Teraz jest 3 maja 2024, o 15:08

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakup swiec NGK zwykle czy IRYDOWE?
PostNapisane: 28 lut 2010, o 19:32 
Witam,
Jako ze zamierzam wymienic swiece przegladajac allegro natrafilem na swiece firmy NGK IRYDOWE :|. Ma ktos takowe? rzeczywiscie one takie zajebiste jak pisza? bo nie powiem troszke kasy sobie za nie wolaja... :|


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakup swiec NGK zwykle czy IRYDOWE?
PostNapisane: 28 lut 2010, o 19:38 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
Co do irydówek, ja mam. Ktoś mnie już pytał o nie na PW, mi nie chce się pisać od nowa elaboratu wiec wklejam moje "skromne" zdanie na ten temat gdyby miało to pomóc innym użytkownikom ;)

Mam irydówki NGK CR10EIX. Sytuacja wyglądała tak... moto kupiłem w lecie 2008. Anglik. Przebieg 6500km. Świece były chyba jeszcze właśnie fabryczne NGK CR10EK i czasem na wolnych obrotach i na bardzo niskim gazie, ok 2-2,5tyś obr nierówno pracował, czy to zimny czy rozgrzany, tak jakby np paliwa mu brakowało czy jakby czasem nie dostawał iskry na wszystkie cylindry. filtr powietrza był oryginał, wydech końcówka sport. Z racji tego że moto na wtrysku (eliminacja gaźników i ich ewentualnej regulacji) jedynym prostym domowym zabiegiem ratunkowym była wymiana świec. Więc i podczas zimowego domowego serwisu (styczeń 2009) wymieniłem. I pomogło. Gdyby nie problem pewnie bym ich nie wymieniał w ogóle. Przy okazji też wtedy wskoczył filtr powietrza K&N. Wymieniłem na irydówki (nie wiem jak ceny teraz się kształtują ale rok temu kosztowały mnie coś ponad 220zł) gdyż przed wymianą poczytałem na necie trochę i generalnie ludzie chwalili że lepsza wytrzymałość, lepsza iskra, stała stabilna praca świecy, że silniki pracują lepiej, równiej, że spalanie lepsze... postanowiłem że już dam więcej ale kupię właśnie irydowe. Od wymiany minął rok, przebieg teraz 15000km (wymiana na 9000km) I już co do mojej osobistej opinii to tak:
- silnik odpala i pracuje rewelacja, równo i "czysto", (nie wiem czy to zasługa irydówek, czy w ogóle świec, bo nie wiem jak by pracował na nowych ale zwykłych) w każdym bądź razie jestem zadowolony z tych bardzo bo mawiają że R6 na sport filtrze nie lubi pracować równo a moja i tak chodzi jak cacy pomimo filtra.
- dopalanie paliwa chyba się poprawiło bo na starych swiecach sadził marchewami z tłumika (większe niedopalone opary paliwa) o wiele bardziej, teraz wykorzystanie mieszanki w cylindrze jest chyba lepsze bo o marchewkę trudniej wydaje mi się że to właśnie też świeczki pomogły. Choć akurat tutaj to marchewki lubię co do ekonomii, tzn spalania paliwa.... wiesz... przed wymianą mało jeździłem więc nie mam takiego porównania czy coś mniej pali teraz... wg mnie bez zmian.... co do wzrostu mocy.. może jakiś koń mechaniczny przybył... tutaj też nie zauważyłem akurat jakichś rewelacji. Ale jedno co to ładniej się zbiera tak z miejsca od zera z wolnych obrotów. Np jak jedziesz na wysokim biegu z minimalnymi obrotami, lub jak chcesz wtedy pszyspieszać bez redukcji to nie dławi/szarpie tak jak dawniej. No oto moje wypracowanie. Generalnie, reasumując: nie wiem jak by się zachowywał ten rok temu gdybym wsadził normalne, podejrzewam że też ok ale ja z tych jestem zadowolony i moim zdaniem warto wydać kasę. Przy następnej wymianie też wkręce irydówki.

Pozdro 4 all 8-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Zakup swiec NGK zwykle czy IRYDOWE?
PostNapisane: 28 lut 2010, o 20:48 
W rn09 można np. stosować tylko irydowe świece.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakup swiec NGK zwykle czy IRYDOWE?
PostNapisane: 28 lut 2010, o 21:44 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Z tego co można wyczytać w necie to niby warto zainwestować w irydowe świeczki,cenowo dużo droższe od normalnych... Ja teraz wymieniłem na irydowe,ale wypowiedzieć się o jakiś różnicach dopiero będę mógł jak zacznę latać... ;)

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Zakup swiec NGK zwykle czy IRYDOWE?
PostNapisane: 28 lut 2010, o 23:25 
no to w takim razie jutro jade je kupic i jak tylko zaczne smigac to sie wypowiem co i jak :) dzieki koledzy


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakup swiec NGK zwykle czy IRYDOWE?
PostNapisane: 1 mar 2010, o 16:14 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2009, o 20:09
Posty: 743
Lokalizacja: Nowy Sącz
Sprzęt: Sprzedany :(
Imie: Mateusz
Różnica między normalnymi a irydowymi :shock:
Sami oceńcie ;)
http://www.youtube.com/watch?v=tS4MV2pELyU

_________________
Każdy ma taki moment, kiedy musi zamknąć pewien etap
Nie po to, żeby siedzieć; Po to, żeby iść dalej
Po to, żeby sięgnąć dalej; Po to, żeby zrobić więcej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Zakup swiec NGK zwykle czy IRYDOWE?
PostNapisane: 1 mar 2010, o 23:08 
widzialem widzialem ten filmik :) jeden koles na aukcji alledrogo zapial linka. Noo zamontuje to ocenie :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakup swiec NGK zwykle czy IRYDOWE?
PostNapisane: 2 mar 2010, o 10:27 
Co ile tyś km powinno wymieniać się świece??


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakup swiec NGK zwykle czy IRYDOWE?
PostNapisane: 2 mar 2010, o 20:54 
MACIEK napisał(a):
Co ile tyś km powinno wymieniać się świece??

Właśnie dobre pytanie ale odpowiedź jest tylko jedna- jak silnik źle pracuje 8-) Mi tak jakoś nierówno pracuje na wolnych i chyba jeszcze na początku sezonu świeczki zmienię ale też tylko na irydowe- jedna porządna inwestycja i problem z głowy :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakup swiec NGK zwykle czy IRYDOWE?
PostNapisane: 3 mar 2010, o 08:37 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
Jarek 781 napisał(a):
MACIEK napisał(a):
Co ile tyś km powinno wymieniać się świece??

Właśnie dobre pytanie ale odpowiedź jest tylko jedna- jak silnik źle pracuje 8-) Mi tak jakoś nierówno pracuje na wolnych i chyba jeszcze na początku sezonu świeczki zmienię ale też tylko na irydowe- jedna porządna inwestycja i problem z głowy :D


Podobnie myślę i ja odnośnie całej kwestii wymiany świec :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1