Siemka .
Budujemy tor w Krakowie!
Aby się ziściło najpierw trzeba wygrać głosowanie, czyli oddać głos w Budżecie Obywatelskim.
Głosowanie będzie trwać od 27.09 - 05.10
Głosujemy tutaj:
http://krakow.pl/127762,artykul,glosowanie_on-line.html Mamy dwa projekty:
"Miejski Plac Manewrowy 01; motocyklowo - samochodowy tor szkoleniowy." - nr na liście to 13 - oddajemy 5 punktów.
"Kraków Przyjazny Motocyklistom – Bezpieczeństwo i Rywalizacja 2015" - nr na liście to 96 - oddajemy 4 punkty.
http://www.budujemytor.plŚrodowisko motocyklistów oraz kierowców samochodów od lat oczekuje na miejsce gdzie moglibyśmy potrenować jazdę, wypróbować swoje pojazdy w sposób, który nie powinien być promowany na drogach publicznych oraz aby po prostu się spotykać, organizować różne przedsięwzięcia o charakterze motoryzacyjnym.
Złożyliśmy wniosek do Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa. Teraz powinniśmy mobilizując swoich wszystkich przyjaciół, wygrać głosowanie i nareszcie mieć takie miejsce.
Robimy to przede wszystkim dla poprawiania swoich umiejętności, a co za tym idzie bezpieczeństwa, dlatego głosować powinni wszyscy nasi zwolennicy; przyjaciele , rodziny i wiele innych osób.
Nie wolno zmarnować takiej okazji!
Nigdy za wiele informacji:
Kto może głosować i jak to zrobić?
Głosować może (powinien ) każdy mieszkaniec Krakowa, który w dniu głosowania ma ukończone 16 lat. Uwaga! Mieszkaniec, to osoba, które mieszka w Krakowie, ale nie musi być zameldowana, czyli dotyczy to np. wszystkich studentów oraz osoby wynajmujące mieszkanie w Krakowie nieposiadające meldunku.
Głosować będzie można na dwa sposoby: przez zakładkę na stronie
http://www.budzet.krakow.pl bądź osobiście w lokalu wyborczym. Wykaz lokalów jest dostępny na stronach BIP-u
http://www.bip.krakow.pl/?news_id=63543 Uwaga! Głosować można tylko jeden raz! Jeśli system rozpozna użycie tego samego numeru pesel więcej niż 1 raz usunie wszystkie głosy przypisane dla tego numeru pesel.
Aby głos był ważny na karcie do głosowania trzeba rozdysponować wszystkie swoje punkty w obu kategoriach, czyli trzeba zagłosować na projekty miejskie i dzielnicowe.
Przyznajemy oceny dla projektów jak w szkole, czyli 5 punktów dla najlepszego projektu, następnie 4, 3, 2 i 1 dla najniżej przez nas ocenionego.
Czyli spośród 103 projektów musimy oddać głos na 5 wybranych wg powyższej skali oraz wybrać dzielnicę Krakowa i z jej listy wybrać kolejne 5 projektów.
Takie głosowanie, nazywa się preferencyjnym i powoduje, że głosujący powinien też poznać inne pomysły mieszkańców oraz zabezpiecza przed „lokalnymi patriotyzmami”
Reasumując: oddajemy 5 punktów na nasz główny projekt, czyli pozycja 13, 4 punkty na pozycje 96, a 3, 2, 1 przydzielić rozważnie, tak, aby nasz projekt był niezagrożony przez silne projekty konkurencyjne. Nasz zespół postara się ocenić, które pomysły są np. populistyczne, ale warto abyśmy sami też o tym pomyśleli.
Popieramy i przyznajemy 3,2,1 punkt na projekty
Ogólnomiejskie:
70, 36, 91, 74, 69, 10, 15, 19, 37, 45, 84, 62, 76, 98,