Teraz jest 28 cze 2024, o 02:58

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: naprawa powypadkowa
PostNapisane: 11 kwi 2012, o 11:29 
witam wszystkich. od dwóch sezonów jestem posiadaczem r1 z 2001r. zakladam nowy temat, gdyż 3 tyg temu miałem małego szlifa na drodze i niestety pare części jest do wymiany, przednie koło wraz z tarczami, jedna laga i jeden dolny pług, i tu mam do was pytanie. lewa laga skrzywiła się przy dolnej pułce (nie duzo) tak że na koncu miedzy lewą lagą a prawą jest ok 2 cm róznicy, więc w tym pzypadku lepiej wymienić całą lage czy tylko element skrzywiony dodam że obie lagi pracują normalnie, czy jest jakiś domowy sposób by sprawdzić czy druga laga jest prosta. z góry dzięki za odp. pzdr dla miołsników r1 i r6


Góra
  
 
 Tytuł: Re: naprawa powypadkowa
PostNapisane: 11 kwi 2012, o 13:27 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 9 mar 2011, o 23:53
Posty: 393
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Sławek
Są zakłady gdzie prostują lagi. Z tego co piszesz u ciebie jest minimalne skrzywienie więc nie powinno być problemu. Przy tym co robili to pewnie pikuś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: naprawa powypadkowa
PostNapisane: 11 kwi 2012, o 13:42 
owszem nie jest to duże skrzywienie, ale na moje oko wydaje mi się, że w miejscu skrzywienia jest minimalne pęknięcie golenia.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: naprawa powypadkowa
PostNapisane: 11 kwi 2012, o 19:50 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 23 paź 2010, o 20:28
Posty: 98
Lokalizacja: Gdańsk
Sprzęt: RN22
Imie: _____
Lokalizacja: Gdańsk
Jeżel moto w coś przydzwoniło (tak wnioskuję jak laga krzywa) to przygotuj się także na wymianę półek... są aluminiowe i zazwyczaj się poprostu krzywią... łożysko główki też mogło dostać. Lagę tą drugą także powinieneś sprawdzić na tokarce bo nie wszystko widać czarno na białym. Możesz wyjąć ją z półki i spróbować obracać w goleniu, czy nie ma oporów w w jakimś momencie co mogłoby wskazywać na skrzywienie... inny sposób to wyciągnąć rurę z golenia i przetoczyć po czymś płaskim.


Ostatnio edytowano 11 kwi 2012, o 20:00 przez lakissier, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: naprawa powypadkowa
PostNapisane: 11 kwi 2012, o 19:58 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
zadnych polek nie trzeba wymieniac przy tak drobnej rozjebce :) jesli pekl ci golen to bedzie trzeba wymienic,jesli tylko skrzywiles rure nosna to na allegro sa dostepne nowe rury o roznych srednicach,albo wyslac do prostowania.pytasz jak sprawdzic 2ga rure? najprosciej zdemontowac ja z golenia i przylozyc do niej poziomice ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: naprawa powypadkowa
PostNapisane: 11 kwi 2012, o 20:03 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 23 paź 2010, o 20:28
Posty: 98
Lokalizacja: Gdańsk
Sprzęt: RN22
Imie: _____
Lokalizacja: Gdańsk
Swojego czasu miałem 2 gleby. Jeszcze nie na R6... Raz przydzwoniłem w samochód przy 20 km/h (wymusiła mi pierwszeństwo) i moto "patrzyło" krzywo, myślałem że lagi a co się okazało? Lagi całkowicie proste a krzywe półki.

Druga sytuacja... szlif w zakręcie na piasku i krawężnik... przód znowu krzywy. Lagi proste. Półki skrzywione.


???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: naprawa powypadkowa
PostNapisane: 11 kwi 2012, o 20:55 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
mam dolną pulke jak cos tanio w idealnym stanie

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: naprawa powypadkowa
PostNapisane: 11 kwi 2012, o 21:49 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
lakissier- to musiales sie jakos postarac by tak krzywic polke ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: naprawa powypadkowa
PostNapisane: 12 kwi 2012, o 08:35 
dzięki panowie za odpowiedzi. cały przód w moto rozmontowałem, niestety z powodu drutów w barku mogłem tylko patrzeć jak kumpel wszystko rozkręca :evil: . moto nie miało dzwonu, na dość dużym rondzie (poza miastem) sie przewróciłem jechałem przy wewnetrznej krawędzi i musiałem jakiś brud złapać tylnym kołem. wracając do r1 półka wydaje sie prosta ale łożysko i tak będę musiał wymienić gdyż czuje się minimalny luz jak się ruszy półką w przód i w tył, a żeby sprawdzić czy półki są proste to nie wystarczy poprostu wkręcić 2 proste lagi :?: co do lagów to kumpel przyjdzie w sobote to rozkręcimy, i tak jak mowicie lage wystarczy przeturlać by sprawdzić a GOLEŃ :?: sory za nie przestrzeganie regulaminu już śmigam na powitalnie.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1