Teraz jest 28 cze 2024, o 03:59

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Usunięty EXUP - błąd silnika
PostNapisane: 27 lut 2012, o 23:42 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 22:40
Posty: 94
Sprzęt: r6 2000 i 2007
Imie: Tomek
Witam kupiłem r6 z 2007 w kórym został usunięty exup na poczet wydechu akrapovic. Po włączeniu silnika cały czas świeci mi się błąd silnika, czy istnieje sposób aby tego błędu nie pokazywało ? Odrazu zaznaczam że nie mam tego exupa wiec wpięcie go z powrotem nie wchodzi w grę.

_________________
Prime casual Dating


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Usunięty EXUP - błąd silnika
PostNapisane: 28 lut 2012, o 07:07 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
dziwie sie ze wydech tuningowy dobrej firmy eliminuje exup. :shock: To bład , ty nie wysilaj szarych komorek nad zgaszeniem diody, tylko raczej nad tym jak go z powrotem wstawic . Brak exupa podnosi zuzycie paliwa i osłabia sprzet w dolnym zakresie obrotow. Tym sie martw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Usunięty EXUP - błąd silnika
PostNapisane: 28 lut 2012, o 16:09 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Wiele rzeczy na temat EXUP wyczytalem i jedynie co wynoskowalem, to dokladnie to, co napisał kolega wyżej.

No ale to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie. Kiedyś na aukcjach internetowych (chyba ebay) widziałem emulator exupa, który się wpina zamiast silniczka exupa.
Poszukaj, kup, zamontuj - wtedy nie będzie błędu.
Z tego co pamiętam to cena takiego emulatora była taka sama jak cena silniczka (absurd).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Usunięty EXUP - błąd silnika
PostNapisane: 28 lut 2012, o 18:30 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
w zadnym wypadku to nie to samo. Emulator słuzy jedynie oszukaniu wskazan sondy lambda, a nie temu do czego jest montowy exup. To rzeczywiscie wyłaczy check engin , ale chyba nie tylko o to chodzi ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Usunięty EXUP - błąd silnika
PostNapisane: 28 lut 2012, o 18:56 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
mam nadzieje ze wiesz iz exup jest urzadzeniem nie tylko elektronicznym , ale elektroniczno-mechanicznym . Preocesor kontatybilny do sondy lambda zgodnie ze wskazaniami temperatury steruje połozeniem przepustnicy w układzie wydechowym . Jak mozna to wyeliminowac? to zanczy mozna jednak nie bez reperkusji ubocznych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Usunięty EXUP - błąd silnika
PostNapisane: 28 lut 2012, o 19:40 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 22:40
Posty: 94
Sprzęt: r6 2000 i 2007
Imie: Tomek
Słyszałem że w suzuki jest możliwość oszukania kompa poprzez zwarcie kabelków w kostce, myślałem że podobny efekt można uzyskać w naszych motorach. Znalazłem również taką stronę z zagranicznego forum gdzie gość demontuje exup. Kumpel jeszcze coś wspomniał żeby zamontować TRE

_________________
Prime casual Dating


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Usunięty EXUP - błąd silnika
PostNapisane: 28 lut 2012, o 20:16 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
Exup jest sterowany wyłacznie wartością wychylenia manetki gazu oraz obciążeniem silnika (podobnie jak "ekonomizer"). W akcesoryjnym pełnym wydechu niestety nie będziesz miał możliwości powrotu do exupa. Najprostszym rozwiązaniem jest dokupienie samego serwomechanizmu (czyli tzw silniczka) od exupa i wpięcie go w kostke. To będzie rozwiązanie najtańsze i wygasi Ci błędy. Oczywiście to nijak nie przywróci Ci fabrycznej charakterystyki silnika. Jeśli moto eksploatujesz po zwykłych drogach może Ci to przeszkadzać, ale jeśli zamierzasz latać po torze to exup nie jest Ci do niczego potrzebny wręcz przeciwnie - tylko przeszkadza i ogranicza pełną moc przy maxymalnych obrotach.

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Usunięty EXUP - błąd silnika
PostNapisane: 28 lut 2012, o 20:23 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Emulator to nazewnictwo względne, uzywane gdy chce się "coś" co oszukuje, zastępuje, emuluje :) Widziałem urządzenie, które emulowało podłączony silnik exupa (po to, żeby nie było błędu - tylko i wylącznie po to)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Usunięty EXUP - błąd silnika
PostNapisane: 28 lut 2012, o 20:35 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
nic podobnego , silniczek exupa jest sterowny mikorpotencjometrem i dalej przez mikro mechanizm roznicowy za pomoca linek steruje wychyleniem przepustnicy w kolektorze, W zadnym wypadku nie jest to rodzaj serwomechnizmu . Serowmechanizm to z reguły urzadzenie podcisnieniowe wspomagajce jakis układ mechaniczny. np przekładnie kierownicza.
Rozumiem ze doradzacie kolesiowi oszukanie weryfiakatora błedu, ok. ale nie wolno siac ciemnogrodu w zakresie roli jaka exup stanowi . Nie bez potrzeby producent wysilił szare komorki swoich inzynierow zeby kilku mundrusi w polsce twierdziło ze sie mylili . Moto nie startuje z 6 tys obr. tylko od zera i brak mocy w dolnym zakresie obrotow jest niewatpliwym błedem , nie mowiac ze rosnie zuzycie paliwa przy eliminacji exupa , a ten kto mi tu napisze ze ma gdzies zuzycie paliwa przy obecnej cenie jest oszustem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Usunięty EXUP - błąd silnika
PostNapisane: 28 lut 2012, o 20:41 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
podgruszecki napisał(a):
Emulator to nazewnictwo względne, uzywane gdy chce się "coś" co oszukuje, zastępuje, emuluje :) Widziałem urządzenie, które emulowało podłączony silnik exupa (po to, żeby nie było błędu - tylko i wylącznie po to)


zgadza sie , tylko czy nie prosciej i przede wszystkim taniej byłoby zwyczajnie poczekac az wciaz siwiecaca diota po prostu sie spali ? :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1