Teraz jest 26 kwi 2024, o 10:37

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: RJ03 nie pokazuje temperatury, kontrolka oleju się świeci
PostNapisane: 10 wrz 2017, o 14:50 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:14
Posty: 22
Sprzęt: R6 2000r
Imie: Radek
Lokalizacja: Świdwin
Witam.
A więc zacznę od początku czyli od tego że silnik był w naprawie u totemów (męczarnia szkoda o tym pisać dalej się męczę ) dostałem silnik z młodszego modelu czyli 03-05r z moją głowicą. Oczywiście silnik poszedł z wszystkimi czujnikami a wrócił bez więc kupowałem po kolei. Mając wszystko zalałem olej i kontrolka od oleju świeci oraz wyświetla się oliwiarka na wyświetlaczu (wiem że to od poziomu oleju która powinna zapalić się po przekręceniu kluczyka i po chwili zgasnąć lecz u mnie cały czas świeci) czujnik zamówiłem następny i okazało się że dalej jest to samo. Po wykręceniu z miski na sucho działa dziwnie bo odwrotnie czyli jak jest pływak na dole to kontrolka gaśnie a gdy tylko pójdzie pływak do góry to się świeci (nie wiem czy w młodszym roczniku jakoś na odwrót działa ten czujnik czy co) ale gdy nie ma w silniku oleju to wszystko jest ok a gdy wleje olej do stanu to już kontrolka nie gaśnie. Drugi problem to temperatura która na wyświetlaczu pokazuje cały czas LO więc i tutaj wymieniłem czujnik lecz efektów brak ciągle wskazuje LO czyściłem wszystkie styki masy kostki bo motocykl bez silnika stał 7 miesięcy, sprawdzałem czy gdzieś kabla nie uszkodziłem załamałem obtarłem czy może o czymś zapomniałem ale nic takiego nie znalazłem. Trzeci problem to TPS który próbowałem ustawiać według serwisówki a wskazówka od obrotów stała na 10,5 tyś rpm przez całą regulacje. Z elektryki jestem dość słaby lecz sprawdzałem przejścia kabli masy i wszystkie styki kostki zostały wyczyszczone i wymyte preparatem do styków ale czy jest możliwość że w motocyklu jest coś co odpowiada za te wszystkie 3 rzeczy bo już nie wiem co robić moja wiedza na temat kabli się kończy może macie jakieś wskazówki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: RJ03 nie pokazuje temperatury, kontrolka oleju się świeci
PostNapisane: 10 wrz 2017, o 22:28 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
Oznacza to jakiś błąd i zrób diagnostyke na liczniku. Ta pozycja 10500 może właśnie oznaczać kod błędu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: RJ03 nie pokazuje temperatury, kontrolka oleju się świeci
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 09:48 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:14
Posty: 22
Sprzęt: R6 2000r
Imie: Radek
Lokalizacja: Świdwin
Właśnie szukałem coś na temat błędów ale nigdzie nie mogę znaleźć jak je sprawdzić w modelu 99-02 rj03 gaźnikowiec a wszystko co jest to od tej na wtrysku i nie wiem czy ten starszy model ma coś takiego jak diagnostyka przez ten licznik. Byłbym wdzięczny jeżeli ktoś by opisał jak to zrobić i czy w tym modelu takie coś jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: RJ03 nie pokazuje temperatury, kontrolka oleju się świeci
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 18:26 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2014, o 10:13
Posty: 240
Sprzęt: r6
Imie: Krzysiek
Lokalizacja: Lubin
Z czujnikiem temperatury jest taka sprawa ze musisz dać go od starszej wersji. Dorobić mosiężną tulejke tak by pasował gwint czujnika na gwint w bloku. Błąd 10,5tyś rpm to jest właśnie TPS, jak jest odłączony to na taką wartość wskakuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: RJ03 nie pokazuje temperatury, kontrolka oleju się świeci
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 20:00 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:14
Posty: 22
Sprzęt: R6 2000r
Imie: Radek
