Teraz jest 29 mar 2024, o 02:53

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 725 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Panowie jakie Gumy
PostNapisane: 19 sty 2010, o 15:32 
Ja osobiście na ten sezon wybrałem następcę D209 i Qualifiera a mianowicie Dunlop Spormax Qualifier 2..., niestety mało jest informacji na ich temat (weszły na rynek dopiero w połowie 2009r.). Sugerowałem się głównie opinią użytkowników poprzedniego modelu.
Tak jak obiecałem w innym temacie podzielę się swoimi wrażeniami zaraz po pierwszych testach, tzn. jak śnieg stopnieje ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Panowie jakie Gumy
PostNapisane: 19 sty 2010, o 15:37 
TYSON napisał(a):
Ja osobiście na ten sezon wybrałem następcę D209 i Qualifiera a mianowicie Dunlop Spormax Qualifier 2..., niestety mało jest informacji na ich temat (weszły na rynek dopiero w połowie 2009r.). Sugerowałem się głównie opinią użytkowników poprzedniego modelu.
Tak jak obiecałem w innym temacie podzielę się swoimi wrażeniami zaraz po pierwszych testach, tzn. jak śnieg stopnieje ;)

Ja mam w tej chwili Michein Macadam a więc oponki turystyczne.Takie założył poprzedni właściciel i ciężko jest je nagrzać :(A więc myślę,że każda sportowa opona w moim przypadku będzie duuużo lepsza :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Panowie jakie Gumy
PostNapisane: 19 sty 2010, o 15:38 
ilu użytkowników tyle opini na ten przykład qalifier d209 tez mi sie ślizgał, a mój koleg nie zamienił by go na nic innego z kolei diablo corsa jest ok ale szybko schodzi musze wypróbować corse 3, michał 2ct na tor sie nie nadaje na normalną droge jak najbardziej, a na extremalne jazdy to polecam supercorse albo gp racera i tego sie nalezy trzymać


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Panowie jakie Gumy
PostNapisane: 19 sty 2010, o 19:17 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, o 20:54
Posty: 622
Lokalizacja: Wrzesnia,WLKP
Sprzęt: YZF R1 Rn09
Imie: Piotr
Pilot power miałem w Hodzie rewelacyjnie sie klei ale szybko ginie tutaj pierwsza to D209 czasem uciekła ale ogólnie nie narzekałem teraz mam Pilot sporta co prawda z braku kasy włozyłem uzywke ale też rewelacyknie sie klei jednak zrobiłem 2tys i na wiosnę do wymiany no ale to była uzywka zaznaczam

_________________
Lewy pas i gaz, przednie koło w górze nie daj się wyprzedzić furze:)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Panowie jakie Gumy
PostNapisane: 20 sty 2010, o 00:18 
Ja miałem Pilot Powery i jeździło się bardzo dobrze. Kolejną jaką kupiłem to Dunlop Qualifier, ale był tylko na tyle, z przodu był jeszcze Power. Sporadycznie przy mocnych odkręceniach zdarzały się uślizgi, ale trzeba było się dobrze o nie postarać. W złożeniach było troszkę gorzej od Pilot Powera. Za to trwałość była naprawdę niezła, zrobiłem na niej 11tys km przy dość agresywnej jeździe, a gość w wulkanizacji jak zmieniałem na nową ładnie się zapytał czy może ją sobie wziąć bo w/g niego jeszcze dużo mięsa do palenia było...nie wnikam bo w takie rzeczy się nie bawię.
Na poprzedni sezon skusiłem się na komplet Dunlop Qualifier RR. I przy tych gumach już zostanę. Przyznać trzeba, że wymagają dość solidnego rozgrzania, chociaż temperatury nabierają bardzo ładnie. Ale po rozgrzaniu są naprawdę świetne. Mają miększą mieszankę po bokach, chociaż wykorzystać to można w pełni dopiero na torze. Na Lublinie po 2 kołkach na 90% żeby porządnie rozgrzać, mimo usilnych starań nie udawało mi się ich wyprowadzić z równowagi. Dodam, że musiałem wykręcić kołki z pod podnóżków bo bardzo szybko zaczęły przeszkadzać. Złożenia były konkretne, bo z jednej strony tarłem o asfalt, a z drugiej kolano opierało się o owiewkę, wyjścia z zakrętów też odwijałem ile się dało-mega pewne prowadzenie. Także z całym przekonaniem mogę je polecić.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach-Wasze opinie,zapytania...
PostNapisane: 29 sty 2010, o 14:52 
ja w przodzie mam Metzeler Racetec (według mnie guma godna polecenia) w tyle mam Pilot Power na której jeszcze nie jeździłem więc się nie wypowiadam, w poprzednich motocyklach w tyle używałem zazwyczaj któreś z Bridgestone Battlax - również polecam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach-Wasze opinie,zapytania...
PostNapisane: 30 sty 2010, o 17:04 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010, o 10:03
Posty: 44
Lokalizacja: Warszawa
Sprzęt: RN10
Imie: Marcin
Pozwolę wkleić sobie ten link o oponach do sportowych maszyn ,ze wzgledu że tez będę kupował w tym sezonie tylko nie wiem jeszcze co ale wybieram z tych trzech

Michelin Pilot Power 2CT
Dunlop Qualifier 2
Pirelli Diablo Rosso

_________________
Wsiadając na motor,myśl o rodzinie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach-Wasze opinie,zapytania...
PostNapisane: 5 lut 2010, o 17:36 
Witam a moze slyszelsic cos o opnkach Maxxis Presa-Sport? Czytalem dzis test opon Maxxis Supermaxx i troszecze mnie zainteresowal ta firma.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach-Wasze opinie,zapytania...
PostNapisane: 5 lut 2010, o 21:24 
e nie, raczej nie zakładał bym tego
tu mozna cuś poczytać ale ja i tak i tak mam swoje typy
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... 9050_ZR_17


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach-Wasze opinie,zapytania...
PostNapisane: 5 lut 2010, o 21:48 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 21:03
Posty: 63
Lokalizacja: Śląsk
Sprzęt: YZF R1 RN12
Imie: Mirek
Polecam DUNLOP SPORTMAX QUALIFIER 2 - są rewelacyjne do erłana. Są w technologii trzymieszankowej z twardej gumy po środku i z miększych mieszanek po bokach. Trzymają się na winklach jak przyklejone.

_________________
" Dawcy, świry, idioci... Ludzie nazywają nas różnie, jednak ta ciemna masa nie wie, że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych. Dla nas tylko przeciętnych..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 725 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1