Teraz jest 15 maja 2024, o 10:34

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: R1 2015 ... RN32
PostNapisane: 8 sie 2015, o 13:16 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 maja 2014, o 16:15
Posty: 231
Sprzęt: rj15 tor
Imie: Tomek
Lokalizacja: sci/krk
no i co na torze wyszło ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 2015 ... RN32
PostNapisane: 8 sie 2015, o 14:16 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
slomek23 napisał(a):
To jest kolejny przeskok w budowaniu motocykli. Za parę lat powiemy, że to klasyka gatunku. Jest nietuzinkowa, modernistyczna i wymaga czasu, aby się do niej przekonać. A na pewno jeździ niesamowicie.

Czekamy na obszerną relację.


hmmmmm Słomek toś mocno przesadzić aż mi się zagrzał internet:

w czym jest modernistyczna ? modernistyczna jest Panigale i RN32 może w sumie nie szmatą ale właściwie swoją postawą stylistyczną ścierać kurze z Panigale.
Poważnie polecam porównać sobie Panigale do RN32, RN32 nie ma żadnej cechy (no dobra: OGON i LICZNIK) gdzie mozna by powiedziec że jest coś do przodu. Oglądałem w salonie RN32 i wg mnie to mega wtopa.

w czym nietuzinkowa ? rozwiązanie silnika jest niemal identyczne jak RN22 i nawet moc jest taka jak po odblokowanym ECU RN22, ogon z przelotem powietrza zerżniety pomysłem z Panigale 2012 rok ! ten obrzydliwy ryj jest nietuzinkowy i to jest RACJA !

Za pare lat będzie dowód że to wtopa ale to i czas pokaże.
Jestem chyba jednym człowiekiem który mocno R1 krytykuje śmiało, nie czepiał bym się ale zrobili farfocla i go promują.
Jak bym kopał rowy to pewnie by to nie miało znaczenia ale zajmuje się stylizacją i projektowaniem i obserwuje sobie sztuke projektowania, moi koledzy pracują w biurach projektowych na zachodzie i rozmawiamy sobie często o tych wynalazkach stylistycznych które mają szokować i mam jedną jedyną odpowiedż na temat dlaczego tak a nie inaczej wygląda nowa R1: wygląda tak bo MOTOGP przeżywa zachwyt na świecie i ma miliony widzów, koncern chciał upodobnić maksymalnie motor cywilny do wyglądu MGP, chwyt marketingowy banalny: założyli niemal torową owiewkę bez lamp ale lampa musiała być: przypieprzyli ją od spodu by jej nie było widać , tylko jakoś tak wyszło że nie dośc że jest tam stylistyczny dekonstruktywizm japoński czyli kompletnie nie łączą się kształy lamp do otworów jak by lampy były z innego urządzenia (może z kosiarki do trawy bo nie wiem co to ma być), japońcom sie to wydawało świetlne i to zrobili. Kto lubi stylistyke japońskich samochodów i jest fanem jakiś dziwnych narkotyków powinien być zachwycony bo większego bajzlu na motocykli w stylistyce to chyba nie widziałem. Nie twierdze że ma się Wam nie podobać ale moim zdaniem to moto nie będzie niosło takiego zachwytu i rewolucji jak RN12, RC8 albo Panigale. RN32 to marketing który ma przynieść mocne nawiązanie do MotoGP tak jak to zrobił z silnikami. Wbrew tez pozorom taka firma nie skupia się specjalnie na tym by R1 to był produkt wyjątkowy bo firma ta ma wiele innych temtów do roboty i to nei R1 jest najważniejsza, a styliści japońsky? hmmm mój kumpel ze studiów pracuje dla Mazdy to wiem jak jest, tam się podchodzi mega lajtowo do tej roboty, w europie mamy zasady i wzory na których opieramy styling, ma to jakiś większy sens niż jaranie dżojtów :D

dziękuje za uwagę. :haha:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 2015 ... RN32
PostNapisane: 8 sie 2015, o 15:00 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 maja 2014, o 16:15
Posty: 231
Sprzęt: rj15 tor
Imie: Tomek
Lokalizacja: sci/krk
mad ale tyś się na ten wygląd uparł, a to gowno ważne jest, wiadomo - nie podoba Ci się, spoko, gust nie podlega dyskusji. Mi też super jakoś się nie podoba, choć i tak ładniejsza niż rn22 moim zdaniem.

