Teraz jest 17 maja 2024, o 22:39

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wgranie mapy do Power Comander Yamaha R1 RN09
PostNapisane: 11 gru 2011, o 16:07 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2011, o 09:19
Posty: 34
Lokalizacja: Szczecin
Sprzęt: YAMAHA R1 RN09
Imie: Maniek
Witam, mam prośbę do posiadaczy bardziej obeznanych. Kupiłem w kwietniu 2011 swoją R1 Rn09 Miała już założony wydech Mivv titaninum widoczny na Awatarze i był w zestawie też Power Comander nie podłączony. I teraz jak już jeździć się nie da podłączyłem, zapala nic się dziwnego nie dzieje ale nie wiem co tam jest wgrana za mapa. Kabla i płyty nie dostałem, coś próbowałem znaleźć na stronach Mivva ale nie wychodzi mi to za bardzo. Sprawdzałem też filtr powietrza niestety jest zwykły w najbliższym czasie kupie filierek K&N. I prośba czy ktoś mógł by mi wgrać lub pomóc wgrać żeby to wszystko razem ładnie chodziło? A może ktoś ma taka sama konfiguracje i by się podzielił swoją mapką? To mój pierwszy post wiec jak coś jest źle proszę poprawić.
Z góry dziękuje Pozdrawiam. Mariusz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wgranie mapy do Power Comander Yamaha R1 RN09
PostNapisane: 11 gru 2011, o 17:25 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
Software i manuala sciagniesz ze strony powercommandera, kabel do kupienia w sklepie z elektronika, niestety na stronie nie ma gotowej mapy pod Twoj wydech wiec zostaje pokombinowanie z innymi mapami, chyba ze masz juz wgrana gotowa ale zeby to sprawdzic musisz podpiac PC pod kompa wiec zacznij od kabla i sciagnij program.. zakladam ze masz PC usb :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wgranie mapy do Power Comander Yamaha R1 RN09
PostNapisane: 11 gru 2011, o 17:30 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2011, o 09:19
Posty: 34
Lokalizacja: Szczecin
Sprzęt: YAMAHA R1 RN09
Imie: Maniek
tylko u mnie trochę cienko z angielskim i nie wiem jak to ściągnąć. A kabel chyba zwykły usb od dysku przenośnego pasuje. I nie mam jeszcze tej bateryjki żeby w domu wgrać. To w motocyklu muszę przekręcić kluczyk i dopiero podłączyć i wgrywać mapę?? W ziołem też przegrałem sobie płytę z tym programem od power comandera tylko że on był od jakiejś Hondy to będzie to samo?? Czy do każdego jest inny program?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wgranie mapy do Power Comander Yamaha R1 RN09
PostNapisane: 11 gru 2011, o 18:02 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
Program jest uniwersalny, wiec bedzie ok, kabel zwykly tylko zeby koncowka pasowała w pc jest ta mniejsza, z bateria nigdy nie podlaczalem zawsze podpinalem laptopa, jak zainstalujesz program podpinasz kompa do pc wlaczasz zaplon i odplasz moto, nastepnie klikasz chyba "get table" i wyswietli Ci sie tabela z danymi a pod nia jest nazwa mapy i pod jakie ustawienia

jakies pierwsze lepsze zdjecie dla przykladu;


Załączniki:
power-commander.jpg
power-commander.jpg [ 148.71 KiB | Przeglądane 4023 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wgranie mapy do Power Comander Yamaha R1 RN09
PostNapisane: 12 gru 2011, o 14:13 
Maniek1988 napisał(a):
. I prośba czy ktoś mógł by mi wgrać lub pomóc wgrać żeby to wszystko razem ładnie chodziło? A może ktoś ma taka sama konfiguracje i by się podzielił swoją mapką? To mój pierwszy post wiec jak coś jest źle proszę poprawić.
Z góry dziękuje Pozdrawiam. Mariusz


Jesli chcesz ze by to bylo zrobione dobrze to nie obedzie sie bez hamowni - tam Ci wszystko dobrze poustawiaja.
Nie da sie wgrac mapy i napisac pozniej na Allegro 170 koni - bo to bzdura.
Samo wgranie mapy uniwersalnej powinno troche dodac momentu - czyli moto bedzie lepiej isc z dolu - ale mocy nie przybywa.
Mialem pogawedke z gosciem ktory stroi motocykle, gdy wgrywal mi mapy i cudow nie ma - mi poprawil sie dol bo sie nie dalo moto zestroic - wychodzily dziwne wartosci - 200 km pozniej potwierdzily sie obawy bo sprzeglo calkiem padlo.

