobilajzera nie miga (normalnie po wylączeniu silnika kontrolka zaczyna migac) .kiedy próbuje odpalic to rozrusznik normalnie kreci ale nie odpala,jakby odcięcie zapłonu.dzieje sie to tylko wtedy jak zostawie moto na cala noc w garazu.w tej sytuacji musze ściągnąć klemy z akumulatora i zresetowac.po zalozeniu odpala bez problemu,do ponownego zostawienia na noc.z gory dziekuje za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 11 sie 2010, o 10:21 
Opisz przyjsacielu czy masz jakies alarmy , itd po postoju cala noc moto nie podaje paliwa jest to napewno zwiazane z elektronika. Po zresetowaniu pompa dziala , wiec musi byc gzdzies odciecie pompy a moze kiedys w moto byl alarm i został wymontowany nie profesjonalnie .


Góra
  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 11 sie 2010, o 16:35 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 22:32
Posty: 24
Sprzęt: Yamaha R6
Imie: mariusz
moja R6 teraz nie posiada zadnego alarmu.z tego co mi wiadomo nie mial wczesniej ale nie jestem pewny.jeden gosciu mowil mi ze ten błąd ktory wyskakuje HI to problem z kablami wysokiego napiecia.dziwna sprawa,jak wstawiam moto o godz. 22 do garazu a rano(dnia nastepnego) wyciagam go koło 11 i dalej dziala (bez resetu).bede musial chyba skoczyc do jakiegos servisu bo ciezko to ogarnąc.dzieki za odpowiedź :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 12 sie 2010, o 09:27 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
sprawdz bezpiecznik pod lewym wypełnieniem czachy, bo jak grzebałem z immobilaiserem u siebie to po wyciagniecu wogole tego bezpiecznika byly identyczne objawy, jak zdejmiesz wypełnienie jest taka mala skrzyneczka z bezpiecznikami, ten bedzie pod nazwa "arm" czy jakos tak


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 15 sie 2010, o 08:11 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 22:32
Posty: 24
Sprzęt: Yamaha R6
Imie: mariusz
w takim razie przy najblizszej okazji zabiore sie za sprawdzenie tego bezpiecznika.dzieki za podpowiedz.szerokosci :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 15 sie 2010, o 09:27 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
"backup" tak się nazywa ta linia na bezpieczniku. Sprawdź napięcie, mia tam kabel zaśniedział na zasilaniu i miałem podobne objawy. Rozdziela się on w wiązce pod bakiem z głównego na dwa cieńsze do bezpieczników od wentylatora i zabezpieczeń właśnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 17 sie 2010, o 19:43 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 22:32
Posty: 24
Sprzęt: Yamaha R6
Imie: mariusz
wlasnie o tym slyszalem wczesniej...zeby sprawdzic stan kabla napiecia,moze byc zasniedzialy albo do wymiany.dzieki chlopaki za pomoc.jak njaszybciej biore sie za usuniecie tej usterki... pozdro R6


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 21 sie 2010, o 09:48 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
sprawdz jeszcze złącze anteny od immobilajzera(pierscien na okolo stacyjki), bedzie pod zbiornikiem miedzy wlotami do airboxu, jak wypnie ta kostke to objawy dokładnie beda takie same jak mówisz, kostka jest chyba 6-cio pinowa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 3 lis 2010, o 14:06 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 22:32
Posty: 24
Sprzęt: Yamaha R6
Imie: mariusz
witam koledzy.nadal mam ten problem z moim moto,mianowicie komunikat typu "HI" w wyswietlaczu temperatury.sa dwie mozliwosci na moj rozum...albo jest to taki przypadek ktory ciezko zdiagnozowac albo moto mialem po prostu u jakiegos partacza (koles ktory pracuje w serwisie YAMAHA ale robil mi to jako fuche) ktory sobie z tym nie poradzil i doradzil mi calkowite sciagniecie immobilajzera.ponoc wsadzili w miejse mojej swoja antene i wtedy pokazywal im sie typowy blad anteny z immo.szczerze mowiac nie przeszkadza mi to bardzo ale po przyjsciu do garazu zawsze musze sciagnac klemy z aku i wtedy wszystko jiest OK,chyba ze moto stalo mniej jaj 24h to wtedy jeszcze da rade odpalic bez opcji "reset"poprzez akumulator.w moim rejonie ciezko z "dobrym"mechanikiem tak samo jak z lakiernikiem.jakby ktos wpadl na jakis pomysl co do mojego HI to bede wdzieczny za jakies konkretne info.pozdro i szerokosci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem przy starcie!!!!!
PostNapisane: 3 lis 2010, o 15:44 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2010, o 00:04
Posty: 38
Sprzęt: brak
Imie: Daniel
Jest taki gość na allegro zajmuje się elektroniką w motocyklach Będzie wiedział, mnie pomógł..
poniżej link:
http://allegro.pl/yamaha-r1-r6-fz1-fz6- ... 92836.html
Jak dla mnie oznacza to padanie anteny immobilizera..
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1