Tylko że tu nie wygląd chodzi a o to co ma w środku - a ma pełno elektroniki. I do tego będzie dążyć przemysł motocyklowy, czy to się nam podoba czy nie.
Co do mocy to rn22 to słabo jeździ, a rn32 podobno ma mocy od groma.

Gadałem z kolesiem który przesiadł się z rn22 na rn32 i mówił że moc jest nieporównywalna tylko że trochę za dużo jest elektroniki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 2015 ... RN32
PostNapisane: 8 sie 2015, o 16:44 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
czas zweryfikuje temat.
Ja słyszałem ze RN32 jest słąba względem BMW i ZX10R. Słyszałem ze nadrabia prowadzeniem tylko że z tego co porównywałem to nawet rama jest podobna do RN22, różni się odzieniem wizualniem i to może robić wrażenie mniejszego.
DO mnie elektronika nie przemawia, ale czas pokaże.
PIsze swoje wywody by ostudzić podjaranie się RN32, nie lubie merketingu i sztucznego pompowania balona. Jak motor będzie dobry to sam się obroni.

I jeszcze jeden powód dla którego to pisze: pare lat temu taki szał pyty był na RN22. Czytałem te śliniące się treści. Kupiłem RN22. Kupiłem motor wg mnie mniej wart niż RN12. W dupe można sobie wsadzić treści spuszczania się ludzi pod tytułem: "jajajajaja najlepszy motor na swiecie!"

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 2015 ... RN32
PostNapisane: 8 sie 2015, o 17:05 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 25 sie 2013, o 20:03
Posty: 553
Sprzęt: yamaha r6 rj15
Imie: waldek
Lokalizacja: Mielec
poczekajcie aż ludzie zaczną rn 32 jeździć wyjdą wady zalety jak na rn 12 ,rn22 to wtedy ocenicie puki co to mało kto tym latał a fala spuszczania się tym modelem wciąż rośnie ,jeden piernie a wszyscy wąchają


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 2015 ... RN32
PostNapisane: 8 sie 2015, o 17:06 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Przeczytajcie test przrprowadzony przez Pasia i Badziaka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 2015 ... RN32
PostNapisane: 8 sie 2015, o 21:43 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sie 2013, o 21:49
Posty: 169
Lokalizacja: okolice Warszawy
Sprzęt: RN22 WhitePower
Imie: Kuba
Lokalizacja: Warszawa
A ja mam zupełnie inne zdanie.
Dla mnie nie ma znaczenia jak wygląda, czy się idealnie prowadzi, czy ma 10000KM.
No może trochę, ale dla mnie najważniejsze, że to Yamaha R1 i to się liczy :D
Urodą może nie zachwyca, może nie ma najwięcej mocy, ale mi to wisi.

Może to głupie przywiązanie do marki, nie mówię nie, ale ja tak do tego podchodzę :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 2015 ... RN32
PostNapisane: 9 sie 2015, o 11:28 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
tomo-zap napisał(a):
no i co na torze wyszło ?


Na torze
- R1 - pierwsze miejsce
- RSV4 - drugie
- BMW 3

Z dopiskiem, ze jak mamy kase na zmiane elektroniki i grzebanie w silniku to RSV4 wychodzi na 1 miejsce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 2015 ... RN32
PostNapisane: 9 sie 2015, o 11:29 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
hmmm na słowacji:
1.BMW
2.BMW
3.BMW
4.BMW
....
39. R1



:krol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 2015 ... RN32
PostNapisane: 9 sie 2015, o 12:00 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
R1 to jeszcze nowy motur. Zobaczymy w przyszym roku.
Klasyfikacja w superstockach 1000 w 2015 roku:

Classifica Costruttori vedi tutta »
Pos Costruttore Pti
1 Aprilia 140
2 BMW 106
3 Ducati 101
4 Yamaha 74
5 Kawasaki 44
6 Suzuki 9

http://www.omnicorse.it/superstock-1000


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1