Teraz jest 2 maja 2024, o 04:37

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Transformacja z silver na white.
PostNapisane: 31 sty 2010, o 23:26 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 21:03
Posty: 63
Lokalizacja: Śląsk
Sprzęt: YZF R1 RN12
Imie: Mirek
Witam.

Otóż pewnego pięknego dnia zobaczyłem rn12 w białym kolorze - zakochałem się.
Moja srebrna już mi się troszkę opatrzyła i po 3 sezonach nie wytrzymałem.
Stało się. Szukanie "picassa" odwiedzonych kilkanaście mieszalni lakierów, kilka godzin spędzonych przy "rozbiórce" potwora i na dzień dzisiejszy moja niunia wygląda tak jak na focie którą zamieściłem poniżej.

Zainspirowała mnie moda na białe śniezne kolory na nowych drogich samochodach które to czasem można spotkać na naszych ulicach.
Sprawa przemalowania motocykla w tym momencie była już tylko kwestią czasu.
Na pierwszy rzut oka niby prosta rzecz, pociągać plastiki, zdemontować koła i je rozbroić, znaleźć lakiernika i dobrać farbki - i w tym momencie pojawił się nie lada problem, ponieważ uzyskanie śnieżnej bieli to nie jest taka łatwa sprawa.
Zwiedziłem pół śląska z mieszalniami lakierów w poszukiwaniu odcienia bieli który by mnie satysfakcjonował. Jako ciekawostkę powiem, że czysta biała baza wcale nie jest śnieżno biała !!!
W końcu na którejś tam już mieszalni znalazłem próbkę (fiszkę) najbielszą z wszystkich które miałem okazję oglądać. Wrzuciliśmy ją do komputera by sprawdzić skład i co się okazało, otóż aby uzyskać "bielszą biel" od czystej białej bazy trzeba domieszać do niej odrobinę czarnej i "pół" odrobiny fioletu !!! Trochę to dla mnie nie zrozumiałe ale co tam, kazałem namieszać 600mll bazy i zobaczymy co z tego wyniknie. Zagłębiając się w temat lakiernictwa w różnych forach znalazłem tez troche informacji o XYRALIC-u. Jest to dodatek do farby który stosuje się w droższych modelach samochodów. Jest to nic innego jak bardzo drobne ziarno (drobniejsze od tego które widać na lakierach typu metalik) i występuje ono tylko w kilku kolorach (niebieski, złoty, czerwony i bodajże zielony). Po położeniu np niebieskiego xyraliku na czerwonej bazie w pochmurny dzień jest on zupełnie niewidoczny - widzimy normalny czerwony kolor, natomiast w jasny słoneczny dzień xyralic po prostu robi na lakierze cuda. Wszystko zaczyna sie mienić coś w styli kameleon ale tylko wpadając w ten kolor który miał położony xyralic.
Troszkę się naszukałem i udało mi się zdobyć 250mll tegoź cudownego dodatku i po zrobieniu próbek białą bazą z xyralikiem zrobiłem wielkie wow. Tak więc mój erłan przybierze zupełnie inny image w tym sezonie a jak będzie wyglądał efekt końcowy o tym na pewno stosowny materiał przedstawię na forum.

Puki co motorek wygląda tak jak poniżej na fotce bo plastiki, felgi, kask itd leży na lakierni i przygotowuje się do położenia lakieru. Jest już bliżej niż dalej więc myślę że za 2-3 tygodnie będę mógł w pełni zaprezentować efekty mojego widzimisie.

Poniżej dołączam także fotę jak to będzie wyglądało mniej więcej na przykładzie tego samego motocykla (zaczerpnięte z netu) z tym że bez xyralica.


Załączniki:
Komentarz: A tak mniej więcej będzie wyglądała po zabiegu kosmetycznym w lakierni.
r1 white.jpg
r1 white.jpg [ 79.93 KiB | Przeglądane 3779 razy ]
Komentarz: Przed i w trakcie, na efekt końcowy jeszcze chwilę poczekamy.
Bez nazwy 1.psd.jpg
Bez nazwy 1.psd.jpg [ 190.51 KiB | Przeglądane 3779 razy ]

_________________
" Dawcy, świry, idioci... Ludzie nazywają nas różnie, jednak ta ciemna masa nie wie, że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych. Dla nas tylko przeciętnych..."
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Transformacja z silver na white.
PostNapisane: 31 sty 2010, o 23:35 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, o 20:54
Posty: 622
Lokalizacja: Wrzesnia,WLKP
Sprzęt: YZF R1 Rn09
Imie: Piotr
ja jestem zdecydowanym zwolennikiem indywidualnosci w malowaniach więc powiem Ci jedno - pięknie się tam biała prezentuje naprawdę pieknie:)

_________________
Lewy pas i gaz, przednie koło w górze nie daj się wyprzedzić furze:)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Transformacja z silver na white.
PostNapisane: 31 sty 2010, o 23:36 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 21:03
Posty: 63
Lokalizacja: Śląsk
Sprzęt: YZF R1 RN12
Imie: Mirek
Ja przez całe życie wychodzę z założenia "WYRÓŻNIJ SIĘ Z TŁUMU ALBO ZGIŃ" i nigdy mnie to nie zawiodło :)

_________________
" Dawcy, świry, idioci... Ludzie nazywają nas różnie, jednak ta ciemna masa nie wie, że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych. Dla nas tylko przeciętnych..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Transformacja z silver na white.
PostNapisane: 31 sty 2010, o 23:37 
Byle w lakierni się postarali :) no i czekamy na realne fotki Twojej maszynki w nowej szacie :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Transformacja z silver na white.
PostNapisane: 1 lut 2010, o 07:38 
Biała bankowo będzie się godnie prezentować ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Transformacja z silver na white.
PostNapisane: 1 lut 2010, o 08:20 
Dziękujemy Koledze za wykład z mieszania kolorów ;)
Niestety na zdjęciu nie będzie widać efektu więc będziemy Ją podziwiać na którymś zlocie :D :D :D
Pozdrawiam ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Transformacja z silver na white.
PostNapisane: 1 lut 2010, o 08:23 
popieram decyjzje:) sama myśle o moto w kolorze białej perły.
Mam nadzieje że plan i malowanie się powiedzie :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Transformacja z silver na white.
PostNapisane: 1 lut 2010, o 09:39 
i pewnie sie skonczy jak zwykle, malarze spieprzą robote i po zawodach, najbardziej mnie denerwuje niefachowość fachowców, i ich głupie tłumaczenia , że to ,że sro ,że tamto, no i cały plan w pizdu, ale życze powodzenia bo ja w tej kwesti szczescia nia mialem


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Transformacja z silver na white.
PostNapisane: 1 lut 2010, o 11:00 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 21:03
Posty: 63
Lokalizacja: Śląsk
Sprzęt: YZF R1 RN12
Imie: Mirek
Malował będzie mój znajomy pod moim okiem więc raczej fuszery nie odwali a gdyby nawet to będzie poprawial tak długo aż będzie "fabryka" :).
To dla niego też w pewnym sensie pewna próba sił, ponieważ nigdy xyralikiem nie lakierował.

_________________
" Dawcy, świry, idioci... Ludzie nazywają nas różnie, jednak ta ciemna masa nie wie, że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych. Dla nas tylko przeciętnych..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Transformacja z silver na white.
PostNapisane: 1 lut 2010, o 14:28 
kilka RN012 widziałem białych i chyba tylko ten model wygląda super w bieli... cierpliwości w pracach przy motocyklu... ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1