Teraz jest 1 maja 2024, o 00:21

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów
PostNapisane: 2 lut 2013, o 01:09 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 1 paź 2012, o 17:41
Posty: 10
Sprzęt: R6
Imie: Andrzej
Witam odswierzę temacik:) jaki podejdzie do 2004? i jak by ktoś mógł wrzucić fotki gdzie i co podpiąć byłbym wdzięczny:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów
PostNapisane: 2 lut 2013, o 14:14 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2012, o 17:28
Posty: 140
Lokalizacja: Kraków
Sprzęt: R6 Track Bike
Imie: Maciek
Polecam GiPro lub GPT.

_________________
Potrzebujesz odzieży, części lub akcesoriów do swojego motocykla? Napisz do nas! biuro@legato-motocykle.pl

http://www.legato-motocykle.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów
PostNapisane: 26 mar 2014, o 19:54 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 22:40
Posty: 91
Sprzęt: r6 2000 i 2007
Imie: Tomek
Witam, kupiłem wyswietlacz GPT GI 1001 do r6 z 2007r. niestety brak polskiej instrukcji, producent też ma w dupie i z informcji które są dostępne na ich stronie mam podane: GPT kolor kabla od wyświetlacza oraz kolor kabla do którego mam się wpiąć w motocyklu. Ale gdzie to wpiąć to już nie napisali :(

GPT ------- YAMAHA
RPM biały - żółty
SPEED żółty - różowy - szukać pod bakiem
PLUS zielony - brązowy
MASA brązowy - czarny bądź biały

Z tego co mi się wydaję kabelek RPM do wiązki licznika, SPEED pod bakiem do białej potrójnej wtyczki ale nie mam pewności. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu kabli.


Załączniki:
gpt.jpg
gpt.jpg [ 171.61 KiB | Przeglądane 4178 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów
PostNapisane: 28 mar 2014, o 10:32 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Nie wiem jakie masz kolory u siebie. Sprawdzałem schematy z rocznika 2001 i 2007. Przewody idące do licznika są podobne. Na sto procent nie jestem pewien, ale doszedłem do tego:

Przewód RPM musisz podłączyć do przewodu żółtego z czarnym paskiem. Taki przewód powinien być w głównej kostce licznika.

Przewód SPEED powinieneś podłączyć do przewodu żółtego z niebieskim paskiem. Tutaj nie jestem pewny, ale tylko ten przewód wydawał mi się słuszny :)

Przewód plusowy i masa to wiadomo gdzie mają iść. Ze znalezieniem napięcia nie powinieneś mieć problemu. Najlepiej jednak znaleźć przewody idące również do licznika. Najprawdopodobniej będzie to przewód czarny z białym paskiem ( masa) i plusowy przewód to może być czerwony z białym paskiem. Co do plusowego przewodu musiałbyś znaleźć taki, aby po przekręceniu kluczyka wyświetlacz się zapalał. To możesz już poszukać jakie przewody idą od stacyjki. Może tak dojdziesz.
Na koniec chciałem napisać, że to są tylko moje przypuszczenia. Sugerowałem się dwoma schematami elektrycznymi, ale one są tak pokręcone, że ciężko było to zlokalizować. Jak będziesz grzebał, to podłącz sobie najpierw na sucho, najlepiej wepnij się jakoś w kostkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów
PostNapisane: 31 mar 2014, o 22:03 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 22:40
Posty: 91
Sprzęt: r6 2000 i 2007
Imie: Tomek
Rozebrałem całą czaszę motocykla żeby zobaczyć tą kostkę od zegarów. Wg producenta jest tam kolor żółty, jak nazłość są trzy :x a pod bakiem brakuje tej potrójnej wtyczki a różowych kabelków też jest kilka :x Z zasilaniem nie ma problemu nie trzeba dostawać się do zegarów wystarczy ściągnąć podłużną osłonę pod manetką biegnącą od reflektora. Ukazuje się nam cała wiązka która idzie od lamp i od zegarów. Gdybym wcześniej to wiedział nie musiał bym pół motocykla rozkręcać :evil: Zrobiłem zdjęcie kostki przy zegarach (dwie strony) Jak uda mi się podłaczyć ten licznik to dokładnie opiszę gdzie należy się wpiąć nie rozkręcając przy tym całego przodu motocykla.


