Teraz jest 7 maja 2024, o 18:28

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 25 mar 2012, o 10:49 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 20:09
Posty: 160
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: RJ05 SE
Imie: Robert
u mnie załącza sie przy 100. miałem taki sam problem i u mnie zwalony był przekaźnik wentylatora. Najpierw sprawdź bezpieczniki. Za działanie wentylatora odpowiedzialne są dwa. jeden znajduje sie pod siedzeniem kierowcy, drugi w małej skrzynce pod lewym panelem. jeżeli bezpieczniki sa ok to sprawdx przekaźnik znajduje sie on obok skrzynki z bezpiecznikami pod lewym panelem. na zdjęciach pokaze ci jak sprawdzic ten przekaźnik i wentylator.
1 na początek sprawdź czy wentylator hula na krótko. odepnij kostke od przekaźnika i zmostkuj te dwa grubsze przewody od lewej (pomarańczowy z zielonym paskiem i niebieski z fioletowym paskiem) oczywscie na włączonym zapłonie wentylator powinien smigac.
"(jeżeli przewody i bezpieczniki są ok to na przewodach czerwonym z białym paskiem i pomar. z zielonym przy włączonym zapłonie powinno byc napięcie)

http://i.imgur.com/I9cpD.jpg

2 Jesli wentylator śmiga to sprawdź teraz czy czujnik temperatury daje sygnał (-) na przekaźnik. w tym celu weź kontrolke samochodowa zabkę z przewodem zapnij na plusową klemę akumulatora a druga końcówke wcisnij tak jak na zdjęciu na przewód zielony z żółtym paskiem. Odpal moto i odczekaj jak sie nagrzeje przy 100/105 stopniach kontrolka powinna sie zapalić

http://i.imgur.com/I9cpD.jpg
http://i.imgur.com/U97G2.jpg

Jeżeli wszystko jest ok to został już tylko przekaźnik który na bank jest zdupcony. koszt około 60 zł na allegro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 25 mar 2012, o 18:35 
A ta mała skrzynka pod lewym panelem to o co chodzi ? :)

Gdzie się znajduje wyżej wymionione miejsce ? Super opisałeś ten problem z tym wentylatorem :)

A do wcześniejszych odpowiedzi to powiem tak:
Termostatu nie wyciągałem ale działa OK. Wg książki serwisowej w czasie jazdy zawsze ma odpowiednią temperature czy to w ciepłe czy zimne dni.

A co do płynu to szczerze mówiąc nie wiem czy jest dobry bo kupiłem go w zeszłym roku jesienią i tego nie wymieniłem. Nie wiem czy da się jakoś ocenić stan płynu chłodniczego czy trzeba odrazu wymienić żeby mieć pewność ?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 25 mar 2012, o 19:32 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 9 mar 2011, o 23:53
Posty: 393
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Sławek
Można ocenić po wyglądzie czy nie zasyfiony. Ale wymiana płynu to nie są duże koszty więc najlepiej od razu wymień.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 25 mar 2012, o 21:20 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 20:09
Posty: 160
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: RJ05 SE
Imie: Robert
jeżeli w czasie jazdy jest ok z chłodzeniem to po co sie martwić plynem, płynem, czy termostatem. erki sie grzeja to normalne podczas powolnej jazdy po to jest wentylator zeby schłodził a w modelu z 2005 wsadzili nawet dwa. a skrzyneczka z bezpiecznikami znajduje sie tuż nad górnym wężem od chłodnicy, zaznaczyłem kółkiem. najwygodniej bedzie Ci zdjąc lewą owiewkę i panel wtedy bedziesz miał wszystko pod ręką

http://i.imgur.com/kGJsS.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 25 mar 2012, o 21:30 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 20:09
Posty: 160
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: RJ05 SE
Imie: Robert
jeszcze jedno pytanie które powinno paśc na początku: z którego roku masz erke?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 25 mar 2012, o 21:33 
masiek napisał(a):
jeszcze jedno pytanie które powinno paśc na początku: z którego roku masz erke?



2000


No to chyba niestety nie bede mógł się do konca sugerować tymi kabelkami itp. bo masz nowszą erke :/

Ale pierwsze co to sprawdze bezpieczniki :)
Poszukam ich w tych miejscach co mi napisałeś.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 25 mar 2012, o 21:41 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 20:09
Posty: 160
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: RJ05 SE
Imie: Robert
nie wiem jak było w tym roczniku ale musi być podobnie, idź po kablach(po kolorach) od wentylatora i napewno dojdziesz do bezpiecznika i przekaźnika a wtedy zrób jak opisałem. powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 26 mar 2012, o 13:01 
Żeby sobie ułatwić sprawe zapytam się ciebie jeszcze o to jakie kolory miały u ciebie kable od tego wentylatora i jakie kolory miały kable od tego jakby czujnika co wchodzi w chłodnice ?
Przyda mi sie to bo bede bazował na tych kolorach kabli i na tych zdjęciach co mi podałeś.

Bezpieczniki u mnie są raczej OK bo sprawdziłem w takiej jakby skrzyneczce jak opisałeś. I pod siedzeniem jeszcze były jakieś inne 3 bezpieczniki i też były OK.
Pewnie są jeszcze w innych miejscach porozmieszczane jakieś bezpieczniki ale sprawdziłem te do których miałem dostęp czyli pod siedzeniem. Po zdcięciu boczków nie widziałem innych bezpieczników bo może złe dojście albo poprostu innych już nie ma.

http://img26.imageshack.us/img26/2315/bepzieczniki.jpg


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 26 mar 2012, o 17:39 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 20:09
Posty: 160
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: RJ05 SE
Imie: Robert
od czujnika temperatury (-) - zielony z żółtym paskiem
od wentylatora - niebieski z fioletowym paskiem

znajdź po tych kablach przekaźnik na 80% nie żyje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wentylator - od ile powinien się załączać ?
PostNapisane: 7 kwi 2012, o 21:19 
Z tym wentylatorem to był błachy problem :)
Wina leżała po stronie luźnego kabelka xD



Dzięki masiek za wszystkie podpowiedzi i wskazówki !! :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1