Teraz jest 2 maja 2024, o 18:57

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: odpowiednia temperatura silnika
PostNapisane: 15 mar 2010, o 17:39 
siema nie wiem czy ten temat powinien byc tutaj no ale chodzi o r6 wiec sdze ze tu mianowicie chodzi mi o temperature silnika do ilu stopni nagrzewa sie silnik w jakims czasie sie to dzieje i ile stopni musi miec zeby mozna bylo spokojnie wsaasc i jechac bez zadnego stersu? moze kazdy ktos zabierze glos npisal by czy czeka az silnik mu sie nagrzeje czy odrazu odpala i jedie a jak czeka to do ilu stopni i ile mniej wiecej casu to zajmuje?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: temperatura
PostNapisane: 15 mar 2010, o 18:02 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Oczywiście,że powinieneś poczekać zanim zaczniesz śmigać. Powinno się nagrzać tak około pod 80 stopni i można jechać,a ile to czasu zajmuje hymmm dobre pytanie,nie wiem dokładnie,ale kilka minut. ;)

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: temperatura
PostNapisane: 15 mar 2010, o 18:59 
do 5 minut powinienes miec 60 do 80 jakies 9


Góra
  
 
 Tytuł: Re: odpowiednia temperatura silnika
PostNapisane: 15 mar 2010, o 20:12 
w kawie można powiedzieć trwało to wieki a w r1 dosłownie 3 minuty i temp 75stopni
no i w kawie ta temp szalała w czasie jazdy, nidy nie było do końca wiadomo jaka jest naprawde,ale i tak fajnie było


Góra
  
 
 Tytuł: Re: odpowiednia temperatura silnika
PostNapisane: 15 mar 2010, o 21:07 
a ja jeszcze spytam, jako, że to pierwsza moja R6 jaką macie temp. podczas normalnej jazdy poza miastem? mam na myśli raczej spokojne przeloty turystyczne.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: odpowiednia temperatura silnika
PostNapisane: 15 mar 2010, o 21:14 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Jak jedziesz w miarę spokojnie w trasie to powinno być koło 80 na moje...
Mi się szybko grzeje latem,w mieście to co chwile 100 i załącza się wiatrak. Najwięcej doszło mi do 108,ale gadałem z dwoma mechanikami i mówili,że to normalne. Jakby przekroczyło 110 to już trzeba by było zacząć się martwić. Ogólnie ta moja r6 to jest taki mały piecyk tak grzeje,że masakra hihi

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: odpowiednia temperatura silnika
PostNapisane: 15 mar 2010, o 21:25 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 20:08
Posty: 139
Lokalizacja: Wadowice
Sprzęt: YZF R1 RN19
Imie: Piotr
Moja tez strasznie grzeje po nogach. Wentylator włącza mi sie dokladnie przy 102 stopniach. Przy ciągłej jezdzie poza miastami temp mam ok 80

_________________
Na tym właśnie polega piękno życia że jestem autorem sytuacji nie do przebicia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: odpowiednia temperatura silnika
PostNapisane: 15 mar 2010, o 23:20 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, o 20:54
Posty: 622
Lokalizacja: Wrzesnia,WLKP
Sprzęt: YZF R1 Rn09
Imie: Piotr
start zawsze po osiągnieciu minimum 60 stopni i to delikatnie wtedy dopiero po 80 w palnik,moja w miescie też bardzo szybko łapie temp ale równie szybko się chłodzi podczas jazdy R1 ani R6 to nie moto na parady... miałem już tem koło 110 stopni kiedyś, na szczęscie w R1 jest czujnik który po przekorczeniu krytycznej temp wyłacza silnik i nie zapalisz póki nie ostygnie na szczęscie nigdy mi się nie zdarzyło, na ewentualne parady bądź korki w gorące dni mam włacznik wentylatora na stałe, sprawdza sie nawet w najwiekszym korku w gorące dni nie przekrazcasz 95 stopni

_________________
Lewy pas i gaz, przednie koło w górze nie daj się wyprzedzić furze:)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: odpowiednia temperatura silnika
PostNapisane: 15 mar 2010, o 23:33 
R ki grzeja po nogach to normalne heheheh


Góra
  
 
 Tytuł: Re: odpowiednia temperatura silnika
PostNapisane: 17 mar 2010, o 20:06 
PiciuR1 napisał(a):
start zawsze po osiągnieciu minimum 60 stopni i to delikatnie wtedy dopiero po 80 w palnik,moja w miescie też bardzo szybko łapie temp ale równie szybko się chłodzi podczas jazdy R1 ani R6 to nie moto na parady... miałem już tem koło 110 stopni kiedyś, na szczęscie w R1 jest czujnik który po przekorczeniu krytycznej temp wyłacza silnik i nie zapalisz póki nie ostygnie na szczęscie nigdy mi się nie zdarzyło, na ewentualne parady bądź korki w gorące dni mam włacznik wentylatora na stałe, sprawdza sie nawet w najwiekszym korku w gorące dni nie przekrazcasz 95 stopni


Masz dołożony wentylator czy tylko oryginalny przerobiony na włącznik?? Rozważam dołożenie drugiego wentylatora na włącznik co o tym sądzicie??


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1