Teraz jest 15 maja 2024, o 21:02

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chcę kupić nową rn22
PostNapisane: 5 lut 2011, o 11:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2010, o 12:41
Posty: 1
Sprzęt: R1 '08
Imie: Darek
Witam, panowie z racji tego, że ja mam rn19, a mój brat rn22 to może uda mi się coś powiedzieć w tym temacie :)

R1
+moc i moment obrotowy, rn 19 nie ma szans dogonić rn22.
Motocykl strasznie szybko reaguje na ruch manetką.
+prowadzenie tego motocykla to tak jakby inny świat
+mapy, które przydają się podczas deszczu
+piękny dźwięk po zmianie wydechów, u brata siedzi akrap i gada jak szalony

-seryjne kominy delikatnie mówiąc kontrowersyjne
-można również doczepić do przednich lamp, ale to kwestia gustu

Ogólnie mówiąc rn22 to motocykl o wiele lepszy od rn19. Główną zaletą jest prowadzenie i moc tej R1.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Chcę kupić nową rn22
PostNapisane: 6 lut 2011, o 11:27 
Offline
kursant

Dołączył(a): 21 sty 2010, o 11:09
Posty: 188
Sprzęt: -Bmws1000rr
Imie: s
Lokalizacja: Jarocin
to że posiadam bmw nie bede komentował tego chińczyka

_________________
V max 100 150 200 250 270 280 300


Ostatnio edytowano 11 lut 2011, o 14:14 przez michał YZF, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Chcę kupić nową rn22
PostNapisane: 7 lut 2011, o 01:25 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2010, o 19:15
Posty: 145
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: R1
Imie: Jarek
arti23rr napisał(a):
jak pierwszy raz zobaczylem R1 z 2009roku to stwierdzilem ze to jest brzydkie ale jakos teraz mysle inaczej(ma swoj urok ;),kominy do wymiany i jest OK )

Ja akurat "zakochałem" się w niej od pierwszego spojrzenia. Oczywiście wymagała drobnych modyfikacji tyłu :D Początkowo decydujące przy jej zakupie był właśnie wygląd i wspaniałe brzmienie silnika (no i otoczka motocykla pochodzącego (jak mówiła reklama) w prostej linii z wyścigów motogp). Później przekonałem się jednak, że zmian dokonano nie tylko w silniku. Prowadzenie jest wspaniałe, pozycja wystarczająco komfortowa, jednocześnie pozwalająca na doskonałe "czucie" maszyny, mniejsze wymiary powodują, że jest bardziej zwrotna i poręczna w zakrętach. Długo można wymieniać, ale wystarczająco dużo już o niej napisano, więc nie będę się powtarzał. To co jednak wyróżnia RN22 to oczywiście silnik, który łączy zalety rzędówki i v-ki (i naprawdę nie jest ważne gdzie i jakie czopy na wale zostały przestawione ;) :D ). Szybkość reakcji na gaz w średnim i wyższym zakresie obrotów jest wręcz powalająca co daje poczucie niesamowitej mocy, szczególnie w trybie A (chociaż jej wartość na papierze wcale nie jest najwyższa w tej klasie motocykli). Jednocześnie amortyzator skrętu (elektronicznie sterowany) pracuje doskonale przy każdej prędkości i moim zdaniem nie ma potrzeby wymiany go na "profesjonalny". A jego skuteczność jest niezbędna, bo przy dynamicznej jeździe można odnieść wrażenie, że przednie koło ledwo dotyka asfaltu (i to w zasadzie na każdym biegu :D ) Również w dolnym zakresie czuć znaczącą różnicę chociaż skuteczne przyspieszanie odczuwalne jest od ok 4-5 tys. obrotów (dla mnie to jest dół, bo o niższych obrotach nie ma co wspominać ;) ).
Jakieś wady? Z mechanicznego punktu widzenia mogę tylko wspomnieć o niedopracowanym napinaczu łańcuszka rozrządu. Po każdych 5-6 tys km zaczyna hałasować przy rozruchu silnika. Ja wymieniłem już 2. Podobno teraz montują już bardziej wytrzymały (ta niedogodność nie ma żadnego wpływu na pracę silnika w czasie jazdy, objawia się tylko w przy rozruchu)
Zdecydowanie P O L E C A M !


Załączniki:
R1 2009.jpg
R1 2009.jpg [ 151.16 KiB | Przeglądane 3458 razy ]

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=M1IZObuZ1iU
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Chcę kupić nową rn22
PostNapisane: 9 lut 2011, o 21:14 
Jarson napisał(a):
arti23rr napisał(a):
Jakieś wady? Z mechanicznego punktu widzenia mogę tylko wspomnieć o niedopracowanym napinaczu łańcuszka rozrządu. Po każdych 5-6 tys km zaczyna hałasować przy rozruchu silnika. Ja wymieniłem już 2. Podobno teraz montują już bardziej wytrzymały (ta niedogodność nie ma żadnego wpływu na pracę silnika w czasie jazdy, objawia się tylko w przy rozruchu)
Zdecydowanie P O L E C A M !


Jest już poprawiony o innym numerze katalogowym , zamawiają go prosto z Japanu. :lol:
Mam już takowy :shock:


Ostatnio edytowano 9 lut 2011, o 21:26 przez Vdoo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Chcę kupić nową rn22
PostNapisane: 9 lut 2011, o 21:20 
Daroo napisał(a):
+mapy, które przydają się podczas deszczu



Nic bardziej mylnego , rn22 nie ma trzech różnych map !!! Ma JEDNĄ .
A,B,C to są tryby pracy procesora( o ile mnie pamięć nie zawodzi to 24 bitowy) , odpowiedzialnego za reakcje manetki/ rollgazu na otwarcie przepustnicy .
Technologia YCC-T (Yamaha
Chip-Controlled Throttle) reguluje
otwór zaworu przepustnicy, aby silnik
reagował natychmiastowo i
dostarczał dużej mocy


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Chcę kupić nową rn22
PostNapisane: 16 lip 2011, o 19:02 
Jest już poprawiony o innym numerze katalogowym , zamawiają go prosto z Japanu. :lol:
Mam już takowy :shock:[/quote]

Cześć, mam pytanko ile taki napinacz kosztuje ? tez u mnie czeka wymiana ...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Chcę kupić nową rn22
PostNapisane: 18 lip 2011, o 13:36 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
Gdybyś chciał kupić to 660zł. Ale akcja serwisowa prowadzona przez Yamahę nie przeterminowuje się, czyli również po gwarancji wymienią Ci napinacz za darmo. Oczywiście tylko raz. Zajrzyj tu:
viewtopic.php?f=10&t=2914&start=10

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Chcę kupić nową rn22
PostNapisane: 18 lip 2011, o 22:05 
Dziękuję serdecznie za pomoc :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Chcę kupić nową rn22
PostNapisane: 21 lip 2011, o 15:03 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
No proszę jakie ładne barwy :D

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Chcę kupić nową rn22
PostNapisane: 22 lip 2011, o 08:33 
Najładniejsze ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1