Teraz jest 8 maja 2024, o 19:45

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą...
PostNapisane: 2 lut 2010, o 23:18 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2009, o 20:09
Posty: 743
Lokalizacja: Nowy Sącz
Sprzęt: Sprzedany :(
Imie: Mateusz
Witam
Macie jakieś sposoby/techniki do zabezpieczania moto przed kradzieżą na zlotach, na parkingu itp? Nie tylko alarmy, disc locki ale także miejsce parkowania itp?

_________________
Każdy ma taki moment, kiedy musi zamknąć pewien etap
Nie po to, żeby siedzieć; Po to, żeby iść dalej
Po to, żeby sięgnąć dalej; Po to, żeby zrobić więcej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą...
PostNapisane: 2 lut 2010, o 23:34 
Najskuteczniejszym zabezpieczeniem moim zdaniem to ubezpieczenie AC :) nic pewniejszego :) ale ja zwykle zakładam też prosty alarm do moto...nie żeby uchronić przed kradzieżą...(jak ktoś chce to i tak ukradnie nie ważne co się ma za wynalazki) ale przed natrętnymi amatorami siadania na nie swoje moto kiedy mnie nie ma w pobliżu...( to naprawdę denerwujące), a jak ktoś sieda, gdy jestem w poblizu....to nie będę opowiadał co się wtedy dzieje... :twisted: :twisted: :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą...
PostNapisane: 6 lut 2010, o 16:46 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lut 2010, o 15:01
Posty: 261
Lokalizacja: Chorzów
Sprzęt: ciekłe srebro ;)
Imie: Artur
czyms konkretnym przypiac do czegos jak lampa, slup za wahacz etc, to zapobiegnie wniesieniu moto na przyczepe, do jakiegos wiekszego auta, generalnie na dluzsza mete kazde zapiecie mozna rozbroic, ale w miejscach publicznych jak zloty i ulice, to zwroci uwage ze ktos za duzo kombinuje, przynajmniej ja zawsze widzac kogos kolo moto patrze jak sie z nim obchodzi, jaki ma stroj, co robi, jakby mi cos nie pasuje zagajam "lamerska" gadke, i wiem czy to jego moto czy nie ;) choc nie zdazylo mi sie jeszcze zebym na zlodzieja trafil


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą...
PostNapisane: 7 lut 2010, o 00:15 
bailif napisał(a):
czyms konkretnym przypiac do czegos jak lampa, slup za wahacz etc, to zapobiegnie wniesieniu moto na przyczepe, do jakiegos wiekszego auta, generalnie na dluzsza mete kazde zapiecie mozna rozbroic, ale w miejscach publicznych jak zloty i ulice, to zwroci uwage ze ktos za duzo kombinuje, przynajmniej ja zawsze widzac kogos kolo moto patrze jak sie z nim obchodzi, jaki ma stroj, co robi, jakby mi cos nie pasuje zagajam "lamerska" gadke, i wiem czy to jego moto czy nie ;) choc nie zdazylo mi sie jeszcze zebym na zlodzieja trafil



jakbyśmy wszyscy tak robili nasze piękne maszynki byłyby bezpiecznie:) gratulować kolego!!! i takich osób więcej...niestety ignorancja ludzka wszechobecna...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą...
PostNapisane: 25 kwi 2011, o 16:37 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2011, o 17:02
Posty: 232
Sprzęt: RJ09
Imie: Łukasz
Ponawiam pytanie odnośnie zabezpieczeń. Co myślicie o blokadzie na tarcze http://allegro.pl/blokada-na-tarcze-ala ... 60886.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą...
PostNapisane: 25 kwi 2011, o 17:58 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
ciekawe jak sie wymienia batereie i
Cytuj:
alarm elektroniczny z czujnikami położenia, fotokomórką i czujnikiem metalu
ale jakiego Pionowego ? Poziomego? przechylu ??



lokalizator GPS i niech kradną ;]

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą...
PostNapisane: 20 cze 2011, o 14:42 
ja osobiscie dodatkowo mam gps ( ktory zdązył już się zepsuć (chyba moja wina :D ) po 3 miesiacach ;/ a kosztowam 400zl) mam blokade na tarcze, metalowy uchwyt w ksztalcie U na zamek , plus porządny łancuch. Podstawa w/g mnie stawiać w pewnych iejscach, czyli przed bankomatami itp najlepiej tam gdzie kamera pada, ale jak powiedział kolega AC i spisz spokojnie ale to kosztuje , ja jak chciałem kupic AC + OC na moją yamahe R6 08 powiedziano mi 7tys zł na rok :D czyli wszstko jasne :D wole dawać 5zl żulowi który popilnuje, i jest bezpieczniejszy :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą...
PostNapisane: 20 cze 2011, o 19:21 
zgadzam się ,że żul za parę złoty to najlepsze zabezpieczenie ,,, kiedyś podjechałem,,, do Lidla i odrazu miałem na karku dwóch takich co im się motocykl spodobał , ale zanim ich zauważyłem to już ich poczułem (nie będę opisywał co poczułem bo nie doczytacie do końca :P) ,,, zaczęli gadkę o motocyklu i długo nie trwało jak zapytali o 50gr, bo im do wina brakuje hihi norma :D
dałem im i obiecałem ,że dostaną jeszcze 2pln jak wrócę ale pod warunkiem,że moto będzie w tym samym miejscu niedraśnięte :D
byście widzieli !!!! obserwowałem ich jak byłem w środku przez szybę ,,, stali jak wartownicy przy grobie nieznanego żołnierza :D :D :D
przynajmniej zarobili uczciwie :)
i wiem ,że jak ktoś by chciał ukraść to oni nie byli by problemem ale na szczęście złodzieje nie lubią świadków więc chyba fajny sposób na spokojne zakupy ;)
pzdr,


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą...
PostNapisane: 13 sty 2014, o 12:38 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 9 mar 2013, o 15:27
Posty: 607
Sprzęt: GSX-R 750 k7
Imie: Alex
Lokalizacja: Katowice
Rozglądam się za blokadą na tarczę.
Coś takiego: http://allegro.pl/blokada-na-tarcze-mot ... 71057.html

Macie jakieś swoje sprawdzone ? Coś polecacie konkretnego ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą...
PostNapisane: 13 sty 2014, o 20:57 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2011, o 13:29
Posty: 52
Sprzęt: r6 09
Imie: jacek
Jesli ktos by szukal drozszej blokady z alarmem to odradzam Xene bo te ich male bateryjki szybko siadaja a czujnik ruchu jest zbyt wrazliwy co skutkuje falszywymi alarmami pozatym czesto to ustrojstwo sie psuje.Jesli jusz to Abus,zasilane sa zwykłymi paluszkami,nie wyja od podmuchu wiatru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1