Teraz jest 28 mar 2024, o 18:30

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: OWU AC
PostNapisane: 6 sty 2016, o 11:48 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2015, o 10:17
Posty: 333
Sprzęt: R6 RJ16 ORANGE
Imie: Bartek
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Witam,

wczoraj ubezpieczylem moja R-ke w Allianze i mam kilka pytan :D

Na co trzeba uwazac ? W OWU sa rozne haczyki, ktorych zwykly wyjadacz chleba nie zrozumie, np. mam czas na zaplacenie 2 tygodnie, ale ubezpieczyciel mowi, ze AC dziala od godziny 00:00, a w OWU jest, ze po zaplacie ?

Nastepnie moj tato pomyslal, ze chetnie ubezpieczy drugie moto ZX6R 2002 rok i mowi, ze to jest 2002 rok wiec ma 14 lat, a w OWU jest, ze do 12 lat i co w takim momencie ? Ubezpieczyciel ma skan dowodu, widac wyraznie rok, a zaloze sie, ze przy kradziezy nie wyplaca zlotowki, gdyz w OWU jest 12 lat ?

Kolejny kruczek wymagany jest alarm motocyklowy, na szczescie kupilem juz z alarmem, ale po wnikliwosci ze strony mojego taty ubezpieczyciel dodal, ze trzeba miec przeglad alarmu co rok ?

I teraz pytanie po czyjej stronie jest prawo ? Ja akceptuje OWU, ale nie zatajam zadnych informacji, maja wglad na wszystko, a mimo to nie moge spac spokojnie, bo kto wie ile jeszcze pulapek czeka na mnie... Prosze, zeby wypowiedzial sie ktos rozeznany w temacie jak to dziala i na co jeszcze zwrocic uwage


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: OWU AC
PostNapisane: 7 sty 2016, o 12:20 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
bartiquan12 napisał(a):
ZX6R 2002 rok i mowi, ze to jest 2002 rok wiec ma 14 lat, a w OWU jest, ze do 12 lat i co w takim momencie ?


możesz próbować u innych ubezpieczycieli. jak nie łapie się rocznikowo do AC to go poprostu nie kupisz.

bartiquan12 napisał(a):
W OWU sa rozne haczyki, ktorych zwykly wyjadacz chleba nie zrozumie, np. mam czas na zaplacenie 2 tygodnie, ale ubezpieczyciel mowi, ze AC dziala od godziny 00:00, a w OWU jest, ze po zaplacie ?

Doprecyzuj to z ubezpieczycielem. Bo każdy to będzie interpretował po swojemu.

bartiquan12 napisał(a):
trzeba miec przeglad alarmu co rok ?

Czyste skur**syństwo. Zwykły haczyk. Do elektronika jakiegoś podjedź, daj mu na flaszke a on niech Ci wystawia papier że wykonał usługę przeglądu i nara.

