Teraz jest 28 mar 2024, o 16:18

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Porównanie kasków motocyklowych (subiektywne opinie)
PostNapisane: 23 maja 2017, o 19:32 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 22 maja 2017, o 08:33
Posty: 20
Sprzęt: RJ09
Imie: Szymon
Lokalizacja: Trójmiasto
Cześć,
Chciałbym Was spytać o subiektywne opinie dot. kasków motocyklowych a konkretnie modeli:
AGV Pista GP R
Schuberth SR2
Shoei X-Spirit 3
X-lite X-802R

Niestety na pomorzu większość z tych kasków jest dostępnych tylko na zamówienie i przymierzanie raczej odpada dlatego chciałbym parę opcji odpuścić sobie z głowy po Waszych poradach. Raczej malowania stonowane, bardzo podoba mi się karbon w AGV i X-802. Schuberth poprzedni model przypadł mi wyjątkowo wygodnym środkiem- miękkim.

Kolejną rzeczą jest temat intercomu- czy do tych typowo torowych modeli jest szansa zainstalowania (najlepiej dedykowanego do tego modelu) intercomu z możliwością słuchania muzyki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Porównanie kasków motocyklowych (subiektywne opinie)
PostNapisane: 24 maja 2017, o 22:48 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2017, o 21:29
Posty: 88
Sprzęt: Zx6r 09'
Imie: Patryk
Lokalizacja: Warszawa
Obawiam się, że powinieneś się jednak przejechać i przymierzyć te kaski. Wiesz, one nie są takie same, one są przystosowane do różnych kształtów twarzy, gdzie jeden z wąską żuchwą będzie czuł się dobrze w jednym kasku tak drugi z szeroką już niekoniecznie.

Swoją drogą nie sprowadzi Ci jakiś sklep w celu przymiarki? Normalna sprawa chyba, mi kombinezon ściągali chociaż też nie było pewności czy go kupię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Porównanie kasków motocyklowych (subiektywne opinie)
PostNapisane: 25 maja 2017, o 17:02 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 22 maja 2017, o 08:33
Posty: 20
Sprzęt: RJ09
Imie: Szymon
Lokalizacja: Trójmiasto
No właśnie tak średnio widziałem zaangażowanie sprzedających- a nie lubię robić biznesu osobom które klienta mają głęboko ;) Otrzymałem odpowiedź że tych sportowych z najwyższej półki nie ma na stanie i to raczej pod zamówienie. Tak czy inaczej przed kupnem będe musiał przymierzyć ale jakieś wstępne opinie pomogłyby żeby zawęzić obszar poszukiwań haha. Coś w stylu: Nie kupuj kasku X bo oni jeszcze robią skorupy w poprzedniej technologii i są mniej wytrzymałe. Albo Y bo przecieka czy takie tam pierdółki ;)

Dzięki!

P.S. Czy znasz jakiś sklep w którym byłyby wszystkie dostępne z tych firm? Chyba nie ma takiego ogromnego stacjonarnego w PL, co?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Porównanie kasków motocyklowych (subiektywne opinie)
PostNapisane: 25 maja 2017, o 22:28 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2017, o 21:29
Posty: 88
Sprzęt: Zx6r 09'
Imie: Patryk
Lokalizacja: Warszawa
W Warszawie w motostylu na pewno masz 3 z nich, X- lite raczej tam nie ma.

Co do Agv i shoeia (na schubertah się nie znam) to masz 2 ekstremalne kaski, super bezpieczne, z super aerodynamiką super wentylacją. Pista nie jest jednak dla wszystkich ze względu na swój kształt, ale jak przymierzysz dowiesz się czy nie jest aby dla Ciebie. W tych 2 kaskach chyba nie znajdziesz wad, są z najwyższej półki i jakiego nie weźmiesz będziesz zadowolony. Oczywiście obydwa kaski są full sportowe.

