Teraz jest 5 maja 2024, o 11:20

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Yamaha R1 tlucze sie silnik!@!!!!
PostNapisane: 17 cze 2010, o 08:49 
Witam,jak w tytule,problem polega na dziwnym odglosie wydobywajacym sie z silnika.Najpierw wydawalo mi sie ze jest to miedzy 4-6 tys obrt (ddrrrrrrrrrrr)i jest to dosc glosne i nie mile dla ucha.Ponizej 4 tys cichutko,powyzej 6 raczej tez,chociaz moge sie mylic bo zaglusza to ryk silnika.Wczesniej nic takiego nie mialo miejsca.R1 caly czas ma swoja moc oraz utrzymuje rowno broty,nie kopci!
Bylem juz nawet u mechanika czy to nie panewka,ale odrzucil ta opcje i powiedzial ze R1 tak chodzi,ale wczesniej tego nie mialem.Zrobilem juz ponad tysiac km i to dosc ostrej jazdy,wiec gdyby to byla panewka to raczej by juz padla. Co to moze byc???

Dodam,ze 2 dni temu zostal zalozony nowy lancuszek rozrzadu na D.I.D,sprawdzone luzy zaworowe i w dalszym ciagu jest ten halas.Co gorsza slychac go juz na biegu jalowym powyzej 4 tys obrt. co mam robic jesli to panewka?????
Z gory dzieki za pomoc!!

Ps. najbardziej jest on slyszalny podczas jazdy tak od 4tys. wali dosc glosno!!
zapomnialbym,przy zmianie rozrzadu,zauwazony zostal luz walu na boki tak ze 3mm.Czy to normalne??? jesli nie to czym to moze byc spowodowane????

Yamaha R1 2000r.,23000tys km. Przy 19000 tys zmienialem skrzynie biegow.

Moze bardziej sprecyzuje ten odglos dobiegajacy podczas jazdy powyzej 4tys obrt.,jest on bardzo podobny do odglosu pompy paliwa kiedy juz nie ma cieczy i pracuje na such tylko o wiele mocniejszy i glosniejszy...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R1 tlucze sie silnik!@!!!!
PostNapisane: 13 lip 2010, o 02:16 
U mnie zaczelo sie od takiego ciuchutkiego tykania i skonczylo sie na napier.... ale silnik caly czas chodzil - niestety panewka.

wymienilem caly silnik.


napisz jaki sie skonczylo z twoim?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R1 tlucze sie silnik!@!!!!
PostNapisane: 13 lip 2010, o 08:50 
viewtopic.php?f=25&t=1065

Opisane podobne objawy i panewka poszła. Jeśli wał ma luzy to panewki na 100% :cry:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R1 tlucze sie silnik!@!!!!
PostNapisane: 13 lip 2010, o 20:02 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
ewentualnie napinacz rozrzadu moze byc do wymiany,jesli nie wymieniles z lancuchem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R1 tlucze sie silnik!@!!!!
PostNapisane: 30 lip 2010, o 05:43 
Witaj Kolego
Nie chcę nic zapeszać ale popatrz na moje posty, u mnie to panewka.
powiedz czy na każdym biegu jest ten odgłos??
czy zaczołeś odczuwać jakieś wibracje na stopkach jak jedziesz??
U mnie tak było, motocykl brzmiał dziwnie w przedziale 4 do 5,5tys obrotów, po zmianie oleju odgłos był bardziej słyszalny i silnik dostawał dziwnych wibracji które były odczuwalne na stopkach przy normalnej jeździe i bardziej przy takiej ostrzejszej, moc miał przyśpieszenie było ok, ale jednak pojeździłem po mechanikach w moim mieście i jeden od razu odradził mi dalszą jazdę na moto i wstawienie go naprawy...

W moim przypadku okazało się ze koleś przed sprzedażą zalał silnik "doktorem"
no i powyższe objawy nie były tak bardzo słyszalne ani odczuwalne :/
Teraz moto stoi u mechanika rozbierany jest piec a ja siedzę w domu i wale głową w mur bo bym sobie pojeździł a nie mogę... :cry:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R1 tlucze sie silnik!@!!!!
PostNapisane: 31 lip 2010, o 00:31 
gregorjol napisał(a):
Witaj Kolego
Nie chcę nic zapeszać ale popatrz na moje posty, u mnie to panewka.
powiedz czy na każdym biegu jest ten odgłos??
czy zaczołeś odczuwać jakieś wibracje na stopkach jak jedziesz??
U mnie tak było, motocykl brzmiał dziwnie w przedziale 4 do 5,5tys obrotów, po zmianie oleju odgłos był bardziej słyszalny i silnik dostawał dziwnych wibracji które były odczuwalne na stopkach przy normalnej jeździe i bardziej przy takiej ostrzejszej, moc miał przyśpieszenie było ok, ale jednak pojeździłem po mechanikach w moim mieście i jeden od razu odradził mi dalszą jazdę na moto i wstawienie go naprawy...

W moim przypadku okazało się ze koleś przed sprzedażą zalał silnik "doktorem"
no i powyższe objawy nie były tak bardzo słyszalne ani odczuwalne :/
Teraz moto stoi u mechanika rozbierany jest piec a ja siedzę w domu i wale głową w mur bo bym sobie pojeździł a nie mogę... :cry:


I co wałek cały wymieniasz czy co?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R1 tlucze sie silnik!@!!!!
PostNapisane: 31 lip 2010, o 08:46 
Jak na razie to nic nadal nie wiem mój mechanik rozpierdzielił sie na krosie i dochodzi do siebie, ale z tego co mi mówił to będzie wymiana korbowodu i panewek.
w poniedziałek czyli 2.08 będę się z nim widział i dowiem się czegoś więcej to napisze.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R1 tlucze sie silnik!@!!!!
PostNapisane: 11 sie 2010, o 06:21 
Witam ponownie po malej przerwie, sorki ze bez polskich znakow ale pisze z telefonu, co do mojego motoru to panewka wymiana walu nie miala sensu wal byl pokrzywiony wymieniam caly silnik.
Pozdrawiam


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1