Teraz jest 23 cze 2024, o 04:32

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: brak swiatel mijania
PostNapisane: 22 cze 2010, o 20:40 
hej. mam dziwny probem. wczoraj sie zorientowalem, ze jezdze bez swiatel! Dzisiaj musialem jeszcze do pracy na sprzecie pojechac (dobrze, ze niedaleko...) a po robocie zabralem sie za ogledziny maszyny. Pierwsze co mi przyszlo do glowy to bezpiecznik. Wiec sciagnalem panel, bezpiecznik OK. I tu sie zaczynaja schody(pozostale swiatla OK, no prawie). Kiedy wciskam przycisk od dlugich (ten czasowy, do mrugniecia) dlugie sie zapalaja, ale kiedy juz chce je wlaczyc na stale to juz dupa. Co ciekawe, kiedy mam zapalone dlugie (przytrzymujac ten przycisk od mrugniecia) i wtedy zmieniam przycisk swiatel z mijania na dlugie (ten do zmiany na stale) wowczas zapalaja sie wszystkie 4 zarowy. Zglupialem troche. Co myslicie? Okablowanie? A moze cos siedzi przy manetce? Wole zapytac zanim zaczne dalej moto rozkrecac.

Pzdr


Góra
  
 
 Tytuł: Re: brak swiatel mijania
PostNapisane: 22 cze 2010, o 21:04 
Jak nie bezpiecznik, to kolejnym elementem który bym obstawił to przekaźnik......


Góra
  
 
 Tytuł: Re: brak swiatel mijania
PostNapisane: 22 cze 2010, o 21:38 
ktos wie gdzie go szukac? '04 rocznik


Góra
  
 
 Tytuł: Re: brak swiatel mijania
PostNapisane: 22 cze 2010, o 22:22 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2010, o 19:15
Posty: 145
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: R1
Imie: Jarek
zdarzyło mi się to również w tym modelu, że przekaźnik nawalił, ale niestety nie pomogę w naprawie, bo zajął się tym mój znajomy elektryk (samochodowy!) :oops: na pocieszenie dodam, że sprawa nie była kosztowna :P
spróbuję podpytać elektryka, ale to było ze 2 lata temu i nie sądzę, żeby pamiętał w którym miejscu szukać tego przekaźnika :cry:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=M1IZObuZ1iU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: brak swiatel mijania
PostNapisane: 22 cze 2010, o 23:25 
Przekaźnik chcac nie chcąc przełanczając sie wydaje dzwięk cichy bo cichy ale zawsze więc znajdź gdzieś miejsce gdzie będzie w miarę cicho i słuchaj, zawsze tez mozesz iśc po kablach od manetki w autku zawsze tak robie gdy nie znam konkretnego połezenia i sie sprawdza.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: brak swiatel mijania
PostNapisane: 23 cze 2010, o 07:06 
zna ktos angielska nazwe albo numer czesci? nie moge znalezc w manualu


Góra
  
 
 Tytuł: Re: brak swiatel mijania
PostNapisane: 23 cze 2010, o 11:20 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 21:57
Posty: 187
Lokalizacja: Halemba
Sprzęt: s1000rr
Imie: Robert
Lokalizacja: SL
Przekaznik:
NAIS
5JJ-20-2
ACM33211 M04


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: brak swiatel mijania
PostNapisane: 23 cze 2010, o 21:41 
Dzieki


Jeszcze jedno. Czy przekzanik od mijania jest identyczny jak od swiatel drogowych? Pytam bo chyba zamowie oba zeby sie nie okazalo, ze jednak to nie ten. Oj wkurzylbym sie wtedy...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: brak swiatel mijania
PostNapisane: 27 cze 2010, o 17:47 
Problem rozwiazany. Najpierw sprawdzilem przekaznik, ale ten okazal sie OK. Poszedlem po kablach i za prawa owiewka jest kostka. Jedno z polaczen bylo lekko zasniedziale i robilo zwarcie co widac na fotce. Druga fotka pokazuje gdzie znalezc prrzekaznik od swiatel, wystarczy sciagnac szybe.

Link do fotek
http://img143.imageshack.us/gal.php?g=dsc03174f.jpg

Pzdr


Góra
  
 
 Tytuł: Re: brak swiatel mijania
PostNapisane: 28 cze 2010, o 08:58 
Dzięki kolego za fotki i opisanie rozwiązania problemu. Wszyscy powinni brać z Ciebie przykład bo dzięki takiemu opisowi temat jest bardzo wartościowy. Sam wczoraj zauważyłem ten sam problem w nowym nabytku RN09 Basika więc na pewno na pierwszym miejscu sprawdzę te kostki :) pozdr


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1