Teraz jest 29 kwi 2024, o 16:14

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Płytki zaworowe
PostNapisane: 5 mar 2010, o 19:45 
Mam pytanie odnośnie płytek zaworowych. :oops: Mianowicie chcę ustawić luz na zaworach ale nigdy wcześniej nie kupowałem płytek zaworowych i nie wiem co jaką grubość są dostępne te płytki. Powiem szczerze że pytałem się u mechanika i powiedział mi że są dostępne o grubościach tylko co 0,05mm i to rozumie bo tolerancja luzu zaworowego w R6 pozwala na stosowanie takich płytek ale taka kolej rzeczy nie pozwala na ustawienie identycznego luzu na wszystkich zaworach. A jak to jest w przypadku motocykli które mają podany dokładny luz jaki musi być (np.0,16mm)
Proszę o wypowiedź bo może jestem w błędzie z tym co wyżej napisałem :oops:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Płytki zaworowe
PostNapisane: 7 mar 2010, o 21:49 
Offline
kursant

Dołączył(a): 21 sty 2010, o 11:09
Posty: 188
Sprzęt: -Bmws1000rr
Imie: s
Lokalizacja: Jarocin
ja słyszałem że się płytki też szlifuje

_________________
V max 100 150 200 250 270 280 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Płytki zaworowe
PostNapisane: 8 mar 2010, o 10:10 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Yamahoskie płytki mają np:równy wymiar 2mm(nie pamiętam jaki dokładnie),a takie uniwersalne maja np:1,8mm. Bez problemu mam ustawione wszystkie,a tamte oryginalne koleś mi wziął i zamiast płacić 20zł płaciłem 10zł za sztukę. Przetoczy te płytki sobie na jakiś tam wymiar jaki będzie potrzebował i sprzeda do innego moto.

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Płytki zaworowe
PostNapisane: 8 mar 2010, o 11:49 
To taka sama zasada jak w samochodach.Ja zawsze sprawdzałem luz na każdym z zaworów,potem mierzyłem płytki i czasem wychodziło tak,że płytki można było zamienić z sobą miejscami,inne szlifowałem na szlifierce magnesowej.Ogółem trzeba trochę kombinować ale ustawienie luzu zaworowego to żadna filozofia:)W razie pytań pisz priva.:)
PZDR.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Płytki zaworowe
PostNapisane: 9 mar 2010, o 19:39 
Może opiszę jaśniej to co się dowiedziałem u mechanika :D To co napisze to nie są dokładne wymiary tylko poglądowe żeby mnie ktoś tu nie zmiażdżył ;) Na przykład luz na zaworze ssącym mam 0,10mm (a powinien być od 0,11 do 0,20mm.) płytka na tym zaworze ma grubość np 3,05mm. dowiedziałem się że kupię płytkę tylko o 0,05mm cieńszą bo tylko są dostępne co 0,05 (np 3,0 3,05 3,10mm itd) Więc po zakupieniu takiej płytki o wymiarze 3,0mm uzyskam luz 0,15 a mogę jeszcze kupić płytkę o grubości 2,95mm i wtedy uzyskam luz na zaworze 0,20mm czyli mieszczący się w dopuszczalnych granicach. Ale chodzi mi o to czy można kupić płytki a takich wymiarach (np co 0,02mm) żeby luz na wszystkich zaworach był zbliżony a nie na jednym 0,20 na drugim 0,17 na trzecim 0,19 itd?????????? PS jakie powinny być luzy na zaworach w R6 99" bo ja mam w serwisówce na ssących od 0,11 do 0,20 a na wydechowych od 0,21 do 0,30mm?????? Takie powinny być czy mam złe info???(mechanik nie chciał powiedzieć jakie powinny być tolerancje luzu bo każdy chce zarobić a ja nie chce dać im zarobić tylko sam to machnę ale niestety pierwszy raz w życiu ;) )


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Płytki zaworowe
PostNapisane: 24 mar 2010, o 18:26 
Szukam pomocy a właściwie potwierdzenie moich wiadomości mianowicie powiedzcie mi czy mam dobrą informacje na temat dopuszczalnych wielkosci luzów zaworowych w mojej R6 1999r ssące 0,11-0,20mm a wydechowe 0,21-0,30 W tych granicach powinny mieścić się wartości luzu na moich zaworach albo mam złe info :oops: :cry: :|


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Płytki zaworowe
PostNapisane: 24 mar 2010, o 22:36 
jarek 781 tu masz potwierdzenie twoich info luz od 0,11-020 i taki mały manual kolegów zza wielkiej kałuży ;) . zanim znalazłem nasze forum uczylem się od nich.

http://www.r6messagenet.com/forums/r6-h ... tment.html

powodzenia


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Płytki zaworowe
PostNapisane: 26 mar 2010, o 21:29 
Dzięki ci :D


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1