Teraz jest 16 kwi 2024, o 21:18

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Amortyzator Skrętu
PostNapisane: 26 kwi 2017, o 23:07 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 00:23
Posty: 247
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: r6 rj15
Imie: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Co do mocowania amorka to na aliexpres również dostaniesz w śmiesznym pieniądzu . Volkov weź to zaznacz w paint czy coś,bo może godzina późna i nie chce mi się już myśleć ,ale nie pojmuje o co k'man


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Amortyzator Skrętu
PostNapisane: 27 kwi 2017, o 09:56 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 23 lut 2017, o 07:46
Posty: 51
Sprzęt: SV 1000S K4, RJ09
Imie: Volkov
Lokalizacja: Kraków
Fotka już jest , na poprzedniej stronie,
Nr 1 - śruba na główce ramy
nr 2 - śruba przy baku
Chodzi o to że nie kumam po co łącznik pomiędzy śrubą 1 a 2 - zakładam że amor jest dokręcony do półki z prawej strony ( nie widać tego na zdjęciu) CHYBA ŻE: dźwignia na śrubie przy baku (nr 2) nie jest dokręcona wraz z bakiem a tylko w "powietrzu " i chodzi po łuku wraz ruchem kierownicy.
Albo inaczej: zastanawiam po prostu który punkt mocowania jest stały a który ruchomy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Amortyzator Skrętu
PostNapisane: 27 kwi 2017, o 13:28 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 00:23
Posty: 247
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: r6 rj15
Imie: Bartek
Lokalizacja: Łódź
A jak chciałbyś inaczej to skręcić :P ?? Nakrętka nr.1 nakręca się w miejsce oryg nakrętki - a to obramowanie w okół niej i ten element ,który domniemam nazwałeś "łącznikiem" jest ruchomy ,bo jak skręcisz kierownica i to by pozostało w tym samym miejscu to byś wadził o nakładkę baku (tam gdzie wchodzi śruba w bak ) śruba nr.2 trzyma amortyzator na pozycji , inaczej trzymał by się tylko na dźwigni ,której końcówka jest przykręcona do boku półki. Gdyby nie to to amortyzator byłby krzywo zamocowany i w ogóle nie spełniałby swojej roli ,bo by latał po całym moto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Amortyzator Skrętu
PostNapisane: 27 kwi 2017, o 14:03 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 23 lut 2017, o 07:46
Posty: 51
Sprzęt: SV 1000S K4, RJ09
Imie: Volkov
Lokalizacja: Kraków
skolmal14 napisał(a):
A jak chciałbyś inaczej to skręcić :P ?? Nakrętka nr.1 nakręca się w miejsce oryg nakrętki - a to obramowanie w okół niej i ten element ,który domniemam nazwałeś "łącznikiem" jest ruchomy ,bo jak skręcisz kierownica i to by pozostało w tym samym miejscu to byś wadził o nakładkę baku gdzie wchodzi śruba w bak ) śruba nr.2 trzyma amortyzator na pozycji


kurde, jakoś nie mogę tego ogarnąć, bo skoro dolna dźwignia jest ruchoma i przykręcone śrubą 1 to jednocześnie jeśli jest przykręcone śrubą 2 przy baku nie może być ruchoma
ale jeśli dźwignia JEST ruchoma to po co amor jest przykręcony do półki

skolmal14 napisał(a):
(tam gdzie wchodzi śruba w bak ) śruba nr.2 trzyma amortyzator na pozycji , inaczej trzymał by się tylko na dźwigni ,której końcówka jest przykręcona do boku półki. Gdyby nie to to amortyzator byłby krzywo zamocowany i w ogóle nie spełniałby swojej roli ,bo by latał po całym moto.

no i właśnie, :) skoro amor przykręcony jest do półki (dźwignia) to po ... druga dźwignia przykręcona śrubą 1 (główki ramy) sorry :) ciśnienie jakieś niskie a może kawa mi już zwietrzała :/
dla mnie amor ma dwa miejsca mocowania: jedno stałe, drugie ruchome czyli dźwignia - tutaj nie wiem co jest co


