Teraz jest 6 paź 2024, o 16:32

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z odpaleniem Yamaha R6 rj 03.
PostNapisane: 4 lis 2014, o 19:24 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:54
Posty: 39
Sprzęt: r6 rj03
Imie: Kamil
Lokalizacja: Kraków
Witam serdecznie i proszę Was o Pomoc :witam: Od nie dawna mam problem z odpaleniem mojej Lali.A mianowicie wcześniej wszystko paliło i działało jak należy lecz jakieś parę dni temu wyszło na światło dzienne draństwo które sprawiło problem z odpaleniem Jej(trykanie po naciśnięciu startera).
Aku jakie posiadam to Midac 12V 11AH,postanowiłem pomierzyć miernikiem jakie jest napięcie i mianowicie pomiary wyglądały tak:Pierw robiłem je bez obciążenia jakiegokolwiek,wraz ze ze stacyjką na Off. potem robiłem z obciążeniem stacyjka na On i inne.Następny etap opiszę niżej. Gdy przyłożyłem miernik do klam aku wyszło bez obciążenia 12,50V(bez zapłonu) a z obciążeniem(zał.postojówki,lampy z światłami długimi,odblokowany przycisk zapłonu) i pomiar pokazał 10,93V,po 2 minutach powtórzyłem pomiar z obciążeniem i wyszło 9,13V. Wiec nadszedł kolejny etap a mianowicie:podpiąłem pod aku prostownik na napięcie 12V. 1 Próba ładowania trwała 15 min,odpiąłem prostownik i zrobiłem pomiary ponownie bez obciążenia wyszło 12,46V a z 11,60V(ale nie odpalił trykał). 2-ga próba podpiąłem go pod prostownik na 50 min. Pierw pomiary i wyszło Bez obciążenia 13,20V ale spadało,a z obciążeniem 11,85V i również spadało(rozruch już było słychać że chce złapać ale ni uja,i po chwili trykanie powróciło).Wczoraj jak trzymałem pod prostownikiem 50 min to odpaliła więc postanowiłem walnąć krótką rundkę i 35km zrobiłem ale w drodze powrotnej przez przypadek mi zgasła :P Ale całe szczęście bliska mi osoba przyjechała autem z kablami i podpieliśmy je od auta do aku mojej R6 i załapała od strzała(auto było zgaszone podczas odpalania moto :) ) Gdy dojechałem do domu jak zgasiłem ją tak koniec :( tylko było słychać takie "Yłł Yłł" a potem trykanie.
Chciałbym jeszcze dodać że podczas 1 pomiarów zanim podpiąłem pod prostownik w kokpicie wszystko świeciło jak należy ale jak nacisnąłem starter, to lampy przygasały a z czasem lampki informacyjne np ta od Luzu "N" zaczęła tracić moc i przygasła ale nie zgasła całkowicie inne podobnie.
Dodaje filmik który nagrałem zaraz po podejściu do 1 pomiaru,
jakość szału nie robi bo stary telefon ale słychać trykanie i widać jak reagują lampy na naciśnięcie starteru.
Jak filmik nie odpali to trzeba zmienić odtwarz. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem z odpaleniem Yamaha R6 rj 03.
PostNapisane: 4 lis 2014, o 19:29 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:54
Posty: 39
Sprzęt: r6 rj03
Imie: Kamil
Lokalizacja: Kraków
Niestety z filmu nici :evil: bo Rozszerzenie mp4 jest zablokowane.
Ew mogę na e-maila wysłać .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem z odpaleniem Yamaha R6 rj 03.
PostNapisane: 4 lis 2014, o 21:24 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 12:20
Posty: 1800
Sprzęt: R6 RJ11
Imie: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa
Pomiar napięcia akumulatora o niczym Ci nie powie. Należy mierzyć pojemność aku, ale do tego trzeba odpowiedniego przyrządu.

Ogólnie albo aku to trup albo masz słabe ładowanie.

_________________
Nie ma złej pogody do jazdy, jest tylko złe przygotowanie się do niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem z odpaleniem Yamaha R6 rj 03.
PostNapisane: 4 lis 2014, o 22:07 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:54
Posty: 39
Sprzęt: r6 rj03
Imie: Kamil
Lokalizacja: Kraków
Czyli jak nie Aku to alternator do wymiany mam rozumieć?
I jeszcze jedno,jeśli podmienie swój Aku na inny dobry działający,to czy go nie zepsuje, jeśli ładowanie mam zrypane?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem z odpaleniem Yamaha R6 rj 03.
PostNapisane: 5 lis 2014, o 00:40 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lut 2013, o 17:52
Posty: 614
Sprzęt: r6 rj11
Imie: Artur
Lokalizacja: Warszawa
podepnij działające aku i wtedy zmierz ładowanie to się dowiesz czy alternator i regulator działa jak powinien..

Ogólnie ten sam temat wałkowany jest średnio co miesiąc, wystarczyło użyć opcji szukaj ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem z odpaleniem Yamaha R6 rj 03.
PostNapisane: 7 lis 2014, o 12:58 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:54
Posty: 39
Sprzęt: r6 rj03
Imie: Kamil
Lokalizacja: Kraków
Chciałbym podziękować za pomoc i wskazówki :D Poczytałem więcej,załatwiłem odpowiedni sprzęt i pobadałem wszystko,okazało się że tylko Aku do wywalenia Styki wszystkie są zadbane,ładowanie działa jak należy. :)
Pozdrawiam! :witam: 8-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1