Teraz jest 6 paź 2024, o 16:54

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ponownie - problem z uciekającą masą w liczniku R6 - 1999
PostNapisane: 20 sie 2014, o 19:07 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2014, o 20:51
Posty: 4
Sprzęt: R6
Imie: Łukasz
Lokalizacja: Kato
Witam,

Posiadam już w swoim życiu drugą R6, w mojej starej po zakupie robiłem od samego początku całą elektrykę (w celu przypomnienia http://www.yamahar6.cba.pl). Posiadam teraz R6 z 99 r i mam mały problem, gdyż praktycznie jakiś tydzień temu zaczął świrować mi licznik. Problem oczywiście ze słynną znikającą masą (lub brakiem stałego plusa, jak kto woli), gdyż nie trzyma pamięci i po kilku sekundach po wyłączeniu stacyjki z powrotem przestawia się licznik na mile. Oczywiście to nie wszystko, bo gdy podczas jazdy zaczynam przyśpieszać powoli, to licznik działa bez problemu, natomiast kiedy dam mu mocniej w palnik, to prędkościomierz zaczyna świrować i pokazuje przy np. 100 km/h raz 30 a raz te 100 km/h. Stawiam na problem z masą, gdyż w mojej starej R6 też miałem dokładnie taki sam problem. Znam ten motocykl od podszewki, a więc nie dało mi to spokoju i odkręciłem bak, owiewki, czachę, lampy - po prostu goła rama, kable, silnik i zadupek :)

No więc tradycyjne czyszczenie masy na silniku, klemy w akumulatorze, sprawdzenie ładowania, sprawdzenie napięcia, odłączanie wszystkich kostek i czyszczenie, napawa uszkodzonych kabli - zadowolony wszystko podłączyłem, założyłem siedzenia i się przejechałem - problem o dziwo nie znikł, gdyż nadal prędkość przy mocniejszym gazie się pojawiał, a licznik po wyłączeniu zapłonu po kilku sekundach się resetował (tak, tak - godzina na zegarze tak samo).

W dłoń zatem poszedł schemat znaleziony na necie, jednak praktycznie w nim nic nie ma, nic nie znalazłem odnośnie licznika, chociaż były tam jakieś sprawdzenia czy nie uległy uszkodzenia jakieś elementy, jednak nie to mnie interesowało. Ze starą R6 miałem taki fajny schemat, gdzie były narysowane kostki oraz ewentualnie w niektórych przypadkach kolory kabli i tam były oznaczenia, który kabel za co odpowiada. Poprzez miernik znalazłem w kostce 3 kable od masy i nie mam pojęcia, który jest ten właściwy, a nie chce coś pochrzanić, więc dla pewności wolałbym opis samej kostki. Być może ktoś z Was ma?

Dzisiaj zadzwoniłem dzisiaj do znajomego, który polecił sprawdzić, czy nie ma zimnych lutów czy uszkodzeń na płytce w liczniku - więc rozkręciłem, sprawdziłem, ale nic kompletnie nie widać, żeby było coś uszkodzone. Kupiłbym nowy licznik, ale jak się okaże, że jednak problem jest w masie? Chciałbym jednak się upewnić, a niestety nie mam od kogo wziąć zapasowego licznika z R6.

Czy ktoś z Was ma może schemat z oznaczeniem, które kable w kostce od licznika do czego są bądź wie, jak rozwiązać problem?


Z góry dzięki i gratuluje, jeśli ktoś to całe poczytał :)



Pozdrawiam
Łukasz1221


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ponownie - problem z uciekającą masą w liczniku R6 - 1999
PostNapisane: 21 sie 2014, o 07:12 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Co do zimnych lutów, to one mogą być niewidoczne gołym okiem. Najlepiej w tym przypadku rozgrzać suszarką lub opalakrą płytkę licznika. Trzeba oczywiście zachować ostrożność, żeby nie potopić plastikowych elementów itp. Rozgrzanie płytki może pomóc na chwilę. Po wystygnięciu problem może znów się pojawić. Po co to zrobić? Po to żeby zobaczyć czy faktycznie występuje problem zimnych lutów. Nie zawsze to zadziała więc na tym nie można w stu procentach polegać.

Co do schematu to zrobiłem zdjęcie swojego z manuala. Ja z niego korzystałem. Nie jestem doświadczony jeżeli chodzi o elektrykę, ale dla mnie ten schemat był bardzo czytelny i szybko wszystko zawsze znajdowałem.

https://dl-web.dropbox.com/get/Zdj%C4%99cie%2021.08.2014%2C%2008%2004%2039.jpg?_subject_uid=100684972&w=AACuChSGePjV4g0BmOtdW6JqLErQXoPGJ9qzvwKpJ_AXzg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ponownie - problem z uciekającą masą w liczniku R6 - 1999
PostNapisane: 21 sie 2014, o 11:46 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2014, o 20:51
Posty: 4
Sprzęt: R6
Imie: Łukasz
Lokalizacja: Kato
Cześć,

Próbowałem i ten sposób, jednak byłem ostrożny i być może za mało podgrzałem, bo efektu nie było żadnego.

Co do schematu - mógłbyś wrzucić jeszcze raz? Link niestety nie działa.


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ponownie - problem z uciekającą masą w liczniku R6 - 1999
PostNapisane: 21 sie 2014, o 14:00 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
U mnie ten link działa normalnie, ale łap jeszcze jeden:

https://imageshack.com/i/p4UpK8Edj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ponownie - problem z uciekającą masą w liczniku R6 - 1999
PostNapisane: 21 sie 2014, o 14:14 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2014, o 20:51
Posty: 4
Sprzęt: R6
Imie: Łukasz
Lokalizacja: Kato
Hmm tak rzuciłem okiem i powiem Ci, że zbytnio mało z tego schematu wiem. Postaram się coś na spokojnie ogarnąć i pokombinować coś, a jak nie, to niestety ale wizyta u jakiegoś dobrego elektryka czeka :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1