Załączniki:
yam2.jpg
yam2.jpg [ 163.9 KiB | Przeglądane 4152 razy ]
yam1.jpg
yam1.jpg [ 150.72 KiB | Przeglądane 4152 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów
PostNapisane: 31 mar 2014, o 22:08 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 22:40
Posty: 91
Sprzęt: r6 2000 i 2007
Imie: Tomek
jarzombek007 napisał(a):
Przewód RPM musisz podłączyć do przewodu żółtego z czarnym paskiem. Taki przewód powinien być w głównej kostce licznika.


no i są tylko że dwa :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 06:41 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Według mnie, to na pierwszym zdjęciu jest przewód czarny z żółtym paskiem ( drugi od prawej) a na drugim zdjęciu jest przewód żółty z czarnym paskiem ( pierwszy od prawej). Tak ja to widzę jak patrzę na zdjęcia. To jest z tego co pamiętam przewód od obrotomierza. Wydaje mi się ( ale nie jestem pewny) że nawet jak ten przewód źle podłączysz to nic nie powinno się stać. Jedynie nie będzie działał wyświetlacz. Ja skłaniałbym się jednak ku przewodowi z czarnym paskiem na zdjęciu numer dwa.
Co do rozbierania czaszy, to może tego nie trzeba robić żeby podłączyć sam wyświetlacz, ale z własnego doświadczenia wiem, że aby wszystko fajnie poukładać, dobrze poupychać przewody od wyświetlacza i dobrze przymocować sam wyświetlacz, to trzeba ściągnąć czaszę. Ja u siebie ściągałem też i sporo gimnastyki mi to oszczędziło, bo miałem bardzo fajny dostęp do kostki ( w kostkę wpinałem się najpierw, żeby zobaczyć czy podłączam się pod dobre przewody) i bez problemu upchnąłem dodatkowe przewody tak, że ich nie widać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 12:00 
Offline
kursant

Dołączył(a): 25 lip 2011, o 18:07
Posty: 167
Sprzęt: r6
Imie: Przemek
Lokalizacja: Turek
i jak kolego ten wyswietlacz GPT podlaczony? czy nadal sie meczysz z kablami? Pytam bo jestem ciekaw jak bedzie dzialac bo sam sie nad jakims zastanawiam. I tu pytanie lepszy wlasnie taki GPT czy DATATOOl bo glownie nad jednym z nich sie zastanawiam. O datatolu jedni pisza ze jest ok a inni ze ma spore opoznienie i sie gubi. Co Wy, posiadacze tych wyswietlaczy mozecie powiedziec na ich temat?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 18:04 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Co prawda nie mam żadnego z tych wyświetlaczy które wymieniłeś, ale w moim też są opóźnienia. Chyba większość ( jak nie każdy) wyświetlacz, który odczyty bierze z prędkościomierza i obrotomierza, będzie miał opóźnienia. Mi to w jeździe codziennej w ogóle nie przeszkadza. Wyświetlacz służy mi tylko do tego, żeby np. przed zakrętem ( skrzyżowaniem itp.) spojrzeć na którym biegu jadę. Dzięki temu nie schodzę nigdy za nisko ( na przykład do jedynki przed skrzyżowaniem). Wyświetlacz przydaje się też wtedy, kiedy jedziemy na szóstym biegu. Dzięki temu nie szukamy siódemki :) Może na torze, jak co chwilę się przyśpiesza, zwalnia, redukuje itp. szybkość działania wyświetlacza jest ważna. Na normalnych drogach moim zdaniem nie potrzeba aż tak czułego wyświetlacza i tak jak pisałem wcześniej, wystarczy spojrzeć i wtedy wiadomo o ile trzeba zredukować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyświetlacz biegów
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 22:45 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 22:40
Posty: 91
Sprzęt: r6 2000 i 2007
Imie: Tomek
Jeszcze sobie nie poradziłem nie miałem czasu. Jutro będę dłubał

Układ wtyczki Yamaha r6 2006-2007


Załączniki:
r6.jpg
r6.jpg [ 55.5 KiB | Przeglądane 4115 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1