Teraz jest 3 maja 2024, o 06:29

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: problem z chłodzeniem??
PostNapisane: 4 lut 2010, o 21:55 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, o 20:54
Posty: 622
Lokalizacja: Wrzesnia,WLKP
Sprzęt: YZF R1 Rn09
Imie: Piotr
Mateusz a mozę spróbowac odpwietrzyć starym sposobem?? Choc powinna to robić samoczynnie...nic nie tracisz a może zyskasz...

_________________
Lewy pas i gaz, przednie koło w górze nie daj się wyprzedzić furze:)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z chłodzeniem??
PostNapisane: 5 lut 2010, o 09:46 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
PiciuR1 napisał(a):
Mateusz a mozę spróbowac odpwietrzyć starym sposobem?? Choc powinna to robić samoczynnie...nic nie tracisz a może zyskasz...

też myśl... w sumie... pokombinuje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z chłodzeniem??
PostNapisane: 6 lut 2010, o 19:22 
Przy mojej R6 jest ten sam problem i tez nei wiem co to jest :/


Góra
  
 
 Tytuł: Re: problem z chłodzeniem??
PostNapisane: 7 lut 2010, o 13:28 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
maciek R6 napisał(a):
Przy mojej R6 jest ten sam problem i tez nei wiem co to jest :/

Maciek nie ma co się martwić, grunt że nam nie gotuje lub nie wywala płynu podczas użytkowania, że wszystko działa :) może niektóre R6 tak mają :P taki... "ten typ tak ma" hehe. Jak np opisywany często na zagranicznych forach "Yamitick" czy "Yamaha ticking" :P także głowa do góry.

Maciek zauważyłem też że pytałeś odnośnie wymiany płynu.. banalnie proste. Owiewki z 2 stron "out" odkręcasz korek od chłodnicy, następnie albo
1. warsztatowym sposobem czyli odkrecasz najniżej połozony wąż przy pompie wody
albo
2. Yamahowskim sposobem- pompa wody jest skręcona z dwóch połowek na śrubkach, odkręcasz najniżej połozoną śróbkę przy pompie wody (to jest śróbka jednocześnie spustowa) i dodatkowo możesz podmuchać w chłodnice ;P by szybciej ściekło.
Dodatkowo możesz układ przed zalaniem przepłukać wodą ale to już bez potrzeby.
Ale! przed zalaniem nie zapomnij (bo to oddzielny zbiornik, sam sie nie wyleje) opróznić i wypłukać zbiornika wyrównawczego.
Napełnianie, zakręcasz śrubkę spustową lub ten wąż na miejsce, napełniasz zalewając zbiornik wyrównawczy. Potem lejesz do układu przez chłodniczkę pod sam korek. Zakręcasz koreczek. Odpalasz moto, by pochodziło, odpowietrzyło się, dodatkowo możesz "popompować wężami", gasisz, potem sprawdzasz stan, dolewasz ew ubytek i git, skręcasz wszystko jak leciało...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z chłodzeniem??
PostNapisane: 22 kwi 2010, o 17:52 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2010, o 16:53
Posty: 43
Lokalizacja: Łowicz
Sprzęt: R6
Imie: Adam
profilaktycznie zapytam, czy jeśli przy gorącym silniku czasem skapnie płyn z wężyka
zbiorniczka wyrównawczego to coś nie tak jest??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z chłodzeniem??
PostNapisane: 27 kwi 2010, o 13:04 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
ee nie sądzę, poprostu pod wpływem temperatury robi się go więcej i czasem przez przelew uleci parę kropelek. Miałem tak ze 2 razy w różnych moto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z chłodzeniem??
PostNapisane: 27 kwi 2010, o 21:33 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Jachim85 tak to jest normalne,nie masz się co przejmować. ;)

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z chłodzeniem??
PostNapisane: 28 kwi 2010, o 15:46 
Kiedyś w serwisie odwrotnie założyli mi wężyki do zbiorniczka wyrównawczego i wywalało mi połowę płynu z chłodnicy :evil: Od dwóch sezonów sam wszystko robię przy moto bo ręce opadają jak serwisy czasem zbywają klientów :| PS. najlepsze jest to że nie wiedziałem co jest przyczyną ciągłego wylewania płynu z chłodnicy i śmigałem po serwisach tym moto i żaden serwis i warsztat nie widział w tym nic złego :shock: mówili " yamaha tak ma" :evil:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: problem z chłodzeniem??
PostNapisane: 28 kwi 2010, o 16:24 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Polskie serwisy to jest taka papudroka,że ja wymiękam... :evil: Przy moto robię sam albo kumpel mi grzebie,nie oddam moto do żadnego serwisu,ani mechanika... Najlepsze jest to jak oddajesz do serwisu-mówisz im,że mają wymienić wszystkie płyny,filtry i świece no i klocki bo już ich prawie niema,więc wymienią tylko klocki bo jakby tego nie zrobili to byś zczaił,a resztę zostawią tak jak jest nawet nie zajrzą,a co dopiero wymienią na nowe... I taka jest prawda o polskich serwisach,obojętnie czy samochodowych czy motocyklowych,wiadomo zdarzają się wyjątki...

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z chłodzeniem??
PostNapisane: 10 maja 2010, o 14:12 
Wczoraj znajomym zachciało sie przejechać przez misto i mi sie motoryna zagotowała do 107st, nie słyszałam zeby sie wiatrak właczył czy tez nie bo mam dość głośny wydech i dobrze że ktos to zauważył bo mi prawie cały płyn wyleciał ze zbiorniczka wyrównawczego, ale chyba problem polega na czyms innym, bo jak dolewaliśmy płynu tobyło cos nie halo, czy to może byc termostat?? Tak zdawkowo mi powiedział mechanik przez telefon ale sie okaze, o dziwo potem wiatrak sie załaczył i było si, nie miałam jeszcze takiego zdarzenia i jeszcze jedno pytanie czy jak wlewaliśmy płyn przy dość rozgrzanym silniku to może sie coś stać???


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1