Teraz jest 30 kwi 2024, o 10:54

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zakaz prowadzenia pojazdów i co dalej??
PostNapisane: 24 sie 2011, o 10:59 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2010, o 12:39
Posty: 74
Lokalizacja: Warszawa
Sprzęt: GSX-R 750 K6
Imie: Janusz
piotrek5g napisał(a):
A prawka nigdy nie miałem, nie zdążyłem zrobić po kursie (ok.6lat) ;) a już zakaz dostałem...

Z tego co zrozumiałem to:
1. Zrobiłeś kurs, ale nie zdałeś egzaminu, czyli nigdy nie miałeś uprawnień.
2. Dostałeś zakaz prowadzenia pojazdów, który upływa we wrześniu br.

Pytanie, czy mówiąc "prawka nigdy nie miałem" masz na myśli:
1. tylko kategorię A (za to miałeś B, czy cokolwiek innego).
czy
2. nigdy nie miałeś uprawnień na żadną kategorię, a co za tym idzie, dokumentu o nazwie "prawo jazdy" też nie.

Jeżeli jest tak, jak w wariancie nr 1 i miałeś uprawnienia na inną kategorię, np. B i prawo jazdy zostało Ci zatrzymane, wówczas 2 lata zakazu rozpoczęły swój bieg nie w chwili wydania prawomocnego wyroku, tylko od momentu zatrzymania Ci prawa jazdy.
W takiej sytuacji masz następujące możliwości:
1. zapisujesz się na egzamin na kategorię którą miałeś.
Jeśli go zdasz, Wydział Komunikacji właściwy terytorialnie dla Twojego miejsca zamieszkania odda Ci ten sam dokument, który został zatrzymany.
Jeżeli jednak w międzyczasie zmieniłeś miejsce zamieszkania, wówczas zostanie wydany nowy dokument, z aktualnym adresem i będziesz musiał za niego zapłacić.
Potem zapisujesz się na egzamin na A, w Wydziale Komunikacji oddajesz stare prawko (to dopiero odzyskane) i wydadzą Ci nowy dokument, na którym będą naniesione adnotacje o uprawnieniach na wszystkie kategorie, które masz - oczywiście po uiszczeniu opłaty.

2. Zapisujesz się na egzaminy na kategorie, które miałeś i na A. Dopiero po ich zdaniu idziesz do Wydziału Komunikacji po odbiór prawa jazdy ze wszystkim kategoriami, na które zdałeś egzaminy.

Jeżeli jednak jest tak, jak przewidywał drugi ze wskazanych na początku wariantów,
wówczas dwuletni okres zakazu prowadzenia pojazdów rozpoczął swój bieg w chwili wydania prawomocnego wyroku.
Gdy ów czas minie, idziesz do WORD i zapisujesz się na egzamin, a gdy go zdasz, odbierzesz z Wydziału Komunikacji zafoliowany kartonik, który uczyni Twoje życie bezpieczniejszym.
Jeśli w WORD z uwagi na zapadły wyrok uniemożliwialiby Ci zapisanie się na egzamin, wówczas zgłaszasz się do sądu, który wydał przedmiotowe orzeczenie i wnosisz, by wydano Ci dokument o nazwie "odpis wyroku ze stwierdzeniem prawomocności". Gdy go uzyskasz, idziesz do WORD, okazujesz komu trzeba (babie w okienku, ewentualnie jej przełożonym) i zapisujesz się na egzamin.

Przy okazji nadmienię tylko, że jeśli teraz prowadzisz jakieś pojazdy, narażasz się na:
1. mandat w wysokości 500 zł za jazdę bez uprawnień,
2. nałożenie na Ciebie dodatkowych obowiązków, o których mówi art. 72 § 1 kk http://lex.pl/serwis/du/1997/0553.htm a w skrajnych przypadkach na "odwieszenie" wyroku i wykonanie kary,
3. postępowanie karne z uwagi na niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów i drugi wyrok (do 3 lat pozbawienia wolności),
4. jeśli spowodujesz wypadek, Twoje OC nie zadziała. Będzie tak: Twoja ubezpieczalnia, ewentualnie Fundusz Gwarancyjny wypłaci poszkodowanemu odszkodowanie, a potem po te pieniądze przyjdzie do Ciebie.

pzdr!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Zakaz prowadzenia pojazdów i co dalej??
PostNapisane: 24 sie 2011, o 17:30 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2011, o 19:27
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Sprzęt: wściekła r6 2002r.
Imie: Piotrek
dzieki koledzy juz ogarnąłem i wszystko jasne...
zostałem skierowany na badania lekarskie i psychologiczne przez KRP2 w Warszawaie.Jednak z uwagi na to że nigdy nie miałem prawka na żadną katygorie po jakims czasie dostałe takie jak by sprostowanie od nich ze ponieważ nigdy nie miałem prawka nie musze przystepowac do badan wiec wczesniejsze skierowania uwarza sie ze bezpodstawne.Ostatnio poszedłem do wydziału komunikacji żeby juz wysłali papiery do WORD bo chce jak najszybciej przystapic do egzaminu i okazałe sie ze Pani baba w okienku chce odemnie wyniki badań lekarskich i psycho??WTF!(to co ja dostałem o tym ze badan nie musze robic zgubiłem)nic nie załatwiając poszedłem z tym na policje ;) pierw zadzwoniłem.Kierowali mnie pod coraz to inne numery i w koncu dodzwoniłem sie do wydziału dochodzeniowo śledczego i tam kobiecina sie jakos w miare zaangażowała w moją sprawe ze tak powiem urzekłą ją moja historia i jako ze na szczescie była tez nieco bardziej kumata od swoich kolegów powiedziała żebym na piśmie zwrócił sie z prośbą o duplikat zwolnienia z badan i czekał na odp.że wszystko jest jasne tylko formalność wysłać do mnie jeszcze raz i do urzedu.urzad nie wiem czemu tego nie ma?
Mysle ze takie skierowanie na badania jest wysyłane maszynowo do wszystkich zatrzymanych prowadzacych pod wpływem a to ze nie ma ktos prawka ich nie obchodzi. ja tez bym poszwedł normalnie na badania ale jak sie dowiedziałem ze lekarskie kosztuje 400zł a psycho 100 to zacząłem sie tym interesowac.. czekam wiec az przyjdzie mi poczta pisemko i lece na egzamin!
pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1