Teraz jest 27 kwi 2024, o 17:50

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wymiana napędu...
PostNapisane: 6 cze 2010, o 22:59 
Tak jak w temacie chcę wymienić zestaw napędowy, ponieważ mój wyzionął ducha i mam kilka pytań z tym związanych:
1. Jakiej firmy kupić łańcuch;
2. Jakiej firmy zębatki;
3. Gdzie kupić, może kogoś polecacie;
4. W jakiej formie przychodzi łańcuch:
- czy jest w nim już dobra liczba ogniw czy trzeba skracać;
- jak jest dobra to czy jest zbity czy trzeba zbijać (zawleczek tu się chyba nie stosuje);
5. Ile zębów mają zębatki.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wymiana napędu...
PostNapisane: 7 cze 2010, o 16:53 
Ja osobisci kupiłem łańcuch d.i.d. i zębatki sunstar przód i tył, łańcuch na allegro możesz zamówić już zakuty ale żeby go założyc trzeba zdjąć wahacz czyli troche robotyz tym jest. Zakuty łańcuch przysyłają ci tylko na twoje zyczenie normalnie jest rozłączony i zakłada sie go na zebatki motocykla i dopiero zakówa. Osobno kupujesz zakówkę.
Do r6 zebatka standardowa ma zębów
- z przodu 16
- z tyłu 48
- ilość ogniw łańcuch 116.
Łańcuch wzmocniony x-ring.
Za założenie zestawu zapłaciłem 160zł dlatego wydaje mi sie że nie warto kombinować samemu. Zakówarka jest droższa.
Aha najlepiej nie kombinować z nowym łańcuchem i starymi zembatkami tylko dac cały nowy zestaw. :!:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wymiana napędu...
PostNapisane: 7 cze 2010, o 18:46 
Właśnie te firmy miałem na oku ;)

Co do wymiany samego łańcucha to nie wchodzi nawet w grę, bo wszystko jest już mocno wyeksploatowane, jest to jeszcze oryginalny zestaw i ma już ponad 36tyś przebiegu więc swoje przeżył. Ostatnio zaczął przeskakiwać i generalnie wyciąga się jak gumka od majtek....... :|


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wymiana napędu...
PostNapisane: 8 cze 2010, o 09:23 
Przerabiałem to samo. Na nowym zestawie zrobiłem około 4000km i jeszcze nie regulowałem naciagu. Jak bę dziesz go smarował to radzę ci nie czyścic go czyścikami typu castrol czy innymi tylko naftą a pózniej smarem, ja stosuje bel-ray.
Nafta jest moim zdaniem lepsza do czyszczenia łańcucha i jest duzo tańsz bo litr kosztuje około 6-7zł, tylko troche więcej z nia zabawy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wymiana napędu...
PostNapisane: 8 cze 2010, o 18:36 
Widzę, że mamy podobne metody ;). Zawsze myłem łańcuch, felgę i wahacz naftą, a smaruje castrolem.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wymiana napędu...
PostNapisane: 30 cze 2010, o 20:13 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lut 2010, o 15:01
Posty: 261
Lokalizacja: Chorzów
Sprzęt: ciekłe srebro ;)
Imie: Artur
generalnie to imo mycie lancucha mija sie z celem, natomiast zadupek od spodu, wahacz i felge (felgi) tez myje nafta ;] a smarowalem castrolem, teraz przesiadlem sie na liqui moly, i uwazam ze wymaga wiekszej finezji w dawkowaniu bo robi wiekszy syf (moto na stojak, i kartonik za lancuch zeby nie pryskac po feldze, wahaczu i plastikach) to naped chodzi mi ciszej i o wiele dluzej wytrzymuje na lancuchu niz castrol, szczerze polecam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wymiana napędu...
PostNapisane: 30 cze 2010, o 22:28 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 01:45
Posty: 32
Lokalizacja: Brodnica
Sprzęt: R6 05r
Imie: Darek
bailif napisał(a):
generalnie to imo mycie lancucha mija sie z celem, natomiast zadupek od spodu, wahacz i felge (felgi) tez myje nafta ;] a smarowalem castrolem, teraz przesiadlem sie na liqui moly, i uwazam ze wymaga wiekszej finezji w dawkowaniu bo robi wiekszy syf (moto na stojak, i kartonik za lancuch zeby nie pryskac po feldze, wahaczu i plastikach) to naped chodzi mi ciszej i o wiele dluzej wytrzymuje na lancuchu niz castrol, szczerze polecam


A smarowałeś Motulem Road Plus (z teflonem)? Ja używałem zanim kupiłem do testu Bel-Raya (dużo ludzi go chwaliło). Jednak Motul jest dużo lepszy. Jak dobrze pójdzie to jesienią uda mi się wprowadzić na rynek oryginalny spray DIDa. Myśle że ten spray będzie najlepszy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wymiana napędu...
PostNapisane: 1 lip 2010, o 17:23 
Jak kupowałem łańcuch to kolo zachwalał jakiś nowy szprej motula, podobno bardzo dobrze się klei i nie chlapie po wszystkim, był w jakiejś takiej czarnej puszce, no ale drogi ok 60pln za 400ml........


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wymiana napędu...
PostNapisane: 2 lip 2010, o 10:40 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 01:45
Posty: 32
Lokalizacja: Brodnica
Sprzęt: R6 05r
Imie: Darek
MACIEK napisał(a):
Jak kupowałem łańcuch to kolo zachwalał jakiś nowy szprej motula, podobno bardzo dobrze się klei i nie chlapie po wszystkim, był w jakiejś takiej czarnej puszce, no ale drogi ok 60pln za 400ml........


Chodziło mu na pewno o smar motul Factory Line - cena tak jak mówisz niecałe 60zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1