Teraz jest 2 maja 2024, o 04:09

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kupujemy R1 -porady
PostNapisane: 23 lut 2011, o 09:27 
Witam, tak z grubsza przejrzałem forum i przyszło mi do głowy ,ze mozna by bylo stworzyc taki temat.
Myśle, ze bardziej doswiadczeni uzytkownicy podpowiedza na co zwracac uwage przy zakupie dla kogos kto kupuje R1 pierwszy raz (tak jak np. Ja)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kupujemy R1 -porady
PostNapisane: 23 lut 2011, o 13:29 
ten temat juz jest :) viewtopic.php?f=19&t=429


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kupujemy R1 -porady
PostNapisane: 25 lut 2011, o 18:48 
dobre :lol:

• Dlaczego właściciel sprzedaje? Zmienia na coś większego/innego? Urodziło mu się dziecko? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Może ma więcej motocykli i z tego rzadko korzysta?
pytania naiwne i nic niedające

• Czy stan i przebieg motocykla, powód sprzedaży, plany motocyklowe na przyszłość i styl motocyklisty są zbieżne? (np. sprzedający ma sportowe kombi, twierdzi, że zrobił na bandicie w 1,5 roku 4 tys. Km i mówi, że chce zmienić w przyszłym sezonie na transalpa, a teraz sprzedaje bo chce samochód na zimę, przy czym mamy dopiero ½ sezonu)
w zeszłym sezonie mój kombi jeździł tylko 1700km słownie tysiąc siedemset i jakie to ma znaczenie

• czy jest umowa k/s z poprzednim właścicielem? Jak długo motocykl jest w posiadaniu obecnego właściciela? Najlepiej, żeby jeździł nim przynajmniej 1 cały sezon
umowa dotyczy tylko osób na niej wyszczególnionych i do niczego nie jest potrzebna kupującemu

w ogóle to nabijanie ludziom bzdur do głowy, później jadą i wymagają bóg wie co. słyszałem już teksty, że moto malowanie a był cały w oryginale
jeśli ktoś wie co nie co o dwóch kołach to już pierwszy rzut oka i zapalnie silnika daje obraz motocykla


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kupujemy R1 -porady
PostNapisane: 25 lut 2011, o 19:06 
"jeśli ktoś wie co nie co o dwóch kołach to już pierwszy rzut oka i zapalnie silnika daje obraz motocykla"

nie zgodze sie z tym np. moj ojciec ma Wildstara od nowosci ,jezdze nim juz kilka lat ale co on ma wspólnego z R1?? np dzis zauwazylem ,ze r1 maja jakis przelacznik/wskaznik przy manetce hamulca(domyslam sie, ze to jakas regulacja oporu manetki)ale to ze od 2001 roku mam WS nie znaczy ze wiem jak powinna wygladac r1 bez wypadku co nie? nie chce wydawac 10-20 K na cos co rozleci sie w czasie jazdy, albo ma polowe gadzetów.....
Dlatego zarejestrowalem sie na forum zeby powiekszyc swoja wiedze oraz prosic o porady (a w lato juz mam zamiar z wami sie napic na jakims zlocie :D )


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kupujemy R1 -porady
PostNapisane: 25 lut 2011, o 22:04 
SONIC napisał(a):
nie znaczy ze wiem jak powinna wygladac r1 bez wypadku co nie? nie chce wydawac 10-20 K na cos co rozleci sie w czasie jazdy, albo ma polowe gadzetów.....


Proponuję zainwestować w przegląd w ASO , koszt 200 zł w porównaniu do kwoty 10 tyś- 20 tyś jest żaden . Natomiast na forum , oczywiście zapytać możesz ale tłumaczy się najlepiej organoleptycznie .


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kupujemy R1 -porady
PostNapisane: 25 lut 2011, o 23:31 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
a nad jakimi modelami sie zastanawiasz ?? bo nic takiego nie widzialem. Zapewne rn01 rozni sie od rn19 i mlodszych

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kupujemy R1 -porady
PostNapisane: 26 lut 2011, o 10:40 
SONIC napisał(a):
nie zgodze sie z tym np. moj ojciec ma Wildstara od nowosci ,jezdze nim juz kilka lat ale co on ma wspólnego z R1?? np dzis zauwazylem ,ze r1 maja jakis przelacznik/wskaznik przy manetce hamulca(domyslam sie, ze to jakas regulacja oporu manetki)ale to ze od 2001 roku mam WS nie znaczy ze wiem jak powinna wygladac r1 bez wypadku co nie? nie chce wydawac 10-20 K na cos co rozleci sie w czasie jazdy, albo ma polowe gadzetów.....
Dlatego zarejestrowalem sie na forum zeby powiekszyc swoja wiedze oraz prosic o porady (a w lato juz mam zamiar z wami sie napic na jakims zlocie :D )


ja mówię o jakimś pojęciu a widzę, że kolega nie orientuje się za bardzo
to pokrętło to regulacja odległości klamki od manetki
jeśli chodzi o moto, to myślę, że dobrze ponad połowa to powypadkowe, twierdzę tak na podstawie autopsji, bo już kilka moto miałem, a jeszcze więcej ogłoszeń zjeździłem
wiem co ludzie cudują
szczęścia w zakupie


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kupujemy R1 -porady
PostNapisane: 29 gru 2013, o 18:34 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2013, o 12:25
Posty: 475
Sprzęt: Yamaha R1 rn19
Imie: Sebastian
Lokalizacja: mściwojów
Mam zamiar kupić rn 19 na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kupujemy R1 -porady
PostNapisane: 29 gru 2013, o 21:53 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 29 gru 2013, o 21:27
Posty: 35
Sprzęt: W planach Yamaha R 1
Imie: Sławek
Lokalizacja: pawłowice
Tez własnie chce kupic R 1 2007 Co to sa wlasnie te oznaczenia Rn 19 Rn 20 ?

Jakie malowania szly na Europe jakie na USA ?

Jaki lepiej zakupic ten z USA czy z UE czy jest to jaka róznica?

Czy te z USA mogą byc problemem z naprawami itp ?

Ile tak naprawde Pali R 1 czy ma duza róznice miedzy R 6

Z Góry bardzo dziekuje,gdyz nie znam sie dobrze na tych sprzętach:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kupujemy R1 -porady
PostNapisane: 1 sie 2014, o 20:49 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 14 mar 2014, o 21:51
Posty: 10
Sprzęt: R1 rn04
Imie: Paweł
Lokalizacja: Podlasie
Ja mam swojego staruszka czyli rn04 sprowadzone z japonii,jest w moich rękach od 7 lat, w tym roku kupiłem kolejną rn04 i przerobiłem do stuntu,osobiście jestem bardzo zadowolony,nie chce nawet oglądać innych motocykli niż r1:D Jeśli motocykl był użytkowany zgodnie z przeznaczeniem ( nie wierzę w bajki ze nie był katowany) liczą sie takie fakty jak regularna wymiana oleju,nie wbijanie 2 bez sprzęgła i pilnowanie aby silnik się nie przegrzał to motocykl jest naprawdę bez awaryjny. ja swoim przejeździłem 25tys kilometrów spaliłem mnóstwo opon i dopiero sprzęgło zaczyna sie powoli ślizgać a na jednym kole przejeździłem chyba więcej niż na dwóch:P skrzynia nigdy nie była robiona a działa jak marzenie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1