Teraz jest 30 kwi 2024, o 17:06

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: sprawa w sądzie miał ktoś
PostNapisane: 8 sie 2010, o 19:56 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2010, o 16:14
Posty: 332
Lokalizacja: Śląsk/ Rybnik
Sprzęt: R6
Imie: Arek
witam miał ktoś sprawę w sądzie bo samochód zepchnął was na bok
Miałem taki przypadek wjeżdżając na rondo a po chwili z niego zjeżdżając koleś samochodem chciał mnie jeszcze wyprzedzić i był równo ze mną po czym ja musiałem zwolnić bo zwężał się zjazd a on samochodem odbił w prawo po czym ja się wystraszyłem i walnołem w krawężnik i motor mi poleciał a koleś zamiast się zatrzymać to pojechał dalej pojechałem na policje zgłosić to bo zapamiętałem rejestracje no i spisali protokół no i teraz mi przyszło pismo ze sądu ze jestem winny i mam zapłacić 400 zl mandatu i sądowe 90 zł i się wkurzyłem
a najlepsze jest to ze to co ja zeznawałem nie zgadza się z tym co mi posłali i do tego napisali jeszcze zły numer rejestracyjny a napisali tak i jak wy to rozumiecie


W dnu 28,05,2010 o godzinie 12 w Ryb.. na ulicy obwodnica południowa prowadzący pojazd mechaniczny motocykl marki yamaha o nr XXXX na rondzie z ulicą wodzisławską nie zachował należnej ostrożności i nie zastosował się do znaku ustąp pierwszeństwa w wyniku czego po wjechaniu na rondo stracił panowanie nad tym pojazdem i wywrócił się czynem tym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczestników ruchu drogowego


do mnie to jest śmieszne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: sprawa w sądzie miał ktoś
PostNapisane: 8 sie 2010, o 20:31 
no co, idź sie kłucić i tyle, jak nie pójdziesz to ci zrobią zaocznie koło pióra i pipa blada


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprawa w sądzie miał ktoś
PostNapisane: 8 sie 2010, o 20:39 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2010, o 16:14
Posty: 332
Lokalizacja: Śląsk/ Rybnik
Sprzęt: R6
Imie: Arek
no ide napisałem sprzeciw i jutro jade do sądu to dać chciałem adwokata ale 1200 zł chciał


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: sprawa w sądzie miał ktoś
PostNapisane: 8 sie 2010, o 20:42 
jak jesteś czysty to na co adwokat, idz powiedz jak było i wszycho


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprawa w sądzie miał ktoś
PostNapisane: 8 sie 2010, o 21:51 
...niestety bez adwokata mało zdziałasz kolego...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprawa w sądzie miał ktoś
PostNapisane: 9 sie 2010, o 06:06 
glajdak napisał(a):
...nie zachował należnej ostrożności...


Miałem podobny zarzut..., sądziłem się przez rok, konsultowałem z prawnikami, odwoływałem, 2 razy powoływany był biegły, 4 razy byłem na rozprawie itp., skończyło sie na tym, że zostałem uznany winnym.
Znam przypadki, kiedy motocykliści wygrywali takie sprawy, obawiam się jednak, że bez dobrego prawnika nie dasz rady. To jest podstawowy zarzut jaki przedstawia się motocykliście i sąd kurczowo sie tego trzyma, zresztą wszyscy wiedzą jak opinia publiczna podchodzi do motórzystów.
W moim przypadku koszty postępowania zostały umożone ze względu na niejednoznaczną opinię biegłego (aczkolwiek ze wskazaniem mnie jako winnego zdarzenia) a sąd uzasadnił swój wyrok brakiem należytej ostrożności z mojej strony podczas wykonywania manewru, koszty o których mówię to prawię 2,5 koła...
...zastanów się czy chcesz się w to bawić.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprawa w sądzie miał ktoś
PostNapisane: 9 sie 2010, o 09:34 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2010, o 16:14
Posty: 332
Lokalizacja: Śląsk/ Rybnik
Sprzęt: R6
Imie: Arek
spróbuje nie dam się tak łatwo nie dość ze napisali nie moją tablice to zeznania są zmienione wiechał na rondo po czym się przewrócił a gdzie jest napisane o tym samochodzie co chciało mnie wyprzedzić wiedziałem ze tak będzie bo policjant który mnie pierwsze przejmował to powiedział ze idzie na urlop i na pewno ktoś inny mnie przejmie a jak będzie taki co nie lubi motorów to już mam przegrane no i tak się stało :evil: a jak przed sądem też to pójdę to telewizji może oni pomogą


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: sprawa w sądzie miał ktoś
PostNapisane: 9 sie 2010, o 09:55 
...jeśli idziesz na wojnę to jestem duchem z Tobą...informuj nas co się dzieje w sprawie :) z mojej strony radzę Tobie dać np. ogłoszenie w gazecie w poszukiwaniu świadka, który akurat był w tym miejscu i widział to bardzo dokładnie ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprawa w sądzie miał ktoś
PostNapisane: 9 sie 2010, o 10:08 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2010, o 16:14
Posty: 332
Lokalizacja: Śląsk/ Rybnik
Sprzęt: R6
Imie: Arek
był świadek gadałem z nim tylko byłem w takim szoku ze zapomniałem numeru zabrać wszystko widział bo z przeciwka jechał


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: sprawa w sądzie miał ktoś
PostNapisane: 9 sie 2010, o 19:30 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
glajdak napisał(a):
spróbuje nie dam się tak łatwo nie dość ze napisali nie moją tablice to zeznania są zmienione wiechał na rondo po czym się przewrócił a gdzie jest napisane o tym samochodzie co chciało mnie wyprzedzić wiedziałem ze tak będzie bo policjant który mnie pierwsze przejmował to powiedział ze idzie na urlop i na pewno ktoś inny mnie przejmie a jak będzie taki co nie lubi motorów to już mam przegrane no i tak się stało :evil: a jak przed sądem też to pójdę to telewizji może oni pomogą


Stary brawo! Rób gnój na całego... Ja też bym nie odpuścił...

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1