Teraz jest 23 kwi 2024, o 10:41

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przewody hamulcowe R6
PostNapisane: 31 sty 2018, o 23:41 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lip 2017, o 12:43
Posty: 39
Sprzęt: Yamaha R6 rj11 Raven
Imie: Daniel
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Mam mały problem otóż zakupiłem przewody w oplocie firmy Hel dedykowane do mojej r6 tj. 2006-2014 układ F. Problem teraz mam taki, ze tył Ok wszystko wiem i pasuje ale przód coś mi nie pasi i czy wersja amerykańska może mieć inny układ czy moja widza jest niewielka na ten temat ?. Jest obecnie jeden przewód od pompy i potem rozdzielnik jakiś i z tego idą dwa prZewody do zacisków wiec jak mam teraz podłączyć te przewody ? Kupić jakiś rozdzielacz ? Bo to co mam nie dam rady podłączyć i potrzebuje rozdzielacza jakiegoś. Ktoś coś próbował, robił ?


Załączniki:
IMG_3069.JPG
IMG_3069.JPG [ 132.1 KiB | Przeglądane 2710 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Przewody hamulcowe R6
PostNapisane: 1 lut 2018, o 00:00 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
kupiłeś kompletny zestaw do RJ11/15?
Jeżeli są tylko 3 przewody to musisz się wpiąć pod rozdzielacz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Przewody hamulcowe R6
PostNapisane: 1 lut 2018, o 01:36 
Offline
kursant

Dołączył(a): 7 sty 2012, o 14:34
Posty: 112
Sprzęt: Yamaha r6
Imie: Waldek
Jeżeli kupiłeś komplet to powinieneś mieć 3 przewody. Jeden do tylu i dwa do przodu. Te dwa przykręcasz jedną, specjalną śrubą do pompy ( powinna być w zestawie ) i potem odpowiednio dłuższy do lewego zacisku i krótszy do prawego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Przewody hamulcowe R6
PostNapisane: 1 lut 2018, o 08:13 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2013, o 15:32
Posty: 1385
Sprzęt: R6 RJ12 2007
Imie: Rafał
Lokalizacja: Białystok
Jeżeli masz dwa przewody w stalowym oplocie na przód to nie ma problemu. Normalnie jest tak jak na zdjęciu, że masz jeden przewód odchodzący od pompy hamulcowej. A teraz robisz tak, że te dwa przewody w stalowym oplocie będą odchodzić od pompy. Podłączasz bezpośrednio dwa przewody. Tak jak waldi77 napisał, dłuższy do lewego zacisku, a krótszy do prawego zacisku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Przewody hamulcowe R6
PostNapisane: 1 lut 2018, o 18:05 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
ja zakładałem że długościowo przewody starczają tylko do rozdzielacza skoro autor nie wspomniał że za rozdzielaczem zostaje mu jeszcze 30cm :D
było by to idiotyzmem no ale teraz i szary kowalski może robić stal oplot :) byle firma zakuje przewód z konkretnym złączem :)

szukałem w google zdjęcia jak wygląda poprawne połączenie przy pompie ale nie znalazłem......


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Przewody hamulcowe R6
PostNapisane: 1 lut 2018, o 18:55 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lip 2017, o 12:43
Posty: 39
Sprzęt: Yamaha R6 rj11 Raven
Imie: Daniel
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
dany_47 napisał(a):
kupiłeś kompletny zestaw do RJ11/15?
Jeżeli są tylko 3 przewody to musisz się wpiąć pod rozdzielacz.


tak

waldi77 napisał(a):
specjalną śrubą do pompy


rzeczywiście jest :D

no i dziękuje wszystkim za pomoc, wszystko już czaje :D (trochę techniki i człowiek się gubi) zaraz zabieram się za ogarnięcie, przeczyszczenie zacisków + wymieniam klocki - przód na Brembo czerwone. (skoro zakładam oplot to wypada wymienić przy okazji klocki dla pełnego efektu i odświeżenia :twisted: chociaż stare nie wskazują na jakieś widoczne zużycie ale kto wie może są jeszcze to fabryczne ? okaże się jak to rozbiorę co tam piszczy. :pompki:

i jeszcze na koniec tematu jeszcze takie dopowiedzenie dlaczego oplot ? bo ludzie szukają takich informacji więc ja wyjaśnię ze swojego postanowienia a więc:

-widocznie mam za dużo kasy :krol: (oplot P+T (HEL) 400zł) + klocki BREMBO przód (komplet) to prawie 300 zł + płyn Motula; łącznie ponad 700zł ceną bezpieczeństwa ??
-Ładnie wygląda (możliwość wyboru koloru i koloru końcówek)
-Jeśli życie dopisze jazda Yamą do emerytury i dalej to prawdopodobnie nie będę musiał ich już nigdy wymieniać :o (trwałość)
-i teraz coś czego oczekuję ale dopiero się wypowiem z biegiem czasu i kilkoma kkm a więc precyzyjniejsze i pewne hamowanie ?? Przejeździłem poprzedni sezon na gumowych (8 tyś km 2017) i nie zawiodły ani nie miałem problemu z hamulcami (może tylko takie wrażenie jakby jeden tłoczek słabiej odbijał i czasem jak przepychałem moto to słyszałem takie delikatne tarcie i dlatego mam energie przeczyścić to i po serwisować, zainwestować bo moto robię pod siebie i cenię cacy wszystko) więc najbardziej jestem ciekaw efektu i czy odczuję wyraźne lepsze hamulce... tarcze są w porządku i bez rantów. Dzięki wszystkim jeszcze raz odpowiedź no i szerokości ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Przewody hamulcowe R6
PostNapisane: 1 lut 2018, o 23:21 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lip 2017, o 12:43
Posty: 39
Sprzęt: Yamaha R6 rj11 Raven
Imie: Daniel
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
dodaje jeszcze zdjęcia jak mi to wyszło podłączenie przewodów hamulcowych i gratis zdjęcie jak brudne i nierówno wysunięte są tłoczki chociaż i tak psiknąłem preparatem zanim zrobiłem zdjęcie i przetarłem lekko szmatką jeden...obecnie wyczyszczone i lśni... i i klocki porównanie...


Załączniki:
IMG_3078.JPG
IMG_3078.JPG [ 480.43 KiB | Przeglądane 2683 razy ]
IMG_3073.JPG
IMG_3073.JPG [ 660.99 KiB | Przeglądane 2683 razy ]
IMG_3076.PNG
IMG_3076.PNG [ 302.65 KiB | Przeglądane 2683 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Przewody hamulcowe R6
PostNapisane: 2 lut 2018, o 19:55 
Offline
kursant

Dołączył(a): 7 sty 2012, o 14:34
Posty: 112
Sprzęt: Yamaha r6
Imie: Waldek
No i brawo. U siebie zmieniłem na dokładnie identyczny zestaw. Tyle, że ja moto pod tor robię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1