Teraz jest 30 kwi 2024, o 18:28

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: motor z angli a przepisy???
PostNapisane: 29 kwi 2010, o 22:00 
mam zamiar kupić moto z nagli,to znaczy sprowadzony już jest,mi pozostaje załatwienie formalności
mam pytanie co muszę mieć aby go zarejestrować ? jakie dokumenty ? i gdzie się z czym wybrać ?
ponadto ile czasu to zajmuje i jakie są koszta ?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: motor z angli a przepisy???
PostNapisane: 29 kwi 2010, o 22:07 
Potrzebny jest na pewno dowód rejestracyjny, który tłumaczysz u tłumacza przysięgłego. Tłumaczysz również umowę, chyba, że posiadasz taką dwujęzyczną formę ( ja taką miałam i nikt się nie czepiał). Idziesz z tym do skarbówki i płacisz ileś zł. (już nie pamiętam ile) za zwolnienie z podatku.
Następnie płacisz OC, robisz przegląd i idziesz go zarejestrować, dostajesz polskie blachy i śmigasz :mrgreen:
Ogólnie cały koszt tej operacji to jakieś 500zł.
Jak coś pominęłam lub źle napisałam, to sorki, ale pamięć już nie taka jak za młodych lat.
Pzdr


Góra
  
 
 Tytuł: Re: motor z angli a przepisy???
PostNapisane: 29 kwi 2010, o 22:24 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Zrób tłumaczenia flepów i umowy koszt około 160zł. Później idziesz na pierwszy przegląd około 100zł(nie pamiętam dokładnie). Potem idziesz do urzędu o zwolnienie z vatu(skarbówka) około 160zł. i walisz do rejestracji koszt około 190zł no i oczywiście OC...
PS. Po co przez chwilkę poszukać w necie tych informacji jak można zadać pytanie na forum i ktoś odpowie nie...

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: motor z angli a przepisy???
PostNapisane: 30 kwi 2010, o 09:31 
Cena tłumaczenia zależy od tłumacza, ja np. płaciłam 75 zł.
Ogólnie cena wszystkiego to tak jak napisałam ok. 500 zł. Poniżej raczej nie ma szans :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: motor z angli a przepisy???
PostNapisane: 30 kwi 2010, o 13:22 
Potem pozostaje Ci przestawienie lampy bo unich w druga strone swieci :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: motor z angli a przepisy???
PostNapisane: 30 kwi 2010, o 17:19 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
kirkblade napisał(a):
Potem pozostaje Ci przestawienie lampy bo unich w druga strone swieci :D

no i kierownice

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: motor z angli a przepisy???
PostNapisane: 10 lip 2010, o 13:55 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
orientuje sie ktos jak długo mozna jezdzic moto sprowadzonym z UK na zółtych tablicach??
mam zrobione badanie techniczne ubezpieczenie, podobno teoretycznie jest 31 dni na zarejesrowanie...czy po upływie tego terminu moga mi ztrzymac dowod podczas kontroli??? :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: motor z angli a przepisy???
PostNapisane: 10 lip 2010, o 16:54 
Na tej stronie można spradzić po wpisaniu w rubrykę "Vehicle registration mark from number plate" numer rejestracyjny pojazdu ( jaki miał w UK) i numer badania MOT "MOT test number from VT20 MOT Test Certificate..." całej historii przeprowadzanego MOTu w UK motocykla.

Na pewno się to także przyda. Będziesz miał pewność czy moto nie bite, nie wypadkowe i jaki ma oryginalny przebieg. ;)

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/OwningAVehicle/Mot/DG_10020539

Tutaj z innego forum o lampach, a na dole strony o ubezpieczeniu i blachach:

http://motodriver.eu/topic-t9259.html


Góra
  
 
 Tytuł: Re: motor z angli a przepisy???
PostNapisane: 10 lip 2010, o 19:06 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
Dzieki Roxi, co do stanu i przebiegu moto nie mam watpliwosci, chodzi mi o to ze od sprowadzenia mineły ponad dwa miesiace, jezdze na brytyjskich tablicach, mam zrobiony przeglad i OC ale po drugiej kontroli w dodatku przez tego samego policjanta (sic!) powiedział ze nastepnym razem zatrzyma mi dowod rejestracyjny i konsekwencje nie skoncza sie na mandacie :shock: stad pytanie jak długo mozna tak smigac???jak to wyglada od strony prawnej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: motor z angli a przepisy???
PostNapisane: 11 lip 2010, o 12:27 
Ciekawy artykuł który zawiera krok po kroku jak należy zarejestrować "anglika" w Polsce.

http://www.motocykl-online.pl/artykuly/Motocykl_z_Wielkiej_Brytanii

pushe_r1 a próbowałeś zadzwonić do wydziału komunikacji i tam uzyskać informację?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1