Teraz jest 2 maja 2024, o 15:19

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: prawko na kat.A
PostNapisane: 20 maja 2011, o 11:23 
No i wczoraj zdane lecz niestety , jako jedyny z trzy osobowej grupy (chłopaki na mieście dali ciała) . Życzę powodzenia .


Góra
  
 
 Tytuł: Re: prawko na kat.A
PostNapisane: 20 maja 2011, o 13:00 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2011, o 11:12
Posty: 91
Lokalizacja: Gdynia
Sprzęt: R6
Imie: Maciek
marioR6 napisał(a):
witam wszystkich kupiłem sobie R6 mam już ją zarejestrowaną i ubezpieczoną , teraz czas na zapisanie się na kurs prawa jazdy na A.


Trochę od dupy strony się za to zabierasz... Najpierw moto a później prawko hehe. Dobrze z drugiej strony że w ogóle o tym myślisz, a nie hej do przodu bez. R6 na pierwsze moto, też "ciekawy" pomysł. Mam nadzieję, że ciuchy i oleju trochę w głowie masz.
Szerokości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: prawko na kat.A
PostNapisane: 20 maja 2011, o 14:00 
Offline
kursant

Dołączył(a): 17 lis 2010, o 10:33
Posty: 174
Sprzęt: R6 2005
Imie: Łukasz
nie jest trudno..musisz pamiętać żeby obejrzeć się w lewo i w prawo za każdym razem jak ruszasz i zamierzasz skręcić ..na egzaminie nie wystarczy spoglądać w lusterko,egzaminatorzy zwracają na to uwagę...teoretycznie nie możesz też oddalić sie od samochodu z egzaminatorem na jakąś odległość(nie pamiętam dokładnie ile to było)...nie jedź zbyt wolno bo spowalniasz ruch...patrz na znaki ,jedz dynamicznie,uważnie i nie będzie problemu;-)pozdrawiam i powodzenia ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: prawko na kat.A
PostNapisane: 20 maja 2011, o 15:33 
Cwikol napisał(a):
marioR6 napisał(a):
witam wszystkich kupiłem sobie R6 mam już ją zarejestrowaną i ubezpieczoną , teraz czas na zapisanie się na kurs prawa jazdy na A.


Trochę od dupy strony się za to zabierasz... Najpierw moto a później prawko hehe. Dobrze z drugiej strony że w ogóle o tym myślisz, a nie hej do przodu bez. R6 na pierwsze moto, też "ciekawy" pomysł. Mam nadzieję, że ciuchy i oleju trochę w głowie masz.
Szerokości.


R6 to mój pierwszy bike. Najpierw kupiłem, potem zrobiłem prawko ;). Zrobiłem już 4tyś km bez większych ekscesów bez zamulania. Do 10tyś obrotów za dużo się nie dzieje, więc nie ma stresu ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: prawko na kat.A
PostNapisane: 20 maja 2011, o 22:16 
Bzyku napisał(a):
Cwikol napisał(a):
marioR6 napisał(a):
witam wszystkich kupiłem sobie R6 mam już ją zarejestrowaną i ubezpieczoną , teraz czas na zapisanie się na kurs prawa jazdy na A.


Trochę od dupy strony się za to zabierasz... Najpierw moto a później prawko hehe. Dobrze z drugiej strony że w ogóle o tym myślisz, a nie hej do przodu bez. R6 na pierwsze moto, też "ciekawy" pomysł. Mam nadzieję, że ciuchy i oleju trochę w głowie masz.
Szerokości.


R6 to mój pierwszy bike. Najpierw kupiłem, potem zrobiłem prawko ;). Zrobiłem już 4tyś km bez większych ekscesów bez zamulania. Do 10tyś obrotów za dużo się nie dzieje, więc nie ma stresu ;)


Dobrze zrobiłeś że zacząłeś od zakupu sprzętu , koleś na egzaminie opowiadał o typie który nawet rowerem nie jeździł i jego pierwsze manewry na sprzęcie to jazda w kółko bez gazu przez pierwsze cztery godziny kursu . Ja osobiście na początek zpodałem R1 ponad dwa lata temu i śmigam a egzamin zdałem po czterech godzinach kursu . Wiec jak ktoś jest kumaty to nie ma problemu i tak jak kolega tybur18 napisał machać dynią jak pojebany przy każdej zmianie kierunku jazdy i włączaniu się do ruchu .Do zobaczenia na drodze . :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: prawko na kat.A
PostNapisane: 22 maja 2011, o 10:08 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2011, o 11:12
Posty: 91
Lokalizacja: Gdynia
Sprzęt: R6
Imie: Maciek
Ehh, ja sugeruję tylko przeczytanie tego:

http://www.scigacz.pl/Kupuje,litra,i,ni ... 15158.html

pomijam już, słuchania opinii innych ludzi którzy przeżyli już nie jedno i mają duże doświadczenie.

