Teraz jest 7 lip 2024, o 06:25

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Termignoni do RN12 ... czy warto kupic i stroić PC3 ?
PostNapisane: 29 sie 2014, o 17:45 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 lut 2014, o 21:00
Posty: 77
Sprzęt: Rn12
Imie: krzysiek
Lokalizacja: świętokrzyskie
Witam panowie, potrzebuję kilka opini na temat tłumika, mianowicie mam możliwość kupna TERMIGNONI carbon wraz z kolektorami i y pipem homologowany do RN12, mało używany w idealnym stanie za 350 euro wraz z kosztami dojazdu bedzie 400 euro, ale muszę sie zdecydować najpuźniej do jutra popołudniu, więc proszę o szybkie opinie, oraz może ktoś powie jak się bedzie moto zachowywać po zmianie całego wydechu, i co zrobić z exupem. proszę o szybkie odp. Dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PILNE
PostNapisane: 29 sie 2014, o 19:47 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 lut 2014, o 21:00
Posty: 77
Sprzęt: Rn12
Imie: krzysiek
Lokalizacja: świętokrzyskie
pomóżcie człowiekowi, podpowiedzcie jak bedzie chodzić moto po wymianie na tego rodzaju tłumik, jak wyeliminować exap oraz co z osiągami, przyrost mocy raczej mie nie interesuje (czy on bedzie miał 2 konie czy 20 więcej), jedyne co mnie interesuje to brzmienie i czy moto nie osłabnie oraz czy trzeba ingerować w mapy, elektronike aby to wszystko ładnie chodziło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PILNE
PostNapisane: 29 sie 2014, o 20:20 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 28 lut 2013, o 18:40
Posty: 22
Sprzęt: z750, 954RR, RN12
Imie: Domin
Lokalizacja: Gostyń-Poznań
krzyś1986 napisał(a):
pomóżcie człowiekowi, podpowiedzcie jak bedzie chodzić moto po wymianie na tego rodzaju tłumik, jak wyeliminować exap oraz co z osiągami, przyrost mocy raczej mie nie interesuje (czy on bedzie miał 2 konie czy 20 więcej), jedyne co mnie interesuje to brzmienie i czy moto nie osłabnie oraz czy trzeba ingerować w mapy, elektronike aby to wszystko ładnie chodziło.



Może brzmieć jak ten :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PILNE
PostNapisane: 29 sie 2014, o 21:25 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
polecam pełny układ włoskiej dobrej firmy, brac nie gadać, do tego Powercommander i może nie będzie tragedii z obrotami oraz z dolną mocą na obrotach. Ja bym brał jak CIe stać tylko potem trzeba strojenie zrobić albo próbować ze strony powercammandera wgrywać mapy i patrzyć co się dzieje z motorem .

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Termignoni do RN12
PostNapisane: 30 sie 2014, o 07:27 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 lut 2014, o 21:00
Posty: 77
Sprzęt: Rn12
Imie: krzysiek
Lokalizacja: świętokrzyskie
Pół nocy szukałem informacji na temat zmiany układu wydechowego, praktycznie kazdy kto wyrzucił exap narzekał ze moto gorzej chodzi w dolnych obrotach, jak już wcześniej pisałem na przyroście mocy mi nie zależy, więc chyba najlepszym rozwiązaniem bedzie kupno dedykowanych koncówek do rn12 (mam juz na oku lv sbk) i wycięcie katalizatora, po takiej zmianie też trzeba mapy wgrywać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Termignoni do RN12
PostNapisane: 30 sie 2014, o 11:28 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
po samych końcówkach może aż tak nie trzeba tych mapo robić ale troche CI się dziwie że cchesz ingerować w układ wydechowy bo oryginał jest przezajebisty, Słomek ma taki super RN12 i te wydechy akrapa wyglądają jak ktoś do merca wsadził zderzak z wołgi. TYle w temacie ode mnie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Termignoni do RN12
PostNapisane: 4 wrz 2014, o 20:21 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 lut 2014, o 21:00
Posty: 77
Sprzęt: Rn12
Imie: krzysiek
Lokalizacja: świętokrzyskie
Zdobyłem wydechy Lv sbk z dekatem, wrażenia ... zajebiste, nie czuję żadnej zmiany w elastyczności silnika ale dzwięk super. Mam kolejne pytanko do was myśle nad kupnem tego https://www.google.pl/search?q=power+co ... B700%3B479 jest to produkt używany w cenie 130 euro, wiem że po podłączeniu trzeba podjechać do yamaszki na regulację, pytanie brzmi czy warto sie w to bawić i jak moto będzie się zachowywać (w górnych i dolnych) obrotach, przy zmienionych tylko koncówkach i dekacie, kolektory oryginalne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Termignoni do RN12
PostNapisane: 4 wrz 2014, o 21:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
Leo to moja ulibiona firma zawsze to pisze i powtarzam.
Jak masz decat to już by pasowało założyć PC3 i stroić.
Wielkiej różnicy nie odczujesz mi sie wydaje.
Jak już masz taki układ to jeszcze KN film by CI się przydał.
Strojenie w Yamaszce chyba się nie uda ale ... jesli PC3 ma wejście uSB to ściągasz program na laptopa i na stronie producenta PC szukasz map do swojego zestawy, wgrywasz te mapy i masz git majones :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Termignoni do RN12
PostNapisane: 4 wrz 2014, o 22:02 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 lut 2014, o 21:00
Posty: 77
Sprzęt: Rn12
Imie: krzysiek
Lokalizacja: świętokrzyskie
Mad666 widze że tylko ty udzielasz sie w temacie powiedz mi jak wygląda sprawa z dolnymi obrotami, mi osobiście nie zależy aby zwiększyć prędkość max 300+ w zupełności wystarcza zależy mi bardziej na dole bo jak wszyscy wiemy rn12 no jest takie jakie jest w dolnych partiach, a zębatek nie chciałbym zmieniać, dlatego myśle nad tym dynojet3 usb tylko po to żeby poprawić dół przy zmienionych tłumikach i decacie, kolektory zostają oryginalne bo słyszałem i czytałem że po wyrzuceniu exapa dzieją się cuda z motorkiem i dużo osób wraca z powrotem do exapa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Termignoni do RN12
PostNapisane: 4 wrz 2014, o 22:26 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
no na dole wtedy nie ma mocy kompletnie jak nie ma exupa. Jesli by CI to zrobiła prosefjonalna firma to coś by tak lepiej jechało, z tego co wiem to tak dobra firma to jest w niemczech albo w czechach. RN12 to cudny motor i w sumie kocha się go za to jaki jest. Jako że sam nie jest magicznie drogi to przeróbki tego typu nie sa opłacalne. Dlatego sugeruje kupić tego taniego PC3 i go założyc i juz tak jeździć. Jak miałem RN12 to mega dobre wrażenie zrobiło zmienienie zębatki przedniej o 1. To wtedy zrobił się potwór. Słaba prędkośc max ale 299 było chyba po 20 sekundach (licznikowe nie rzeczywiste bo w rzeczystowsci miałem 278 po zmierzeniu GPS).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1