Lokalizacja: Świdwin
Głowica jest od gaźnikowej tylko cały dół od młodszej więc czujnik pasuje na gwint normalnie i dlatego nie wiem czemu jest cały czas LO na wyświetlaczu a TPS mam podłączony ale nie reaguje na ustawianie. Wiem że robiłeś taki swap i czy musiałeś coś kombinować z czujnikiem poziomu oleju czy tylko wtyczka żeby pasowało na ten jeden PIN i wszystko działało tak jak należy? Bo u mnie jak pływak jest na dole to nie świeci a jak na górze to świeci lampka. Nie wiem już gdzie tam ręce wkładać więc sprawdzałem przekaźnik od kontrolki oleju i wygląda jak nowy a gdy ręcznie stycznik porusze to wtedy kontrolka gaśnie ale nie wiem czy to jego wina czy coś do niego sygnału nie daje za słaby jestem ze schematów z serwisówki a w ciemno już dwa czujniki kupiłem i nie wiem czy ten przekaźnik też kupić żeby nie było powtórki ale nadal zostaje problem z temperaturą i TPS dziwne że to aż 3 rzeczy i akurat czujniki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: RJ03 nie pokazuje temperatury, kontrolka oleju się świeci
PostNapisane: 27 wrz 2017, o 21:19 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:14
Posty: 22
Sprzęt: R6 2000r
Imie: Radek
Lokalizacja: Świdwin
Witam. Problem z olejem rozwiązany okazało się że musi być czujnik od starej wersji czyli 99-02r zgodnie z tym co napisał mi kolega Krzyś w odpowiedzi na moje pytanie któremu dziękuję i wisze piwko. Nadal jednak zostaje problem temperatury i tps w sumie przewód od temperatury po zetknięciu z masą pokazuje wartości na wyświetlaczu po czym widnieje napis HI więc wskazuje na czujnik ale kupiłem dwa i na obu jest cały czas LO ma ktoś jakiś pomysł czy kupić kolejny czujnik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: RJ03 nie pokazuje temperatury, kontrolka oleju się świeci
PostNapisane: 23 paź 2017, o 19:40 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:14
Posty: 22
Sprzęt: R6 2000r
Imie: Radek
Lokalizacja: Świdwin
Witam a więc grzebiąc udało mi się doszukać uszkodzony kabelek i temperaturę widzę normalnie tak samo jak olej więc elektryka jakoś zrobiona. Teraz przyszedł czas na gazniki itp więc oddałem do mechanika ale po powrocie nie jestem zadowolony z pracy silnika a więc bardzo faluje mimo czyszczenia synchro nowe świece rozrząd luzy zaworowe oleje filtry a silnik faluje od 1200 do nawet 1500 niby mechanik stwierdził że już koniec gazników ale wcześniej na silniku z pęknięta tuleją cylindra pracował bardzo równo tylko przez przedmuch gasła gdy się zagrzała. Wcześniej przed mechanikiem czyściłem gazniki ale wtedy chodziła na 2000tys a gdy chciałem zmniejszyć obroty to spadało do 500 i nie dało się ustawić 1200 lub 1300. mechanikówi się udało ale te falowanie to masakra. Miał już ktoś coś podobnego lub ma jakieś pomysły?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: RJ03 nie pokazuje temperatury, kontrolka oleju się świeci
PostNapisane: 23 paź 2017, o 22:26 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
przelot wydech?
Filtr powietrza K&N?

nawet we wtryskach się pojawia falowanie z takimi zabawkami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: RJ03 nie pokazuje temperatury, kontrolka oleju się świeci
PostNapisane: 24 paź 2017, o 20:14 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:14
Posty: 22
Sprzęt: R6 2000r
Imie: Radek
Lokalizacja: Świdwin
Filtr normalny ale w sumie z tym wydechem trafiłeś bo głośny taki krótki więc chyba pusty ale wcześniej na silniku z wadliwą tuleją był ten sam i nic takiego się nie robiło ale może to dlatego że tam ciśnienia na jednym nie było ale czy byłaby aż tak ogromna różnica w tych obrotach że nie szło jej na początku wyregulować a teraz jakoś niby jest ale strasznie faluje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1