Teraz jest 13 maja 2024, o 23:46

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Strzelanie z wydechu
PostNapisane: 23 sty 2011, o 13:20 
Witam, mam problem ze swoja rn09, kupiłem ją w listopadzie, do wymiany był exup ale pozatym chodziła bez problemów, troche obroty falowały, z czasem gdy go postawiłem na zime w garazu, przy przepalaniu zaczęła strzelać z wydechu (na ciepłym silniku, wystarczyło dokręcić do 6tys i przy schodzeniu z obrotów strzał i marchewa) i nie wiem co jest? Exup już wymieniony, ustawiony, działa prawidłowo. Dziś może zajrzę do świec. Filtr K&N czysty. Jakieś sugestie? :(\

Jeszcze dodam, że przy pierwszym odpaleniu, zawsze gdy się odkręca troche to go tak jakby troszkę zdławi, ale to tylko na sekunde i juz potem jest wszystko ok.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie z wydechu
PostNapisane: 23 sty 2011, o 14:11 
hej, możesz powiedzieć co może byc przyczyną falujących obrotów i jak to usunąć


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie z wydechu
PostNapisane: 23 sty 2011, o 14:15 
W moim przypadku był yo exup, bo wymianie przestały falować, tzn falują minimalnie. Słyszałem że przez świece tez może falować.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie z wydechu
PostNapisane: 23 sty 2011, o 16:21 
mi się falowanie powiększyło po zmianie tłumika na przelotowy, czy po wymianie trzeba coś zrobić>?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie z wydechu
PostNapisane: 23 sty 2011, o 17:32 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
strzelanie z wydechu tak jak opisales w duzym stopniu jest przez zmienione luzy na zaworach i od tego zacza bym robote.ewentualnie za duza przerwa na swiecach miedzy elektrodami


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie z wydechu
PostNapisane: 23 sty 2011, o 22:30 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
grzes023
dokładnie w pierwszej koleności świece , a ja np. po wymianie wydechu na przelot leovince delikatnie musiałem mu skrecic obroty na biegu jałowym (pokretełko z prawej stronie silnika przy pokrywie sprzęgła) bo miałem 2 tyś obrotów wiec troche za dużo wyreguluj tym poretłem sobie obroty i może również uda Ci sie zniwelować falowanie, prawidłowo obroty w R6 na biegu jałowym niecałe 1,5 tyś. w moim przypadku przed regulacją też walil marchwami, a teraz sporadycznie tylko jak schodzi z wysokich obrotów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie z wydechu
PostNapisane: 23 sty 2011, o 23:39 
Strzela tylko jak sie mu odkreca do ok 6tys i strzał jest zawsze przy 5tys przy schodzeniu z obrotów.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie z wydechu
PostNapisane: 24 sty 2011, o 10:38 
jeżeli chodzi o obroty to próbowałem wyregulować tym pokrętłem ale falują , po prostu się nie da, więc może najpierw świece wymienię, czy warto kupować irydowe?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie z wydechu
PostNapisane: 24 sty 2011, o 16:34 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
tu masz o swieczkach http://r1r6.pl/viewtopic.php?f=14&t=470

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie z wydechu
PostNapisane: 3 kwi 2011, o 15:53 
Lekko odświeżę i podepnę się pod temat.

W mojej R6 RJ05 przy schodzeniu z obrotów strzela z tłumika i czasem puści niebieski płomień. Mam przelot Arrow'a. Ogólnie to nie mam nic przeciwko, ale czy coś jest nie tak, czy tak może być?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1