Teraz jest 3 maja 2024, o 08:37

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: rn04 a rn09
PostNapisane: 3 sty 2012, o 16:48 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2010, o 10:45
Posty: 55
Sprzęt: RyJeden
Imie: ernest
jak w tytule... jak się ma r1 01 na gaźniku do r1 02 na wtrysku. Mam możliwość zamiany na dniach mojego gaźnika. Dopłata symboliczna. Warto się pchać w taką akcję mając swoje moto w pewnym stanie. Śmigałem tak dawno rn09 że już zapomniałem jak to się prowadziło. Miał ktoś większe doświadczenie z tymi modelami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: rn04 a rn09
PostNapisane: 10 sty 2012, o 01:27 
Jezdzilem na r1 rocznik 98 i fajnie to chodzilo, wedlug mnie rn09 mniej nerwowe przy mocnym przyspieszaniu, wygodniejsza pozycja, szybciej i lawiej mi sie na tym sklada w zakrety. Pod wzgledem silnika sie nie wypowiadam, ta 98mka miala cos grzebane w silniku i zapierdala niesamowicie (wciagajac przy tym litr oleju/1000km :P ). Jesli masz pewne moto to na twoim miejcu bym przy nim zostal jesli ci pasuje, jesli ten egzemplarz na wtrysku jest w dobrym stanie to moze warto zaryzykowac ;) Ciezko powiedziec, troche dziwne ze ktos chce sie zamienic z nowszego modelu na starszy...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: rn04 a rn09
PostNapisane: 5 cze 2013, o 18:44 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:58
Posty: 397
Lokalizacja: Choszczno
Sprzęt: YamahaR1 i CBR600F4i
Imie: Piotrek
Lokalizacja: Choszczno
Czesc Wam! Powoli zaczynam przymierzac sie do kupna moto.Chcialem brac RN12 ale musze zmniejszyc budrzet i zastanawiam sie czy brac RN09 czy moze jeszcze raz RN04. Chcialbym zebyscie mi doradzili co lepiej wybrac, bo oby dwa modele mi odpowiadaja i nieodpowiadaja pod nie ktorymi wzgledami:
RN04 plusy
-mialem juz to moto i troche przy nim pogmeralem wiec znam je pod wzgledami technicznymi
-podoba mi sie wyglad
-ciagnie prawie z samego dolu i super przyspiesza
-tansze elementy i naprawy niz przy wtrysku RN09(tak mi sie wydaje)
-nizsza cena
Minusy
-gaznik(chcialbym miec wtrysk)-chodz to tez plus pod nie ktorymi wzgledami
-to ze juz te moto mialem :krzeslo:
RN09 plusy
-wtrysk
-troche nowsza konstrukcja
Minusy
-srednio mi sie podoba(to duzy minus dla mnie :| )
-troche malo wygodna i gorzej przyspiesza
Jak widac lista za i przeciw troche nie rowna i przemawia bardziej za RN04 ale nie zbyt chce mi sie brac to samo, inne moto to zawsze kolejne doswiadczenie ale ten wyglad 09 mnie troche odpycha,przyspieszenie tez.Mialem okazje poprowadzic to moto,bo kumpel ma ale to bylo ponad rok temu:gorzej wedlug mnie przyspieszalo(pewnie dlatego,ze wtrysk)tak jak bym gazu do konca nie odwinal ;) i jakos troche nie wygodnie bylo chyba,ze to dlatego,ze do swojego moto bylem przyzwyczajony.
Czekam na podpowiedzi. Przyczepnosci i pogody dla Was i pozdro :D

_________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: rn04 a rn09
PostNapisane: 5 cze 2013, o 20:11 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2012, o 20:48
Posty: 345
Lokalizacja: Wyszków
Sprzęt: YZF R1 RN09
Imie: Hubert
Moim zdaniem się nie sugeruj bo jeżdżę na rn09 a wiadomo każda sroka swój ogonek chwali :D ale... co do wyboru rn09 jak dla mnie to kosa, główny plus to nieśmiertelny wtrysk, spalanie, dobrze wchodzi w zakręty i łatwo się prowadzi. Z rn04 nie miałem bliższego kontaktu, jedynie raz przejechałem się, ale jakiekolwiek wnioski ciężko mi z tego wyciągnąć :) podobne osiągi. A co do przyspieszania różnica jest nieznaczna. Jak mało Ci mocy i momentu to do modelu na wtrysku można pc wrzucić :D Podoba się czy się nie podoba to już kwestia gustu :D

