Teraz jest 5 maja 2024, o 14:59

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: problem z elektryka
PostNapisane: 18 sty 2011, o 15:07 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 15:51
Posty: 25
Lokalizacja: Kołobrzeg
Sprzęt: r6/2002
Imie: konrad
w miarę możliwości i czasu którego mam mało ;/ udało mi się sprawdzić z kumplem to co pisaliście i po podłączeniu miernika alternator działa aku tez sam w sobie wygląda na zdrowy. Ale przez przypadek odkryliśmy małą choinkę na lampie pulsującą "w rytm" kierunków. wiec może to gdzieś tu skryty jest problem. na dniach z kolega gdy będziemy mieli wolne przyjrzymy się temu dokładniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z elektryka
PostNapisane: 18 sty 2011, o 15:10 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
nie wiem czy dobrze zrozumialem.jak wlaczasz kierunek to lampa tak jakby przygasa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z elektryka
PostNapisane: 18 sty 2011, o 18:49 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 15:51
Posty: 25
Lokalizacja: Kołobrzeg
Sprzęt: r6/2002
Imie: konrad
tak dokładnie, gdy zapala się kierunek to leciutko przygasa lampa, gaśnie kierunek to lampa wraca do normy i tak w rytm kierunku(przygasanie jest naprawdę minimalne widać do dopiero gdy odpowiednio ustawiłem się nad lampa żeby żarówka nie świeciła mi w oczy no i gdy przysłoniłem ręką kierunek i wtedy na białej ścianie garażu było to widać)
mogę jeszcze dodać że jest identyczna sytuacja z tylną lampa bo aż byłem parę min temu w garażu żeby wychwycić wszystkie takie dziwne mrugania świateł i podsumowując:
1 Przy zgaszonym silniku
-przód i tył mruga w rytm kierunków
2 Przy zapalonym silniku
-przód działa poprawnie mimo próby z kierunkami :)
-tył ciężko powiedzieć ponieważ mruga/pulsuje (jak kto woli) w rytm wibracji silnika z włączonymi kierunkami jak i bez


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z elektryka
PostNapisane: 18 sty 2011, o 20:35 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
na moje laickie oko to albo jest male zwarcie albo czerpie tyle pradu to mrugniecie ze az lampy przygasaja :) ale powinno to wykazac na mierniku.jesli wszystko jest w normie to...niech sie lepiej wypowie elektryk ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z elektryka
PostNapisane: 19 sty 2011, o 16:21 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2010, o 09:33
Posty: 68
Lokalizacja: Dublin/Kraków
Sprzęt: R46 + CBR 1000 RR
Imie: Jakub
na zgaszonym silniku kiedy idzie z tego słabiutkiego akumulatorka tylko i na seryjnych kierunkach z wielkimi żarówami to chyba normalne że widać znikome przygaśnięcie :D ale na odpalonym przy normalnym ładowaniu nie powinno nic przygasać


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z elektryka
PostNapisane: 19 sty 2011, o 21:40 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 15:51
Posty: 25
Lokalizacja: Kołobrzeg
Sprzęt: r6/2002
Imie: konrad
kieruneczki wymienione na malutkie żaroweczki ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z elektryka
PostNapisane: 20 sty 2011, o 22:26 
jesli masz ladowanie i miernik pokazuje wszystko ok to chyba jest w porzadku. u mnie np po nacisnieciu klamki hamulca zawsze lekko przygasaja swiatla i chyba tak juz po prostu jest. jedyne co mi przychodzi na mysl to mozesz jeszcze sprawdzic regulator napiecia bo moze on cosw szwankuje. sprawdz styki i kostke takze , moze cos sie przypala powoli


Góra
  
 
 Tytuł: Re: problem z elektryka
PostNapisane: 20 sty 2011, o 23:15 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 15:51
Posty: 25
Lokalizacja: Kołobrzeg
Sprzęt: r6/2002
Imie: konrad
no okey jeszcze jakoś mogę zrozumieć przygaszanie ale żeby pulsowała tylna i przednia lampa - raz jaśniej raz ciemniej razem z miganiem kierunkowskazu... :| tutaj już nawet bym zaryzykował stwierdzenie czy to przejdzie przegląd (przód jak przód ledwo widać ale tył to jest już zbyt wyraźne :| . I najdziwniejsze: mrugająca tylna lampa razem z wibracjami silnika :| (chciałem zrobić filmik i wam to pokazać ale za słaby mam telefon). Ja powoli skłaniam się ku temu że pod bakiem jest gdzieś przerwany albo przytrzaśnięty kabel albo poprzedni właściciel coś próbował izolować i nie za bardzo mu to wyszło. poza tym wracając do tych wyników akumulatora miał mi kolega odp co zemną to robił czy u niego jest tak samo ale no niestety nie odpisał narazie :( a mianowicie odkręciłem plusową kleme podpieliśmy ją do miernika a drugi przewodzik przyczepiliśmy do "+" akumulatora oczywiście wszystko przy wyjętym kluczyku ze stacyjki i wyszedł nam wynik 9V i to samo analogicznie wyszło przy minusie, od taty usłyszałem że nie powinno tak być i że to oznacza gdzieś zwarcie... Co wy o tym myślicie?

A co do kostek to dziś już kilka sprawdziłem i jedna największa, chyba to jest od rozrusznika była nieźle zaśniedziała


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z elektryka
PostNapisane: 21 sty 2011, o 00:38 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
masz gdzieś zwore i to poważna , albo inna opcja ... masz jakis alarm przy moto ?? jeśli tak odniego trzeba zacząć szykac przyczyny, jeśli nie i wiesz już że poprzedni właściciel cos dłubał to zacznij pd tech elementów własnie , czyli lamp


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: problem z elektryka
PostNapisane: 21 sty 2011, o 08:36 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 15:51
Posty: 25
Lokalizacja: Kołobrzeg
Sprzęt: r6/2002
Imie: konrad
alarmu brak. ale zastanawia mnie takie coś nie mam pojęcia co to jest :| jak widać na zdjęciach zestaw 6 czarnych kabli prowadzących do nikąd w tym jedne jakoś dziwnie razem złączone fot.1
ObrazekObrazek
czyżbym to tego szukał czy porostu tak ma być (choć szczerze w to wątpię) narazie nie wiem gdzie prowadzą te kable ale jeżeli uznacie że tak nie powinno być to na dniach to spr razem z reszta instalacji tylko przeniosę moto w cieplutki oświtlony garaż. :D

Edit
jestem już po ściągnięciu baku i cała elektryka wygląda na taką jaka została zrobiona w fabryce wiec jedyne miejsce gdzie coś było robione przez "fachowca" to te czarne kable, ktoś wie od czego to kable czy to nie jakieś podpięcia do alarmu albo coś? i jak to najlepiej sprawdzić bo nie chciałbym przypadkiem jakiegoś konkretnego zwarcia zrobić żeby rozwalić całą elektrykę :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1