Teraz jest 5 maja 2024, o 14:53

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyrzuca płyn z chłodnicy R1 04r
PostNapisane: 7 sie 2010, o 11:14 
Witam
Czy ktoś się może orientuje co może by przyczyną wyrzucania płynu chłodniczego ze zbiorniczka wyrównawczego(płyn wrze) podczas postoju na rozgrzanym silniku (silnik wyłączony) w Yamasze R1 04r


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wyrzuca płyn z chłodnicy R1 04r
PostNapisane: 7 sie 2010, o 11:22 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sty 2010, o 15:20
Posty: 241
Sprzęt: *
Imie: *
Stacyjkę masz wtedy na "on" czy na "off" ?? zostaw po zgaszeniu silnika na chwilkę stacyjkę w pozycji "on" i pozwól aby wentylator pozwolił wychłodzić silnik i wszystko powinno być ok . Jeśli po jedzie zostawisz rozgrzany silnik bez możliwości wychłodzenia go poprzez wentylator to ma prawo on zagotować płyn w chłodnicy gdyż temperatura silnika po zgaszeniu go jeszcze wzrośnie ..

_________________
Panować nad maszyną , to tak jakby panować nad bezmyślnym zwierzęciem . Więc panuj nad jego siłą , by ona nie opanowała ciebie , ponieważ byłoby to twoją porażką !!! ( Ta siła , to wszystko co nas w nich kusi )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wyrzuca płyn z chłodnicy R1 04r
PostNapisane: 7 sie 2010, o 11:37 
Stacyjka była na Off,ale temperatura nie była na tyle wysoko żeby załączyły się wentylatory.Już drugi raz się tak stało.Może zapowietrzony układ,czy może nieodpowiedni płyn? (zalany borygo do -35)

Kolego zajrzyj do REGULAMINU tam poznasz nasze zasady i obowiązek przedstawienia się w POWITALNI...temat blokuje do momentu dopełnienia obowiązków...Łuuuki


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wyrzuca płyn z chłodnicy R1 04r
PostNapisane: 10 sie 2010, o 21:27 
Czasami zdarza się tak że po szybkiej jeździe na wysokich obrotach temperatura silnika nie jest wysoka żeby włączyć wentylator...np 100-103 stopnie...ale po wyłączeniu często temperatura ciągle podchodzi...ja często zostawiam jeszcze na chwile włączoną stacyjkę...dzięki czemu wiele razy włączyły się wentylatory i wychłodziły układ...spróbuj tego kolego...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wyrzuca płyn z chłodnicy R1 04r
PostNapisane: 10 sie 2010, o 21:52 
A ja proponuję lekturę :o

viewtopic.php?f=25&t=1095

;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wyrzuca płyn z chłodnicy R1 04r
PostNapisane: 13 sie 2010, o 13:18 
Dzięki za podpowiedzi,myślę że wywaliło płyn bo poprostu za dużo go wlałem.Teraz jest wszystko ok ,jeszcze raz dzięki.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wyrzuca płyn z chłodnicy R1 04r
PostNapisane: 15 sie 2010, o 09:36 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
nawiązując do tematu...co prawda nie ma to nic do gotowania płynu ale ja bym polskiego nigdy nie zalał do niczego co jeździ. Wymieniałam raz płyn w samochodzie na polski jakiś tam/borygo czy petrygo (oczywiście zgodny z normami auta), świeżo po wymianie szlag trafił uszczelkę pod głowicą, wygryzło w 2 miejscach z kanału chłodzącego do cylindrów. Po zasięgnięciu opinii u paru znawców tematu tak właśnie może się nie raz stać z winy płynu... najlepiej stosować oryginalne zalecane lub coś z wyższej półki typu dynagel lub inne, do moto np Motul.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1