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Amortyzator Skrętu
PostNapisane: 27 kwi 2017, o 17:53 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 00:23
Posty: 247
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: r6 rj15
Imie: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Po to ta ruchoma część co jest do półki przykręcona jest skręcona śrubą nr.2 w chodzącą do baku ,żeby ta końcówka nie obijała baku ,bo inaczej by nie dało się kierownicą skręcić. Dodatkowo śruba nr.2 skręca mocowanie amortyzatora ,żeby znajdował się w jednej płaszczyźnie ,a końcówka amora,która jest przykręcona do boku półki odpowiada za całą amortyzację i działanie amortyzatora - przesuwa bolec ( pręt , jak zwał ) z jednej na drugą stronę przez co tłumi drgania. Jeśli tego nie pojmiesz to przez internet tego chyba nie wytłumaczę :D Jak nie to zobacz filmiki na youtube i Ci się wszystko wyjaśni


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Amortyzator Skrętu
PostNapisane: 27 kwi 2017, o 19:32 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 23 lut 2017, o 07:46
Posty: 51
Sprzęt: SV 1000S K4, RJ09
Imie: Volkov
Lokalizacja: Kraków
No dobra, kumam, :) końcówka tłoka przykręcona do półki i porusza się z kierownicą, cylinder przykręcony nieruchomo obejmą i śrubą nr 2. Jaką rolę pełni dolny element, który przykręcony jest z jednej strony śrubą nr 1 a z drugiej śrubą nr 2 ? Stabilizacji śruby nr 2 ??
dopisane....
Przeanalizowałem fotki na aliexpress, masz racje, ta część służy stabilizacji w pionie śruby nr 2 (przy baku). Bardzo prosto rozwiązane jest to przy F4i ale tam są dwie śruby do mocowania baku i zamontowane mocowanie jest wystarczająco stabilne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Amortyzator Skrętu
PostNapisane: 7 maja 2017, o 21:25 
Offline

Dołączył(a): 30 wrz 2015, o 08:15
Posty: 2
Sprzęt: R6
Imie: Marcin
Lokalizacja: WN
Czy ktoś już zamontował u siebie taki kit mocowania amora z aliexpress
--> https://pl.aliexpress.com/item/2015-Hig ... 29746039bd

pytam ponieważ na zdjęciach oryginalnego mocowania jest trochę więcej elementów niż w takim zestawie z ali.


Załączniki:
ali.jpg
ali.jpg [ 15.96 KiB | Przeglądane 5319 razy ]
hyperpro kit.jpg
hyperpro kit.jpg [ 74.1 KiB | Przeglądane 5319 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Amortyzator Skrętu
PostNapisane: 7 maja 2017, o 21:34 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 00:23
Posty: 247
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: r6 rj15
Imie: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Na tym zdj co ty wysłałeś jest aż nadto elementów :lol: Spokojnie możesz zamawiać , na allegro , olx ludzie sprzedają te zestawy z aliexpres ale oczywiście z profitem :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Amortyzator Skrętu
PostNapisane: 6 cze 2017, o 20:11 
Offline

Dołączył(a): 6 cze 2017, o 20:06
Posty: 4
Sprzęt: RJ03
Imie: Paweł
Lokalizacja: Poznań
cześć, zamówiłem sobie również amortyzator na alliexpres. Teraz szukam mocowanie, problem jest taki, że do rj03 nie mogę nic znaleźć na ebay/alli.
Znalazłem do r1 z tych lat , obawiam się jednak że nie będzie to pasować.
Macie jakiś pomysł ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Amortyzator Skrętu
PostNapisane: 6 cze 2017, o 20:46 
Offline
kursant

Dołączył(a): 24 gru 2016, o 22:52
Posty: 104
Sprzęt: r1
Imie: Paweł
Lokalizacja: Podlaskie
pawels napisał(a):
cześć, zamówiłem sobie również amortyzator na alliexpres. Teraz szukam mocowanie, problem jest taki, że do rj03 nie mogę nic znaleźć na ebay/alli.
Znalazłem do r1 z tych lat , obawiam się jednak że nie będzie to pasować.
Macie jakiś pomysł ?



i ja też szukałem i jakoś słabo z tym, podaj link do tego co zamówiłeś z aliexpres, i jak znajdziesz gdzies mocowanie to też wyślij


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1