_________________
"Póki się nie przekręcę... tyle czasu będzie trwał ten manewr..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: rn04 a rn09
PostNapisane: 5 cze 2013, o 21:57 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:58
Posty: 397
Lokalizacja: Choszczno
Sprzęt: YamahaR1 i CBR600F4i
Imie: Piotrek
Lokalizacja: Choszczno
Dzieki Hubert juz jakies plusy dla 09 i troche bardziej sie przekonalem jak powiedziales o spalaniu i wtrysku :P Ale nie zapominamy,ze lubi sie chrzanic uzwojenie alternatora(mojeo kumpla tez to dosielo) ktos cos dorzuci?? :stres: :)

_________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: rn04 a rn09
PostNapisane: 5 cze 2013, o 22:21 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
jeśli masz gdzieś na oku pierwszą sztuke R1 to już niedługo będzie to bardzo kultowy motor jakich mało na ziemi.
Pierwsze R1 są piękne mimo wszystko.
RN 09 na pewno lepsze silnikowo.

Pytanie : po co CI motor bo jak do jazdy to wystarczy CI spokojnie pierwsza wersja.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: rn04 a rn09
PostNapisane: 5 cze 2013, o 22:44 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:58
Posty: 397
Lokalizacja: Choszczno
Sprzęt: YamahaR1 i CBR600F4i
Imie: Piotrek
Lokalizacja: Choszczno
Do jazdy byl wlasnie ten co mialem... teraz gdy mam wieksze mozliwosci finansowe chcialbym pojsc dalej,wjechac wkoncu na tor i wogole,a nie poruszac sie jak to nie jeden co ma pokaźną maszyne,a jest tak na prawde tzw.mistrzem prostej... :patyk:

_________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: rn04 a rn09
PostNapisane: 5 cze 2013, o 23:02 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
od samej maszyny ważniejsze są opony.

Na torach bardzo dużo widzi sie Rn 01 04. Też 09 12 19 22 wszystkie są na torach !
Jednak najwiecej to jest gixów bo chyba sa tańsze. Więc spokojnie można starszą R1 jechać na tor, trzeba tylko dobre opony i chęci do dobrej zabawy. Ja mam inaczej bo mam parcie na reklame i wyniki tu zaczynają się schody. O wiele lepiej jest jak człowiek się tym bawi bo tor daje wielkie wrażenia i przyjemność.

Więc sugeruje mieć cokolwiek byle w dobrym stanie technicznym !
I kupić nowe dobre gumy !

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: rn04 a rn09
PostNapisane: 6 cze 2013, o 10:21 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, o 20:54
Posty: 622
Lokalizacja: Wrzesnia,WLKP
Sprzęt: YZF R1 Rn09
Imie: Piotr
ja miale Rn01 teraz mam Rn09 Rn01 grzebana(dyno jety, wydech filtr K&N) Rn09 nie nie poza wydechem, wiem jak roznica w osiagach miedzy Rn04 a Rn09 ale miedzy Rn01 a Rn09 na pewno na plus dla "dziewiatki", wtrysk bezobslugowy spalanie pratycznie takie samo jesli nie z mala przewaga na korzysc Rn01, wygoda dziewiatka wygodniejsza moze dlatego ze w Diablicy byly sportowe sety, latwiejsza do opanowania na gumie lepiej dozowlany gaz, dół od 5tys zdecydoanie lepiej niz w dwunastkach, latwiej pokłada sie w zakrety Diablica sprawiala wrazenie strasznie wysokiej dziewiatka idzie bardziej przy ziemi taki moje odczucie. Nie zaluje zmiany poza tym ze do Diablicy byl duzy semntyment a nadal jest. To takie moje spostrzezenia. Jesli masz pewniaka a nie wiesz co wezmiesz nie zamieniaj, podobnie jak kolega napisal dziewne ze ktos mlodszy na starszy zamienia i to z bardzo mala doplata.

_________________
Lewy pas i gaz, przednie koło w górze nie daj się wyprzedzić furze:)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: rn04 a rn09
PostNapisane: 6 cze 2013, o 10:43 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:58
Posty: 397
Lokalizacja: Choszczno
Sprzęt: YamahaR1 i CBR600F4i
Imie: Piotrek
Lokalizacja: Choszczno
Mad jak juz wezme moto,to wszystko bede chcial zrobic zeby bylo dobre i w porzadku-opony to podstawa i nie tylko,zeby na torze bylo przyczepnie ale i ogolnie.Mam zamiar sie wybierac na tor ale nie,ze tylko i wylacznie :) Piciu mowiac o mocnym dole od5tys. masz na mysli 09?To,ze w 12 slabo na dole to wiem. Bo lepiej dozowalny gaz to bedzie chyba na wtrysku 09 Ci chodzi? U mnie nie wchodzi w gre zamiana,bo w chwili obecnej nie mam juz dawno mojej RN04 :(

_________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1