Teraz jest 21 maja 2024, o 11:43

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Okulary a moto
PostNapisane: 11 sty 2012, o 22:04 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Przez ostatni rok troche sypnął mi się wzrok.
Na co dzień okulary nie sa mi potrzebne bo pracuje przy kompie, ale przedmioty z daleka nie sa juz tak wyraźne jak kiedyś.
Zmierzam wybrać się do okulisty żeby zbadać wzrok i żeby dobrał mi coś wyłącznie na moto.
Stąd moje pytanie do okularników :) do których pewnie dołączę.
Co polecacie? okulary czy soczewki. Okulary mniej problematyczne, ale ...
czekam na rady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Okulary a moto
PostNapisane: 11 sty 2012, o 23:34 
Offline
kursant

Dołączył(a): 17 lis 2010, o 10:33
Posty: 174
Sprzęt: R6 2005
Imie: Łukasz
soczewki...sam używam do jazdy na moto i jest dużo wygodniej...nie musisz za każdym razem jak zakładasz i zdejmujesz kask ściągać tak jak okulary.Jest tylko jeden minus..ja miałem okulary ze szkłami fotochromatycznymi tzn że jak było słońce to mi się szkła ściemniały i nie raziło..a w soczewkach jazda pod słońce to ciężka sprawa ale da się przeżyć (chyba że masz kask z blendą przeciwsłoneczną to problemu nie ma) ;) z własnego doświadczenia zdecydowanie polecam soczewki:)


P.S Soczewki wcale nie są problematyczne...Parę sekund na założenie i zapominasz że nosisz;) Polecam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Okulary a moto
PostNapisane: 11 sty 2012, o 23:51 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
jak cenowo wychodzi z soczewkami?
nie jest tak ze co jazda no nowe soczewki?

Co do okularów to jak z nimi przy ewentualnym dzwonie?
oczu nie wyłupią?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Okulary a moto
PostNapisane: 12 sty 2012, o 04:06 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 12:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jasło
Sprzęt: R1 RN13
Imie: GRUBY
Lokalizacja: Jasło
też o tym myslałem, okulary jakieś tam mam jeszcze z przed paru lat ale ich nieużywam bo mnie drażnią a wzrok z czasem się pogarsza, jak znajomego niepoznam po drugiej stronie ulicy to nic ale jak zapiżdżam dwie stówki to wole dostrzec wszystko co na drodze i w pobliżu, też zamierzam sie wybrać do oklulisty przebadać oczy pod kątek soczewek bo soczewki jak sie kupuje to oprócz dioptrii jet jeszcze wypukłość chyba, a jak z praktycznością? Moja koleżanka kupuje na allegro 30 dniowe i raz zakłada i po miesiącu dopiero ściąga i zakłada nowe


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Okulary a moto
PostNapisane: 12 sty 2012, o 14:58 
Offline
kursant

Dołączył(a): 17 lis 2010, o 10:33
Posty: 174
Sprzęt: R6 2005
Imie: Łukasz
zależy od firmy..jak nie masz jakiejś wady poza niedowidzeniem to standardowe soczewki które kosztują u okulisty 30zł za pare i starczają na miesiąc. Możesz oczywiście kupować 3miesięczne(co w pratkyce oznacza 3 pary po 1 na miesiąc), tygodniowe a nawet dniowe i inne. Ale ja kupuje co miesiąc nowe bo jak po miesiącu by sie okazało że słabiej widzisz to szkoda kasy wywalonej na złe soczewki.

