Teraz jest 25 kwi 2024, o 22:35

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Yamaha R6 2003r - kręci, nie odpala
PostNapisane: 28 mar 2021, o 06:33 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, o 00:05
Posty: 2
Sprzęt: R6
Imie: Andrzej
Lokalizacja: Koło
Witam wszystkich :witam:

Mam problem z yamaha r6 2003r jak w tytule. Opowiem całą historię, może ktoś znajdzie jakiś związek którego ja nie dostrzegam. Otóż tak. Wyprowadziłem na przejażdżkę mój motocykl jakieś 2 tyg temu, odpaliłem, po rozgrzaniu wsiadłem i ruszyłem w trasę. Po około 30 km na liczniku pojawił się błąd 46 czyli usterka w systemie zasilania. Szybko chciałem wrócić do domu bo nie wiedziałem co to znaczy. Przejechalem z dwa km I motocykl zaczął wykazywać coraz słabsze wchodzenie na obroty. Najpierw max 8k obrotów, później 7k itd. Przy 2k zgasły światła i licznik. Silnik nadal pracował przez około 5 km I byłem zgasł już przy prawie zerowej prędkości. Zatrzymałem się koło człowieka który w domu mi podladowal aku. Naładowany akumulator sprawił że światła i zegary zaczęły działać. Na liczniku nadal wyświetlał się błąd. Przy próbie odpalenia gasło wszystko, nie było słychać rozrusznika tylko typowe terkotanie gdy jest rozladowany aku. Jakoś dotarłem do swojego garażu. Sprawdziłem o co chodzi z błędem. Wyjąłem aku z moto i naładowałem. Sprawdziłem regulator napiecia. Zauważyłem że kostka z jednej strony jest lekko brązowa jakby nadpalona. Po wyjęciu wtyczki okazało się że kable i styki całe, Nic nie przepalone. Na wszelki wypadek wymieniłem wtyczkę. Naładowany już akumulator włożyłem do moto. Po przekręceniu wszystko się dzieje normalnie. Błąd zniknął. Zegary wykonują test góra dół. Przy próbie odpalenia słychać rozrusznik. Ale motocykl nie odpala. Nawet nie słychać żeby jakiś gar zagrał. Trochę rzeczy posprawdzalem.
1. Regulator napiecia, sprawdzony u kolegi, jego motocykl pracuje na nim normalnie, odpala normalnie itd. Czy regulator może powodować to ze moto nie odpali?
2. Pompa paliwa. Było ja słuchać, na wszelki wypadek wyjąłem wężyk przy silniku i sprawdziłem. Podaje paliwo beż problemu.
3. Świece sprawdzilem, są mokre, iskra także jest.
4. Sprawdziłem czy to nie immobiliser, i tutaj pytania. Czy walnięty immobiliser nie powoduje że pompa paliwa nie poda paliwa? Czy już to że pompa działa wyklucza immo? Sprawdzałem kable od immo. Są całe.
5. Wiem że to potępicie i słusznie ale to już w akcie desperacji bo nie wiadomo co jest. Dałem trochę plaku przy jednym garze. Zagrała chwilę na nim tak jak powinna. Ale to było z sekundę.
Powiedzcie mi gdzie może tkwić problem? Czujniki? Ktoś coś może wiedzieć? Proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R6 2003r - kręci, nie odpala
PostNapisane: 28 mar 2021, o 13:48 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 12:20
Posty: 1797
Sprzęt: R6 RJ11
Imie: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa
Skoro paliwo dochodzi, to pozostaje iskra. Weź manuala i pokolei sprawdzaj wszystko z ukladu zaplonowego.

_________________
Nie ma złej pogody do jazdy, jest tylko złe przygotowanie się do niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R6 2003r - kręci, nie odpala
PostNapisane: 28 mar 2021, o 14:14 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
diagnostyka z zegarów zrobiona? wrzuć kody błędów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1