Teraz jest 7 maja 2024, o 06:28

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 14 kwi 2012, o 17:46 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 1 lis 2011, o 19:31
Posty: 39
Sprzęt: R6
Imie: Emil
Lokalizacja: Lbn
To i ja skorzystam z tematu o wentylatorze...
R6 99 rok, czy wentylator ma dmuchać na chłodnice czy na silnik...?
Bo ku mojemu zdziwieniu mój wentylator dmucha powietrzem od chłodnicy w stronę silnika... :lol: Czy tak ma być? hehe

Instalacje mam na pewno dobrze podłączona... ;)

W sumie nic się nie dzieje, temperaturę błyskawicznie wiatrak uspokaja w korkach, tylko mnie zastanawia ten sam fakt ze powietrze nie leci w stronę chłodnicy tylko w przeciwna stronę-tak jakby odciągał gorące powietrze od chłodnicy :lol:

mały edit:

Z tego wszystkiego zrobiłem mały test, i udało mi się podłączyć odwrotnie zasilanie na kostce do wiatraka... I przy 104 stopniach załączył się wentylator oczywiście chodząc w odwrotna stronę, czyli wiejąc powietrzem bezpośrednio na chłodnice...
I co mnie zdziwiło ze w ten sposób na postoju temperatura z włączonym wiatrakiem jak stanęła na 104 stopniach tak stała-wentylator w ten sposób nie mógł zbić temperatury... ( a kiedy tylko podłączyłem kostkę tak jak była-czyli dmuchało od chłodnicy na silnik to temperatura od razu została zbita do 98 stopni i wentylator się wyłączył)

Na to wychodzi ze tak powinno być 8-)
Ale co by nie było proszę o wasze sugestie w która stronę dmuchają powietrzem wasze łopatki wentylatora;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 21 kwi 2012, o 22:05 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2012, o 19:56
Posty: 45
Lokalizacja: Polska
Sprzęt: R6
Imie: Marcin
Muszę sprawdzić ale myślę, że chyba wszystkie wiatraki są tak skonstruowane żeby dmuchać w chłodnicę. W końcu ruch powietrza jaki wywołują ma zmniejszać temperaturę płynu chłodniczego a płyn ochładzać silnik a nie na odwrót.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 13:09 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 20:09
Posty: 160
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: RJ05 SE
Imie: Robert
to oczywiste że ma dmuchac w strone silnika. w kazdym układzie chłodniczym tak jest, powietrze ma byc zasysane przez chłodnice w strone silnika imitując wiatr chłodzący podczas jazdy i przy okazji chlodząc bezpośrednio blok silnika. gdyby było odwrotnie to po pierwsze wiatrak zasysałby ciepłe powietrze z pod silnika co przeszkadzało by w chłodzeniu a po drugie czasami wiatrak chodzi podczas jazdy wiec strumień powietrza kolidowałby z naturalnym powietrzem (wiałoby pod wiatr)

można zamknąc temat


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 22 kwi 2012, o 22:04 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2012, o 19:56
Posty: 45
Lokalizacja: Polska
Sprzęt: R6
Imie: Marcin
ups.....mój post był bez sensu, sorki.
Masiek :witam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 26 kwi 2012, o 16:25 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 12:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jasło
Sprzęt: R1 RN13
Imie: GRUBY
Lokalizacja: Jasło
no niby prawisz dobrze, ale ...
zasada mi się wydaje że powinna być jak w samochodzie przecież tak samo jest od przodu chłodnica -> wiatrak -> silnik
a jednak w samochodzie wieje w chłodnica, nawet miałem nieprzyjemną sytuacje przez to ponieważ kamyczek z jezdni wleciał w wiatrak na mieście przy powolnej jeździe i wiatrak poprostu wbił go w chłodnicę że aż dziurę zrobił, więc wieje w przód ale niewiem jak to się ma do moto.
włącza się i chłodzi to jest najważniejsze


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 7 maja 2012, o 09:20 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 3 sty 2012, o 08:31
Posty: 331
Sprzęt: rn 23
Imie: Mateusz
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Witajcie
u mnie tez pojawił się problem z wiatrakami mianowicie przez moja głupotę i nie uwagę odkręciłem korek od chłodnicy żeby sprawdzić stan tylko nie spojrzałem ze silnik był jeszcze rozgrzany i trochę wykipił zanim udało mi się go zakreślacz trochę go uleciało. Jak już wszystko było zimne dolałem ubytek w płynie i pojechałem pośmigać i od tamtej pory nie włączają się wiatraki (wcześniej normalnie przy 105 stopniach wirowały)
erka z roku 2007
wiatraki działają na krotko je podłączyłem
no wiec panowie gdzie szukać problemu oraz rozwiązania
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 9 maja 2012, o 12:57 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 9 mar 2011, o 23:53
Posty: 393
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Sławek
Przeczytaj temat od początku i znajdziesz rozwiązanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 10 maja 2012, o 08:58 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 3 sty 2012, o 08:31
Posty: 331
Sprzęt: rn 23
Imie: Mateusz
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
przeczytalem i to nie raz.. bezpieczniki posprawdzane tylko nie mam pojecia gdzie jest czujnik temperatury bo w chłodnicy to go nie ma na bank....
a ten przekaźnik w tym modelu jest może obok regulatora napięcia znaczy przed nim?
przypomnę ze to rocznik 2007


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 16 maja 2012, o 21:19 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 08:10
Posty: 7
Sprzęt: Yamaha YZF-R6 RJ03
Imie: Max
Dudus, powinieneś go mieć gdzieś z przodu moto (nie mam tego rocznika, więc Ci nie powiem). Ale najprawdopodobniej na chłodnicy, wedle schematu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 17 maja 2012, o 01:02 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
wdk napisał(a):
no niby prawisz dobrze, ale ...
zasada mi się wydaje że powinna być jak w samochodzie przecież tak samo jest od przodu chłodnica -> wiatrak -> silnik
a jednak w samochodzie wieje w chłodnica, nawet miałem nieprzyjemną sytuacje przez to ponieważ kamyczek z jezdni wleciał w wiatrak na mieście przy powolnej jeździe i wiatrak poprostu wbił go w chłodnicę że aż dziurę zrobił, więc wieje w przód ale niewiem jak to się ma do moto.
włącza się i chłodzi to jest najważniejsze


Wiatrak zawsze wieje w stronę silnika i nawet w samochodzie tak jest. Wiatrak umieszczony za chłodnicą zasysa powietrze, które przepływa przez chłodnicę, a podczas jazdy zwiększa ilość powietrza które chłodzi płyn przepływający przez chłodnicę. Kamień, który zrobił dziurę w Twojej chłodnicy najprawdopodobniej odbił się od łopatki wiatraka. Pęd powietrza wywołanego przez wiatrak raczej nie wbiłaby kamienia w chłodnicę uszkadzając ją :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1