Cytuj:
Co do okularów to jak z nimi przy ewentualnym dzwonie?
oczu nie wyłupią?

nie wiem, nie miałem dzwona ani w okularach ani w soczewkach ani bez:D wybaczcie ale nie będę sprawdzał;)

Cytuj:
Moja koleżanka kupuje na allegro 30 dniowe i raz zakłada i po miesiącu dopiero ściąga i zakłada nowe

lol..pierwszy raz słyszę...ja zakładam codziennie rano i codziennie przed snem zdejmuje (jak założysz pare razy to potem pare sekund i gotowe). Są jakieś tam soczewki dzień-noc ale nie używałem więc się nie wypowiadam. Przy zwykłych lepiej dla oczu jak się wyjmuje.Oczywiście zdarza się że zapomnę i pójdę spać . Ale nic mi nigdy jeszcze to nie spowodowało;)
Polecam jak najbardziej soczewki;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Okulary a moto
PostNapisane: 12 sty 2012, o 15:33 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 12:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jasło
Sprzęt: R1 RN13
Imie: GRUBY
Lokalizacja: Jasło
no ta znajoma mówiła że przez miesiąc wogle nieściąga no chyba że sie czymś zabrudzą, raz mówiła nawet że jak płynu niemiała to pod bieżącą wodą opłukała, no ale co tu gadać najpierw cza sie do doktóra wybrać ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Okulary a moto
PostNapisane: 12 sty 2012, o 15:55 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 22:15
Posty: 113
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 '03 raven
Imie: zgadnij..
Lokalizacja: małopolskie
Cytuj:
Moja koleżanka kupuje na allegro 30 dniowe i raz zakłada i po miesiącu dopiero ściąga i zakłada nowe
Cytuj:
lol..pierwszy raz słyszę...ja zakładam codziennie rano i codziennie przed snem zdejmuje (jak założysz pare razy to potem pare sekund i gotowe). Są jakieś tam soczewki dzień-noc ale nie używałem więc się nie wypowiadam.


Chodzi o soczewki Night&Day, faktycznie można je nosić 30 dni non-stop - są z innego "materiału" i mają podobno najlepszą przepuszczalność tlenu więc nie ma dyskomfortu. Osobiście jeszcze nie używałem, zawsze kupowałem standardowe 30-dniowe.

Co wybrać na moto?
Z soczewkami nie ma problemu przy zakładaniu kasku, okulary są trochę upierdliwe bo trzeba je ściągać/zakładać...
Soczewki za to mogą powodować ogólny dyskomfort, zwłaszcza, jeśli takie standardowe (zdejmowane na noc) nosi się bardzo długo - np. przez dłuższy okres czasu powyżej 12h dziennie. Może wystąpić tzw. suche oko czy zapalenie spojówek. Do tego dochodzi codzienny rytuał ściąganie/zakładanie, i problem gdy śpisz niespodziewanie poza domem a nie masz pojemnika z płynem na soczewki (musisz w nich spać a to nie jest zalecane).
Rozwiązaniem tych problemów mogą być soczewki Night&Day ale wydaje mi się, że to każdy musi wypróbować na sobie (czy wystąpi jakiś dyskomfort, jest to kwestia indywidualna).
Najlepiej idź do dobrego optyka - czasem są fajne oferty typu pierwsza para gratis - robisz badania, i jeśli możesz nosić soczewki (nie każdy może, to wyjdzie podczas badania wzroku) dostajesz pierwszą parę za darmo. Jakie i na ile to już zależy od salonu :)

_________________
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Okulary a moto
PostNapisane: 3 lut 2012, o 15:38 
Co do soczewek jeździ się w nich doskonale. Jest jedno ale. Trzeba mieć dobrze zbadany wzrok i dobrze dobrane soczewki. Ja obecnie muszę iść aby zbadali mi wzrok ponownie bo tak jakby soczewki przestawały działać po jednym dniu. Do noszenia na co dzień bym ich nie ściągał. Przy czym warto jest im dać odpocząć dłużej wytrzymają i zachowają właściwości korygujące. Ja zdecydowanie polecam soczewki można spokojnie lecieć nawet 100km/h z otwartą szybką nic się nie dzieje. Przy 200 nie sprawdzałem ale pewnie mogą się przesuwać:D


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1