Tak ze zainwestuj ok 250-300 zl w strojenie - ale pod warunkiem ze bedziesz mial nowy i czysty filtr, pewne swiece i luz zaworowy - wowczas mozna sie bawic :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wgranie mapy do Power Comander Yamaha R1 RN09
PostNapisane: 12 gru 2011, o 18:29 
Wlasnie za chwile sam bede sie bawil Power commanderem, na wiosne jest w planach hamownia i strojenie profesjonalne. Moje moto ma 39 000km przebiegu i sie zastanawiam czy moze wlasnie sprawdzic zawory przed wypadem na hamownie...stroil ktos swoja R1 rn09 z PC na hamowni? Jakiej mocy mozna sie spodziewac? Mam wydeszek Devila plus filtr KN, thats it ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wgranie mapy do Power Comander Yamaha R1 RN09
PostNapisane: 12 gru 2011, o 21:06 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
Brutalna prawda: w RN09 max 3-5KM. MAX! Przy zmienionym filtrze, wydechu i prawidłowych mapach do PC. Motocykle śrubowane na tor uzyskiwały lepsze wyniki ale przy akcesoryjnych wałkach rozrządu i tłokach. Nie wierzcie więc w bajki o 200KM. Takie wyniki osiągały bogate teamy gdy wpompowywały w jedno moto więcej niż 100.000 PLN.

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wgranie mapy do Power Comander Yamaha R1 RN09
PostNapisane: 12 gru 2011, o 21:14 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
Nie wiem czy jest sens pakowac kase w strojenie jesli nie ma pelnego wydechu, u mnie po wgraniu jednej ze standardowych map(kilka prob z roznymi) ze strony znacznie poprawila sie reakcja na gaz w dolnym i srednim zakresie obrotow czyli to co w rn19 było mi najbardziej potrzebne a nie 2 dodatkowe konie na samej gorze plus spalanie spadło o 1l/ wiec jak najbardziej korzystnie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wgranie mapy do Power Comander Yamaha R1 RN09
PostNapisane: 13 gru 2011, o 13:13 
pushe_r1 napisał(a):
Nie wiem czy jest sens pakowac kase w strojenie jesli nie ma pelnego wydechu, u mnie po wgraniu jednej ze standardowych map(kilka prob z roznymi) ze strony znacznie poprawila sie reakcja na gaz w dolnym i srednim zakresie obrotow czyli to co w rn19 było mi najbardziej potrzebne a nie 2 dodatkowe konie na samej gorze plus spalanie spadło o 1l/ wiec jak najbardziej korzystnie ;)


To samo jest w rn09 - od 3 tys lepiej idzie po zalozeniu PC.
Spalanie wprost przeciwnie - troche wzrasta - ale u mnie to ok 6 l wychodzi czyli wzroslo ok 0,5l - porownujac z rn19 to starsza wacha tylko benzynke... :)

U mnie wstawiona sama koncowka Acrapa + filtr BMC.

Dla chcacych latac po torze lub potrzebujacych lepszego odejscia -1 zab z przodu i +3 zeby z tylu na zebatce da wiecej niz ladowanie kasy w tuning... :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wgranie mapy do Power Comander Yamaha R1 RN09
PostNapisane: 15 gru 2011, o 21:10 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2011, o 09:19
Posty: 34
Lokalizacja: Szczecin
Sprzęt: YAMAHA R1 RN09
Imie: Maniek
Dzięki za odpowiedzi! Mi chodzi żeby tylko to wszystko dobrze ze sobą zestrojone a jak już mam ten komputerek to po co ma leżeć. A mocy mi nie brakuje :D Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1