Teraz jest 4 maja 2024, o 15:41

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tor Jastrząb
PostNapisane: 19 lut 2015, o 14:07 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 18:01
Posty: 792
Sprzęt: beemwu
Imie: faker
Lokalizacja: OGL
alex. napisał(a):
Faker jezdzi tylko na torach z sbk i motogp.

no właśnie, i dlatego czegoś się nauczyłem.na tych waszych popierdółkach niczego się nie nauczycie, ale róbta jak chceta

_________________
Faker znowu nadaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tor Jastrząb
PostNapisane: 19 lut 2015, o 14:32 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Napisze ktoś czy to zwykły karting czy coś większego. Czytałem jakieś info że tor ma 2 km ale nie chce mi się wierzyć jakoś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tor Jastrząb
PostNapisane: 19 lut 2015, o 15:13 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
zrobiłem symulacje i wyszło mi że w sumie to on może miec nawet 7 kilometrów :D :


Załączniki:
10648558_335896279905077_6021395306927950043_o.jpg
10648558_335896279905077_6021395306927950043_o.jpg [ 223.86 KiB | Przeglądane 3368 razy ]

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tor Jastrząb
PostNapisane: 19 lut 2015, o 16:35 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Mad666 napisał(a):
zrobiłem symulacje i wyszło mi że w sumie to on może miec nawet 7 kilometrów :D :

Hehehe
Serio pytam bo te 2 km to pewnie po zsumowaniu wszystkiego ma.

Chuj... zostaje Poznań i może ten Nowodwór.
To Kowno też spore, ale patrząc na Kowno i Poznań to nie ma się nad czym zastanawiać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tor Jastrząb
PostNapisane: 1 mar 2015, o 00:08 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2014, o 05:35
Posty: 140
Lokalizacja: Końskie
Sprzęt: YZF R1 RN22
Imie: Piotr
Lokalizacja: Końskie
To i ja wtrącę swoje 3 grosze na temat tego toru, na którym byłem w tym sezonie chyba z 5 albo 6 razy. Ze względu na to że przez pracę nie mam za dużo czasu a ten tor jest całkiem niedaleko 60 km mam do niego jest całkiem fajny a radom to się chowa.

Na moim kanale jest parę filmów z tego toru (w prawdzie takie bez obróbki tak sobie wrzucone)
Jazdy były zrealizowane w oparciu o dwie formuły spotkań tzw. "Motocyklowe Środy" oraz niedzielne "Treningi doskonalenia jazdy"
podczas imprez Cały czas do dyspozycji był instruktor sporów motorowych pan Andrzej Wajda.
Dodatkowo cały czas w pogotowiu czekał zastęp straży pożarnej, który interweniował w razie potrzeby ja podczas sezonu 2014 byłem 6 razy i widziałem 3 gleby jeden złamany obojczyk i 2 ślizgi wszystkie gleby nie były bynajmniej spowodowane problemem nawierzchni tylko przecenieniem swoich możliwości.

Odnośnie nawierzchni to nie mam jej nic do zarzucenia nie jestem ekspertem ale można naprawdę ostro gumy zerżnąć.

Tor jest naprawdę świetny motocykliści z każdym poziomem zaawansowania bądź też jego brakiem, znajdą grupę dla siebie i będą jeździli bez najmniejszego stresu czy ciśnienia, na torze panuje porządek i skład.

Prędkość jaką można rozwinąć jest w granicach 140 mówię tu o takiej górnej bezpiecznej granicy można oczywiście większą jeśli tylko manetka pozwoli się za winklem odwinąć i heble przed kolejnym wyhamować.

Winkle są dosyć techniczne jest ich dużo można naprawdę mocno się zmęczyć w zależności od oczywiście zaangażowania czasami na koniec dnia gdy był tzw "open track" to wjeżdżałem na max 15 min taki byłem zmęczony a dodam że łatwo się nie poddaję.

Dzięki tak powiedzmy dziwnej konstrukcji tego toru można konfigurować go dowolnie, w zeszłym sezonie organizatorzy obiecywali utworzyć kilka docelowych powiedzmy oficjalnych konfiguracji więc każdy znajdzie coś dla siebie

Dodatkowo wczoraj w pewnym czasopiśmie motocyklowym wyczytałem że w tym roku ma być co najmniej 3 spotkania w tygodniu, tak więc kasa na kupkę i czekam na otwarcie mam nadzieje że wprowadzą jakąś kartę członkowską bo mam zamiar tam być ile tylko się będzie dało ja mam jakieś 52-65 km w zależności od drogi.

Poniżej zamieszczam jak wyglądały i ile trwały i kosztowały poszczególne spotkania:

Harmonogram „motocyklowej środy”

14:00 – 14:30 – rejestracja

14:30 – 14:45 – przywitanie uczestników i przedstawienie zasad poruszania się po obiekcie oraz przedstawienie konfiguracji ułożenia zakrętów

14:45 – 15:00 podział na grupy i wyjazd zapoznawczy na nitkę toru jazdy

15:00 – 19:00 swobodne jazdy

Podczas trwania zajęć instruktor będzie do dyspozycji w boksie socjalno-technicznym, i w razie wątpliwości czy pytań, będzie służył radą i swoim doświadczeniem.

