Teraz jest 4 lip 2024, o 13:46

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: RN01 kilka problemów z silnika.
PostNapisane: 10 mar 2014, o 18:35 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 9 mar 2014, o 21:56
Posty: 23
Sprzęt: rn01 , virago 535
Imie: Mateusz
Lokalizacja: Gliwice
Witam . Ostatnio kupiłem RN01 po slizgu i moto ma kilka problemów.
-Motor pali na zimnym , po zagrzaniu ciężko ja odpalic i czuc paliwo , tak jakby ja zalewało .
-Po zagrzaniu i przygazywaniu strzela z wydechu .
- słychać lekkie cykanie z lewej strony silnika tak jak by zawór cykał
- ostatnia żecz , która najbardziej mnie nie pokoji to to ze po zagrzaniu do 95 stopni dymi z tej rurki koło wydechu .
Obrazek
Jest to moja pierwsza r1 wiec prosłbym o pomoc w rozwiazaniu tych problemów .
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: RN01 kilka problemów z silnika.
PostNapisane: 10 mar 2014, o 19:14 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 lut 2014, o 21:00
Posty: 77
Sprzęt: Rn12
Imie: krzysiek
Lokalizacja: świętokrzyskie
ja miałem rn04 wiec praktycznie ten sam model, z usterek które wymieniłeś miałem jedynie cykanie z silnika tak samo jak piszesz z lewej strony i też myślałem że to zawór, ja użytkowałem moto za granicą i tu też pojechałem do serwisu zostawiłem moto na pare godzin i powiedzieli mi że to nie zawór i nie rozrząd, na wakacje przyjechałem do polski do znajomego mechanika zajmującego sie motorami i powiedział że na bank rozrząd, więc wymieniliśmy łańcuszek bez napinaczy bo były dobre i wyregulował mi zawory a cykanie jak było tak było, pojechałem puźniej do serwisu, przejechali sie moto i stwierdzili że rozrząd, no to ja mówie że tydzień wcześniej wymieniłem łancuszek i wyregulowałem zawory, więc stwierdzili że wałek rozrządu mógł sie przytrzeć, panewki to napewno nie były bo to z górnej części było słychać, a poza tym półtora roku jeździłem z tym cykaniem więc napewno nie były to panewki ani zawory. A co do rurki przy tłumiku to nie przypominam sobie abym taką miał :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: RN01 kilka problemów z silnika.
PostNapisane: 10 mar 2014, o 19:23 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 9 mar 2014, o 21:56
Posty: 23
Sprzęt: rn01 , virago 535
Imie: Mateusz
Lokalizacja: Gliwice
Do zaworów zajrze jutro gdy wymontuje silnik. Dzis dobrałem sie do gazników i je wyczysciłem i przedmuchałem oraz ustawiłem pływaki . Co do odpalania to musze podmienic aku bo na ciepłym jak podepne go na kablach do auta to odpala , na pych na 3 biegu tez odpala po 2 metrach .

Byłem przed chwila w garazu i patrzyłem dokąd idzie ta rurka kolo wydechu , okazało sie ze ktos to przerobił bo w orginale miała isc do airboxa (nr.1 na zdjęciu)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1