Teraz jest 7 paź 2024, o 02:24

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Yamaha R6 2010 - zapalająca się czerwona dioda od oleju
PostNapisane: 1 mar 2013, o 00:48 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5417
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
może ten czujnik reaguje wcześniej na wszelki wypadek, czyli niby się świeci brak oleju ale olej jest z jakąś rezerwą. ale to moze

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R6 2010 - zapalająca się czerwona dioda od oleju
PostNapisane: 1 mar 2013, o 11:07 
postanowiłem znaleźć co sie da na ten temat

Oil level warning light“ ”
This warning light comes on if the engine oil level is low.
The electrical circuit of the warning light can be checked by turning the key to
“ON”. The warning light should come on for a few seconds, and then go off. If the warning light does not come on initially when the key is turned to “ON”, or if the warning light remains on, have a Yamaha dealer check the electrical
circuit.
TIP
 Even if the oil level is sufficient, the warning light may flicker when riding on a slope or during sudden acceleration or deceleration, but this is not a malfunction.

This model is also equipped with a self-diagnosis device for the oil level detection circuit. If a problem is detected in the oil level detection circuit, the following cycle will be repeated until the malfunction is corrected: The oil level warning light will flash ten times, then go off for 2.5 seconds. If this occurs, have a Yamaha dealer check the vehicle.

wzięte z Owner's Manual R6 printed in Japan 2009


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R6 2010 - zapalająca się czerwona dioda od oleju
PostNapisane: 1 mar 2013, o 11:18 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 12:20
Posty: 1800
Sprzęt: R6 RJ11
Imie: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa
Też pod tym kątem przeglądałem manuala i właśnie niewiele informacji zawiera.
Jak będę wymieniał olej, to podczas spuszczania zwrócę uwagę przy jakim poziomie się zapali kontrolka.

_________________
Nie ma złej pogody do jazdy, jest tylko złe przygotowanie się do niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R6 2010 - zapalająca się czerwona dioda od oleju
PostNapisane: 1 mar 2013, o 12:26 
"The oil level warning light will flash ten times, then go off for 2.5 seconds."

w moim przypadku nigdy nie widziałem tego ostrzeżenia tylko podczas jazdy potrafiła się zapalić i utrzymywać pomiędzy temperatura o której pisałem wcześniej

a swoją droga długo już nie zobaczę tej lampki (będę za nią tęsknił ;))) ) chyba czas się przyznać że miałem ślizg wiec na razie moto stoi i czeka na poskładanie

przy okazji chciałbym Was prosić o podanie nazwy jakiegoś dobrego kleju dwu składnikowego do posklejania motocykla (plastiki są całe ale pourywały się zaczepy wiec potrzebowałbym coś co dobrze sklei plastik jak i plastik z metalem)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Yamaha R6 2010 - zapalająca się czerwona dioda od oleju
PostNapisane: 31 mar 2013, o 00:05 
po wymianie oleju i filtra problem znikł. wydaje się mi że w moim przypadku chodziło o zbyt niski poziom oleju.

nawet po zalaniu 2400cm sześciennych nowego oleju które jest sugerowane na wlewie na bagnecie było zaledwie ledwo co powyżej minimum dla tego sugerowałbym dolać więcej tak jak ja to zrobiłem i sugerować się bagnetem

pozdrawiam i dzięki za pomoc


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1