Każdy uczestnik, który złamie lub celowo będzie ignorował ustalone zasady bezpieczeństwa i korzystania z obiektu, zostanie upomniany, a w razie konieczności wykluczony z jazd.

Maksymalna dopuszczalna liczba motocykli biorących udział w spotkaniu to 45.

Przewidujemy podział na grupy:

- 3 x 15 motocykli dla liczby uczestników wynoszącej 45
- 3 x 10 motocykli dla liczby uczestników wynoszącej 30
- 2 x 10 motocykli dla liczby uczestników wynoszącej 20
- 1 x 15 motocykli dla liczby uczestników wynoszącej 15 lub mniej

Czas trwania jednej sesji (jednego wyjazdu) wynosi 15 minut. W przypadku uczestnictwa grupy liczącej 15 lub mniej motocykli, jazdy będą odbywać się z kilkuminutowymi przerwami co 15 minut.

Ostateczną liczbę uczestników w grupie/ach na dany dzień jazd ustala instruktor prowadzący. Jedynym kryterium przyjętym w tym wypadku będzie doświadczenie uczestników oraz ich bezpieczeństwo.

Koszt udziału w "motocyklowej środzie" to każdorazowo 110 zł. Udział nie wymaga wcześniejszego zgłaszania chęci uczestnictwa, a jedynie dopełnienia formalności rejestracyjnych na miejscu spotkania.

Niedzielny "Trening doskonalenia jazdy"

Zajęcia będą miały formułę treningu doskonalenia techniki jazdy motocyklem. Uczestnicy otrzymają możliwie najwięcej czasu na wykorzystanie poznanych technik podczas swobodnej jazdy wyznaczoną trasą, z wykorzystaniem całej nitki toru.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

09:00-10:00 Rejestracja uczestników

10:00-10:30 Omówienie zasad i regulaminu treningu

10:30-11:00 Przygotowanie techniczne motocykli i podział na grupy

11:00-14:00 Swobodne jazdy według podziału na grupy

14:00-15:00 Przerwa obiadowa

15:00-17:30 Swobodne jazdy według podziału na grupy

17:30 Zakończenie zajęć i omówienie treningu

Trening odbędzie się pod nadzorem instruktora techniki jazdy, który będzie do Państwa dyspozycji przez cały czas trwania imprezy.

Program zajęć został opracowany z myślą o motocyklistach i motocyklistkach, chcących w bezpiecznych warunkach zapoznać się z możliwościami jakie oferuje im własny motocykl, w przyjaznej atmosferze ogólnego zrozumienia. Jeżeli tylko pojawią się jakieś pytania, instruktor chętnie poinstruuje i rozwieje ewentualne wątpliwości.

Podkreślamy, że nie będzie to trening jazdy sportowej.

KADRA INSTRUKTORSKA:

Instruktorem prowadzącym będzie Artur Wajda – wielokrotny motocyklowy mistrz Polski, posiadający uprawnienia instruktora sportu motorowego.

Organizator nie przewiduję zwrotu wpisowego w przypadku nie stawienia się na obiekcie.

_________________
Pit Stop MotoVlog [Kanał poświęcony tematyce motocyklowej szczególnie R1]
Zapraszam do oglądania, komentowania i subskrybowania!
https://www.youtube.com/user/BeCreativeExpressYS
https://www.facebook.com/pitstopmv


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tor Jastrząb
PostNapisane: 1 mar 2015, o 10:07 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2011, o 22:28
Posty: 183
Sprzęt: R 6
Imie: Mirek
Simptec....a ile sobie krzyczeli za niedzielne jazdy??

_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tor Jastrząb
PostNapisane: 1 mar 2015, o 10:50 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2014, o 05:35
Posty: 140
Lokalizacja: Końskie
Sprzęt: YZF R1 RN22
Imie: Piotr
Lokalizacja: Końskie
Motocyklowa środa koszt: 110PLN
Niedzielny trening doskonalenia jazdy: 230PLN

_________________
Pit Stop MotoVlog [Kanał poświęcony tematyce motocyklowej szczególnie R1]
Zapraszam do oglądania, komentowania i subskrybowania!
https://www.youtube.com/user/BeCreativeExpressYS
https://www.facebook.com/pitstopmv


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tor Jastrząb
PostNapisane: 1 mar 2015, o 15:53 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2012, o 22:21
Posty: 917
Sprzęt: xv 750
Imie: Krzyś
Tor jest spoko, nawierzchnia coś pomiędzy torem radom a ulicą, taki mix asfaltu. Co trening jest nowa konfiguracja toru. Osobiście śmigałem na nim na swoim virago, tylko już nie chcą mnie wpuszczać bo podnóżki mi się na asfalcie skończyły:D Osobiście polecam tor w okolicy nie ma lepszego:D W tym roku będę tam często, taki mam zamiar i chętnie z wami poganiam.

_________________
Lewy pas i gaz, przednie koło w górze nie daj się wyprzedzić furze:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tor Jastrząb
PostNapisane: 2 mar 2015, o 17:38 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 9 mar 2013, o 15:27
Posty: 607
Sprzęt: GSX-R 750 k7
Imie: Alex
Lokalizacja: Katowice
simptec napisał(a):
Motocyklowa środa koszt: 110PLN


Rewelacja :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1