Przestudiuj dobrze umowę. Masz chyba jakiś krótki okres w którym możesz odstąpić od umowy. Jak znajdziesz sporo takich kruczków to ja bym się na Twoim miejscu z tego wycofał i poszukał innego, lepszego ubezpieczyciela. Jak za byle gówienko mają Ci odmówić wypłaty odszkodowania to np jak Ci zwiną moto spod bloku to masz rękę w nocniku. Of kors życzę Ci abyś jeździł jak najdłużej bez żadnych problemów i najlepiej abyś nie musiał korzystać z tego ubezpieczenia. Tutaj gdybamy sobie tylko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: OWU AC
PostNapisane: 7 sty 2016, o 14:47 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2015, o 10:17
Posty: 333
Sprzęt: R6 RJ16 ORANGE
Imie: Bartek
Lokalizacja: Dolny Śląsk
No ale przez telefon mowilismy, ze moto ma 14 lat, a oni, ze to nic i, ze ubezpiecza, ale w OWU jest 12 i sie zastanwiam czy wyplaca, czy powiedza OWU mowi 12 :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: OWU AC
PostNapisane: 7 sty 2016, o 15:15 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
znam taką historie troche inną bo ubezpieczenie AC:
kolega zapłącił w PZU AC za ponad 5 tys zł.
skoro miał AC a miał szlifa poszedł z tym do PZU. Zaproponowali malowania na kwote 1700 zł i to wypłacili. On sie oczywiście nie zgadzał i się odwoływał. Ugrał na tym chyba 300 zł. Lekko sie poirytował że nie chcą dać na nowe boki skoro tamte zostały wręcz zharatane tylko okręślili że są do szpachlowania i malowania. Na koniec roku jeszcze kilka elementów wymyślił że są uszkodzone i dał do wyceny z powodu uszkodzeń: jakiś pierdoły typu porysowany ogon pęknięta szyba tak by jakoś sensownie na tym wyjść. Wrócili mu za to kase w ilości 1300 zł. Powiedział że już nigdy w życiu nie da się nabrac na te sztuczki marketingowe ubezpieczalni. Wg niego uszkodzeń w sumie było za 7 tys a on dostał jakies minimalne ochłapy za to wszystko.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: OWU AC
PostNapisane: 7 sty 2016, o 16:03 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
Mad w tym przypadku co Ty mówisz trzeba swojego rzeczoznawce brać. Bo oni mają tylko tych "przekręconych" ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: OWU AC
PostNapisane: 7 sty 2016, o 19:03 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
to nie jest takie proste albo inaczej: to się łątwo pisze.
Ja osobiście mam za sobą wygraną sprawe w sądzie ale zapewniam że trzeba się doktoryzować z prawa oraz miec cierpliwość - dopiero po 2 latach miałem kase.
sam analizowałęm tematy i sam walczyłem bez żadnych wspomagań, miałem wsparcie duchowe ze strony Jano (tutejszy forumowicz) oraz miałęm wiare w wygraną co bez wsparcia jest trudne.
I dodam jeszcze że 2 lata to szmat czasu i pamiętam że po takim czasie sędzina zapytała mnie o przebieg zdarzenia toż kurde dosłownie z powodu czasu to ja nie pamiętałem kupy szczegółów i głupio dosłownie po latach odtworzyć temat jak było i to mnie najbardziej rozpierdoliło w całym tym temacie. Aha jeszcze jedna była okcja ze strony sądu która była śmiechu warta: na 3 albo 4 rozprawie sąd zaczął rozprawe i pani sędzina się chwyciła za głowe roztargniona i poinformowała mnie że zaszła pomyłka i sprawa musio zostać przełożona ponieważ źle poinformowali pozwaną strone czyli pełnomocnika ubezpieczyciela o sprawie. NIe chcę sie tu rozpisywać co ja na ten temat myśle bo szkoda czasu ale zapewniam że było to zrobione specjalnie, i do tego by dołożyć do pieca napiszę że obrońca ubezpieczyciela nigdy nie pojawił się na żadnej sprawie i to mnie śmieszy że fakt że niby nie poinformowali pełnomocnika tylko ubezpieczalnie ja straciłem cały dzień wolnego na to by zjawić się w sądzie, przypominam że na rozprawę czeka się prawie pół roku i o ten czas teoretycznie cała sprawa dłużej trwała dla mnie, pewnie każdy teraz by pomyślał ze przecież z tego mam odsetki im dłużej trwa sprawa: tak z tego tytuły dostałęm 30 zł więcej z odsetek, opłacało się ? hahahahaha. Nikogo to nie interesuje - to jest chamstwo i dużo by pisać :D ale zapewne takich jak ja chcą zmęczyć i utwierdzić by nie walczyć o takie tematy w przyszłości, idą na czas i idą na wycieńczenie takich ludzi jak ja.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: OWU AC
PostNapisane: 7 sty 2016, o 21:08 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2015, o 10:17
Posty: 333
Sprzęt: R6 RJ16 ORANGE
Imie: Bartek
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Tzn wiesz oni nigdy nie dadza na "nowe" gdyz jest amortyzacja 50-60% za zuzycie :D ale trzeba uwazac, dlatego pytam, no kazda rada jest cenna, zeby potem nie zostac z palcem w nocniku :D oczywiscie nie planuje zadnej gleby, ani nie licze na kradziez, no ale...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1