Teraz jest 6 paź 2024, o 16:32

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: R6 nie pali.
PostNapisane: 14 paź 2014, o 18:07 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2014, o 17:44
Posty: 3
Sprzęt: r6
Imie: adam
Lokalizacja: Białystok
Witam wszystkich użytkowników forum. Nie wiem jakie panują tu obyczaje, czy jest osobne miejsce gdzie powinno się przywitać, dlatego pozwalam sobie zrobić to w tym miejscu.

O problemie. R6 2000 na gaźniku. Problem następujący, przygotowanie maszyny na drogę w orszaku ślubnym, odpalenie motocykla i wyjazd z garażu, odpaliła od strzała, wyjazd 15 metrów z garażu, na czyszczenie. Podkreślam, że w trakcie przygotowań motocykla nie użyto wody z węża, myjki, czy innych takich. Maszyna stała 4 godziny w oczekiwaniu na konkretną godzinę, i? przed imprezą nie odpaliła już. Pojechałem quadem:). Kolejnego dnia z rana motocykl odpalił od strzała, przejechałem z 30 km i odstawiłem. tego samego dnia później próbowałem odpalić i nic. Nie zapala. A mianowicie, gaźniki synchronizowane, czyszczone myjką ultra około 4 tygodnie temu, iskra jest na każdym, co prawda świece w tym sezonie nie wymieniane, ale każda daje oznakę życia, kompresja jest, po zdemontowaniu airboxa podczas próby uruchomienia, widać że paliwo jest dostarczane do gaźnika, pompka paliwa pracuje, zaś zaobserwowałem, że zawsze z zimnego startu trzeba było chwilę poczekać aż dopompuje, a teraz zapłon, i nie cyka, jak by dobite cały czas. Oglądając, szukając zobaczyłem też, że w kostce od zegarów odczepił się jakiś przewód, zamontowałem ale to chyba od kontrolki kierunków, bo montując obserwowałem co się zaświeci, lub czego będzie brakować, rozkręcałem też stacyjkę, z tego względu, że czasami kluczyk potrafił się zaciąć, wydmuchuję brudy i smaruję, raz pomaga raz nie, Podczas próby uruchomienia, mam zdemontowany zbiornik paliwa, w wężyk umieszczony lejek z paliwem, i nie widać żeby palio zostało jakoś łakomie pobierane, nie przybywa też go w oleju silnika, przy próbie kręcenia słychać nie raz strzały tłumika, nie wiem czy coś jeszcze zaobserwowałem, lub też robiłem po czasie, kiedy moto nie pali. Proszę Was o jakieś konstruktywne informację co mogę we własnym zakresie sprawdzić. Proszę też o nie udzielanie porad, kup i zmień może pomoże. Z góry serdecznie dziękuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 nie pali.
PostNapisane: 14 paź 2014, o 18:26 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2014, o 17:44
Posty: 3
Sprzęt: r6
Imie: adam
Lokalizacja: Białystok
Akumulator chyba wymieniał poprzedni właściciel. Od kręcenia aku pada, ale podłączam go szeregowo do samochodu lub prostownika i jest moc. Mimo to motor nie bangla.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 nie pali.
PostNapisane: 16 paź 2014, o 10:27 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2014, o 17:44
Posty: 3
Sprzęt: r6
Imie: adam
Lokalizacja: Białystok
Forumowicze, nikt nic nie jest w stanie podpowiedzieć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 nie pali.
PostNapisane: 16 paź 2014, o 17:19 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
Ale co kręci silnik czy nie?
Jak kręci to na pierwszy ogień czujnik kosy i z pod klamki sprzęgła.Masz je zmostkować bo lubią się utlenić itp.
Jak kręci to wlej pod świece strzykawką paliwo.
Startujesz byle nie ze zdechłego aku.Jak coś załapie to wiesz że masz problem z podawaniem paliwa,może pompka nie podaje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1