Teraz jest 1 maja 2024, o 04:22

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: sprzeglo-problem(czy cos moze sie przestawic ? )
PostNapisane: 15 maja 2010, o 19:28 
Witam... Mam pytanie...troche glupie ale zaryzykuje :) Jestem laikiem jesli chodzi o serwis motocyklow... SPROBUJE OPISAC SWOJ PROBLEM .Pewnego dnia raczka od sprzegla leciutko zaczela sie zacinac w pewnym miejscu przy odbijaniu .....zaczelo sie robic tak coraz czesciej ze w pewnym miejscu przy odbijaniu sie zatrzymywalo a po chwili odbijalo do konca co powodowalo szarpniecie... Postanowilem pobawic sie regulacja linki sprzegla... wiec popuscilem tak ze lapalo w polowie,ale od tamtej pory pojawil sie inny problem- byly to tak jakby objawy slizgajacego sie sprzegla.... tzn na kazdym biegu od 8tys obrotow silnik robil sie coraz glosniejszy a predkosc sie zwiekszala lecz duzo mniej niz pozwinna .Pojedzilem tak z kilka dni... no i wkoncu znow zaczalem sie bawic ta regulacja linki...naciagnalem ja. lecz teraz po wrzuceniu biegu sprzeglo nie lapie juz wogole ...nie wazne ile gazu sie doda motocykl juz nie rusza z miejsca...Moje pytanie brzmi: czy jest mozliwosc ze poprostu w sprzegle cos sie przestawilo ze swojego miejsca czy moze raczej to juz koniec sprzegla ? czekam na odp.Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzeglo-problem(czy cos moze sie przestawic ? )
PostNapisane: 15 maja 2010, o 20:05 
Po pierwsze linka sprzęgła ma mieć kilka milimetrów luzu bo jak ją mocno naciągniesz to sprzegło nie do końca zasprzęgla i wtedy tarcze ślizgają ( prostszym językiem: mocno naciągnięta linka działa dokładnie tak jakbyś jeździł motocyklem z ciągle lekko wciśniętym sprzęgłem czego efektem jest ślizgające sprzęgło)
Po drugie jeśli klamka sprzęgła nie odbijała ci płynnie to wina zużytej linki ( np postrzępiona w środku pancerza) i trzeba to było wymienić a nie regulować naciąg. Po trzecie teraz tobie moto stoi w miejscy po puszczeniu sprzęgła bo sam jesteś sobie winien --> nieumiejętnie bawiłeś się naciągiem linki i SPALIŁEŚ TARCZE SPRZĘGŁA :!: Moja rada-> jak widziałeś podczas jazdy że silnik kręci coraz bardziej a moto nie przyśpiesza to było trzeba poluzować linkę a nie dalej tak mykać :!: Jedynym ratunkiem dla twojego moto jest wymiana tarcz sprzęgła, sprężyn no i przekładek bo pewnie będą przegrzane ( dane co do tych elementów sprzęgła szukaj w service manual) I CO NAJWAŻNIEJSZE TO MUSISZ ZMIENIĆ OLEJ W SILNIKU WRAZ Z FILTREM bo masz syf ze spalonego sprzęgła :( Co do kosztów to niech wypowie się ktoś z tego forum co już naprawiała sprzęgło ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzeglo-problem(czy cos moze sie przestawic ? )
PostNapisane: 15 maja 2010, o 20:26 
ale wlasnie o to chodzi ze linka byla poluzowana... Jezdzilem na poluzowanej... Naciagnalem ja juz na koniec ...nie jezdzilem na naciagnietej bo juz sprzeglo nie dawalo oznak zycia... Kurde a olej wymienialem 2 tygodnie temu z filtrem ;/ :(


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzeglo-problem(czy cos moze sie przestawic ? )
PostNapisane: 15 maja 2010, o 20:35 
jeśli jesteś na tyle odważny to możesz rozkręcić to sprzęgło i sprawdzić w jakim stanie są tarcze ;)
PS. sprawdzałeś czy jeśli wciśniesz klamkę a później ją puścisz to ten " zaczep linki sprzęgła przy silniku" odbija do końca?? sprawdź ręką czy da się jeszcze ten zaczep cofnąć do tyłu do momentu do którego luz na lince sprzęgła na to pozwala. może coś się zacięło w tym "mechaniźmie wysprzęglania w deklu sprzęgła" )


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzeglo-problem(czy cos moze sie przestawic ? )
PostNapisane: 16 maja 2010, o 00:13 
dzieki za pomoc rozkrecac sam napewno nie bede rozkrecal :) ... a jesli chodzi o ten zaczep...to trzeba zdejmowac owiewke zeby to sprawdzic czy da sie reke tam wsadzic ?:) jesli chodzi o sprezyne przy deklu to odbija dobrze... mysle ze W tym tygodniu zaprowadze go do mechanika...narazie czekam bo wiadomo sezon sie zaczal i jest kolejka:)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzeglo-problem(czy cos moze sie przestawic ? )
PostNapisane: 18 maja 2010, o 22:18 
siema. dolacze sie do tematu. powiem ci tak jesli spaliles tarcze to wymiana kosztuje przynajmniej u mnie w plocku w autoryzowanym serwisie okolo 500 zl. 300 chca za tarcze (ebc) do tego jeszcze sprezyny i robocizna. ale tam jest ogolnie drogo wiec radze jechac do prywaciarza ktory z tego zyje bo naprawi porzadnie. ja mam inny problem. wymienilem tarcze i sprezyny w zeszlym sezonie ale zobserwowalem dziwny objaw. sprzeglo lapie mi praktycznie przy samym koncu( chodzi o klamke). chcialem regulowac przy klamce ale juz nie moge wiecej krecic bo regulacja blokuje sie na klamce. powinno chyba lapac przy srodku tak? w sumie sprzeglo jest nowe wiec moze linka jest wyciagnieta? co myslicie?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzeglo-problem(czy cos moze sie przestawic ? )
PostNapisane: 18 maja 2010, o 23:52 
kolego nie wiem jak tam u Ciebie jest, ale ja mam regulacje jeszcze przy "deklu" jest tam w lince przynajmniej u mnie regulacja, obok dekla na lince od sprzegla, zobacz czy tez masz, jesli tak, to skrec troszke tak zeby linka miala wiecej lucu :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzeglo-problem(czy cos moze sie przestawic ? )
PostNapisane: 19 maja 2010, o 20:25 
dokładnie jeśli masz oryginalną linkę to regulacja jest przy deklu :D
Cene to ci dowalili w serwisie :lol: Kurczak 198 dałeś tam swoje moto żeby wymienili ci tarcze????? :lol: Tarcze 130-150zł ( nawet są na allegro) a komplet sprężyn 45zł( cena od prywatnego mechanika)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzeglo-problem(czy cos moze sie przestawic ? )
PostNapisane: 19 maja 2010, o 22:15 
http://www.larsson.pl/?c=r&no=NjU0MDI4Mg==&bid=111685 link do strony larssona. tam zapewne byly kupowane tarcze. wiem ze przepalcilem dlatego pierwszy i ostatni raz dalem moto do tego serwisu. dzieki za info musze poprobowac regulacji przy tym deklu i moze cos sie poprawi.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprzeglo-problem(czy cos moze sie przestawic ? )
PostNapisane: 20 maja 2010, o 11:34 
trzeba zrzucac owiewke zeby wyregulowac linke przy deklu ?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1