Teraz jest 28 cze 2024, o 03:24

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Łozysko główki ramy
PostNapisane: 30 mar 2012, o 06:45 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
moje pytanie brzmiało inaczej , jak zdjąłeś biznie z trzpienia dolnej półki ? w jaki sposób . Młokiem i przecinakiem ? ponowny montaż pewnie przebiegał analogicznie , tak ? nie sądzę zeby w domowych warunkach ktokolwiek z was miał narzedzia do wymiany łożysk w główce , którą to operacje robi sie raczej rzadko, nie częsciej niz raz - dwa na całe zycie moto. dlatego uwazam ze nie powinno robic sie tego prymitywnie , lub nieco bardziej finezyjnie z udziałem domowego AGD typu zamrażarka i kuchnia gazowa :lol: :lol: no dobra nie spierajmy sie o byle co, kazdy ma swój patent ,ja jedynie usiłuje przekonac ze od czsu do czasu warto skorzystac z serwisu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Łozysko główki ramy
PostNapisane: 30 mar 2012, o 10:34 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Górną bieżnie sam wybiłem, dolną również. A do założenia oddałem do zakładu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Łozysko główki ramy
PostNapisane: 30 mar 2012, o 11:58 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
to najrozsadniej, ale mi chodzi o bieznie , ktora jest na trzpieniu dolnej płoki, nie te umieszczona w samej główce, te sa proste do wybicia , a nawet nie zbyt skomplikowane jest załozenie nowych . Co innego bieznia dolnego łozyska osadzona na wcisk w dolnej półce, ta wymaga nieco wiecej umiejetnosci i sposob na wybicie jej własnie mnie interesuje ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Łozysko główki ramy
PostNapisane: 30 mar 2012, o 21:43 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Górną sam wybiłem i wbiłem nową za pomocą starej (aby nie uszkodzić).
Z dolnej półki również udało mi się wybić (trzeba bardzo uważać).

Jeżeli chodzi o założenie nowej - myśle, że się da, ale nie chciałem ryzykować, bo miałem możliwość zrobienia tego w zakładzie, po znajomosci, za darmo.
Jak się ją nabije równo, z wyczuciem i z użyciem starej (po wyszlifowaniu wewnętrznej strony starej bieżni), to nie powinno być problemu.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Łozysko główki ramy
PostNapisane: 31 mar 2012, o 04:38 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
byc moze czasami sie uda, w wiekszosci przypadków jednak dochodzi do pekniecia wrazliwego na uderzenaia ringu i koniecznosci zakupu kolejnego łozyska. Kupując nowa półke u dealera , cześć przychodzi juz z fabrycznie zamontowanym uszczelniaczem i bieżnia. To dowodzi ze by zdjac ring , ale nie uszkodzic uszczelniacza, trzeba byłoby uzyc specjalnego sciagacza zaciskowego, nastepnie specjalna tuleja prowadząca nabic nowa bieznie zachowujac jej prostpadłosc i równoległosc wzgledem trzpienia. Oczywiscie na prasie balansowej mozna pewnie byłoby wycisnac trzpien z połki jednoczesnie wszystko samo zejdzie , ale nie polecam tego sposobu, poniewaz przy ponownym wciskanu trzpienia w półke , juz nie uzyskacie fabrycznego pasowania i trzpien w krótkim czasie rozbije otwór w alu.połce powodujac luz , co nieuchronnie prowadzi do wiekszej naprawy włącznie z dorabianiem nowego trzpienia , a to jedynie spoteguje koszty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Łozysko główki ramy
PostNapisane: 6 kwi 2012, o 15:43 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 23 paź 2010, o 20:28
Posty: 98
Lokalizacja: Gdańsk
Sprzęt: RN22
Imie: _____
Lokalizacja: Gdańsk
Powiem tak... napociłem się przy tym cały dzień ale wymieniłem sobie sam łożysko w R6. Najbardziej przejebane było właśnie z nabiciem nowego łożyska na trzpień dolnej półki... dałem radę specjalnie zeszlifowaną blaszką, ale już pierd**ca dostawałem. Nie mówię, że trzpienia nie porysowałem trochę, po ślady na nim zostały (w szczególności od przecinaka przy wybijaniu starej bieżni). Mimo wszystko wiem, że jest to zrobione dobrze, żadna bieżnia nie pękła, łożyska całe, półki proste ;D... to że sztyca porysowana to nie ma znaczenia;). Jeżeli ktoś ma proste warsztatowe narzędzia i CIERPLIWOŚĆ (tutaj na wagę złota!) to powinien dać radę. Jednak polecam wybrać się do serwisu a samemu wypić w tym czasie spokojnie piwko... P.S. po co się wkurwiać ;)

Pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Łozysko główki ramy
PostNapisane: 6 kwi 2012, o 20:16 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
to rzeczywiscie sukces , zwłaszcza kiedy udało ci się zbic ring z dolnej półki bez uszkodzenia uszczelniacza ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Łozysko główki ramy
PostNapisane: 7 kwi 2012, o 12:17 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
pies napisał(a):
to rzeczywiscie sukces , zwłaszcza kiedy udało ci się zbic ring z dolnej półki bez uszkodzenia uszczelniacza ?


Raczej sie nie da :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Łozysko główki ramy
PostNapisane: 7 kwi 2012, o 15:49 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
poczekajmy co na to odpowie główny zainterwsowany :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Łozysko główki ramy
PostNapisane: 8 kwi 2012, o 18:55 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 23 paź 2010, o 20:28
Posty: 98
Lokalizacja: Gdańsk
Sprzęt: RN22
Imie: _____
Lokalizacja: Gdańsk
Oczywiście, że uszczelniacz poszedł się je**ć... no niestety. W zestawie z łożyskami miałem nowe uszczelniacze.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1