Jeśli x spirit będzie Ci leżał brałbym właśnie ten kask, 2 szyby w komplecie 6 warstw kompozytu z włókna szklanego, całkiem mały kask porównując do agv i o jednak sporo tańszy. Zaprojektowany do jazdy powyżej 300km/h także nie sposób będzie się przyczepić do niego :P.

Dodam, że do Warszawy nie musisz specjalnie jechać, ale znaleźć podobny sklep, przedzwonić czy nie będzie problemu z zamówieniem i walnąć sobie tripa ze znajomymi któregoś razu :D. O Shoeiu dowiesz się więcej oglądając ten film, to właśnie ten sklep, o którym tu wspominałem.

https://youtu.be/2DO30LrItJw


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Porównanie kasków motocyklowych (subiektywne opinie)
PostNapisane: 25 maja 2017, o 23:11 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
a ja bym zupełnie zmienił kryteria wyszukiwania....
Rzuciłeś najwyższymi modelami kasków, stricte wyścigowych gdzie wentylacja i bezpieczeństwo owszem sięga zenitu ale kosztem komfortu.
Wszystkie te kaski będą bardzo głośne, muszą być mocno dopasowane co na dłuższą metę doprowadzi Cie do szału no i kosztują bajońskie pieniążki.

Zejdź półkę niżej.. Zrezygnuj z czysto wyścigowych kasków na rzecz modeli bardziej cywilnych gdzie głośność będzie niższa a bezpieczeństwo i aerodynamika będą niemalże tak samo wysoko ale i za mniejsze pieniążki.

Jeździłem w XR1100 kiedy najwyższym modelem z SHOEIa był X-Spirit II / X-Twelve a chłopaki, którzy latali ze mną w grupie w tych kaskach szczerze odradzali kupno takiego bo do "normalnej" jazdy to się słabo nadawał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Porównanie kasków motocyklowych (subiektywne opinie)
PostNapisane: 27 maja 2017, o 10:02 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 22 maja 2017, o 08:33
Posty: 20
Sprzęt: RJ09
Imie: Szymon
Lokalizacja: Trójmiasto
Dzięki wielkie RQ27 i Dany_47! Postanowiłem sobie zrobić tripa do warszawki w połowie czerewca i je obejrzeć na żywo ;)

Dany- właśnie to, że są głośne mnie bardzo przekonuje bo lubię mega głośne wydechy (w samochodach typowe przeloty) i jak jest głosniej to nie czuję aż takiej potrzeby zasuwania ;) Dlatego żeby nie wstawiać tego Megaphone, na którego wszyscy narzekają że to przesada, wolę mieć głośniejszy kask hahaha :D Wentylacja to też dla mnie priorytet bo dla mnie Polski klimat jest za ciepły i zdecydowanie im chłodniej tym lepiej dla mnie haha.

Nie wykluczone że jeżeli to będzie przesada to dokupię sobie jakiś miejski własnie typu XR1100 ale wolę zacząć od tego z samej góry haha.
Dzięki!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Porównanie kasków motocyklowych (subiektywne opinie)
PostNapisane: 27 maja 2017, o 10:26 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Tak jak chlopaki napisali. Kaski torowe sa na tor.
Ja mam x-spirit 2. Jest bardzo glosny, bardzo przewiewny i dopasowany. Wentylacja w kaskach torowych jest tak zrobiona ze dziala najlepiej w pozycji bardzo pochylonej..W kaskach drogowych w bardziej wyprostowanej.
Jesli chodzi o glosnisc.to ja nie jestem.w stanie.w nim jezdzic bez zatyczek do uszu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Porównanie kasków motocyklowych (subiektywne opinie)
PostNapisane: 27 maja 2017, o 10:36 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 22 maja 2017, o 08:33
Posty: 20
Sprzęt: RJ09
Imie: Szymon
Lokalizacja: Trójmiasto
Satysfakcjonująca odpowiedź, dzięki haha ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1