A Twoja rada kup R1 i ucz się jeździć sam, żeby na kursie na 250 już umieć... Brawo Kozak z Ciebie niezły. No i całe dwa lata doświadczenia, to już wszystko jasne.

Znam osobiście gościa, który na pierwszy sprzęt uwalił sobie Hayke. Nikt nie mógł go przegadać. Jeździ już 6 lat na niej i nadal kaleczy. Bo na takim sprzęcie po prostu ciężko nauczyć się podstawowych zachowań i manewrów. A odkręcić każdy potrafi.

Powodzenia,

Ps.
Egzamin w naszym kraju jest tak prosty, że 50% osób które kumają tylko jak się biegi zmienia, potrafiła by go zdać od kopa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: prawko na kat.A
PostNapisane: 22 maja 2011, o 10:50 
Ja słyszałem od instruktora o jego koledze który 30 lat śmiga na sprzęcie i oblał egzamin . Więc mądrzyć może się ten co już zdał he he ;) . A brak wyobraźni z tego arykułu to inna sprawa o której można godzinami rozprawiać .


Góra
  
 
 Tytuł: Re: prawko na kat.A
PostNapisane: 22 maja 2011, o 11:45 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2011, o 17:02
Posty: 232
Sprzęt: RJ09
Imie: Łukasz
Jestem instruktorem i wiem jak to się dzieje, że oblewają doświadcznych nie za jazdę-miasto ale plac np. nie sprawdzenie działania św. stopu, czy moto jest na luzie podczas rozruchu, choć wiemy, że nie zapalisz nowszych moto na biegu czy choćby jak stawiasz na stopkę nie dasz koła na lewo, faktycznie za to oblewają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: prawko na kat.A
PostNapisane: 6 cze 2011, o 14:18 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 20:56
Posty: 95
Lokalizacja: Gdańsk
Sprzęt: R6
Imie: Adrian
Witam.

Stalem sie wlasnie od dzis posiadaczem prawa jazdy na kat A. Zdalem za 2 razem gdzie wczesniej pan egzaminator zarzucil nie upewnienie sie o mozliwosci ruszenia z czym sie nie zgodze ale Kit mu w oku. Dzis nic nie mial mi do zarzucenia, bo nie mial powodu ;) wiec wystarczy pamietac o szczegolach no i sie nie dac ze tak powiem ze stresowac, spokojnie powoli rozgladac sie i bedzie pozytywnie.

Pozdrawiam Szoper.


Ps. Mam pytanko mam prawko zdane (np.dzis) i zakladajac jest taka sytuacja: wsiadam sobie jutro na motor jade zatrzymuje mnie np policja na kontrol i czy wlepi mi mandat za brak kategori czy za brak dokumentu przy sobie.... ? z gory dzieki za odpowiedz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: prawko na kat.A
PostNapisane: 6 cze 2011, o 14:48 
Szoper napisał(a):
Witam.

Stalem sie wlasnie od dzis posiadaczem prawa jazdy na kat A. Zdalem za 2 razem gdzie wczesniej pan egzaminator zarzucil nie upewnienie sie o mozliwosci ruszenia z czym sie nie zgodze ale Kit mu w oku. Dzis nic nie mial mi do zarzucenia, bo nie mial powodu ;) wiec wystarczy pamietac o szczegolach no i sie nie dac ze tak powiem ze stresowac, spokojnie powoli rozgladac sie i bedzie pozytywnie.

Pozdrawiam Szoper.


Ps. Mam pytanko mam prawko zdane (np.dzis) i zakladajac jest taka sytuacja: wsiadam sobie jutro na motor jade zatrzymuje mnie np policja na kontrol i czy wlepi mi mandat za brak kategori czy za brak dokumentu przy sobie.... ? z gory dzieki za odpowiedz




Zabierz ze sobą kartkę ,że zdałeś prawko i wydaje mi się że problemów nie powinno być mój kumpel woził przez miesiąc bo nie miał kiedy odebrać ale nie złapała go policja. W najgorszym przypadku 50zł mandatu;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1