Teraz jest 28 kwi 2024, o 23:10

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ktoś upuścił mój motor jakie zniszczenia ?
PostNapisane: 15 lut 2011, o 19:32 
Witam

Ja p..... czy ten kraj nie może być normalny , przepraszam za początek opiszę całą sytuacje . zakupiłem dziś przyciemnianą tylną lampę do swojej NOWEJ yamaszki r6 i postanowiłem ją zamontować wystawiłem moto z garażu żeby się lepiej przyjrzeć konstrukcji po czym wróciłem do domu po odpowiednie narzędzia , powracając ujrzałem swoje nowe piękne moto z przebiegiem 20 km jak leży na boku po prosiłem ochronę o monitoring to jedna kamera z oddali widzi kolesia który wsiada na moto i go nie chcący wywraca znaczy się uslizguje moto po tym jak z niego zsiadł ;/ po czym "zbiega" ogólnie nagranie do dupy i nie da się go wykorzystać bo jest z bardzo daleka i koniec historii . Teraz moje pytania czy moto da się przywrócić do stanu fabrycznego? upadł na stronę od sprzęgła oczywiście owiewki się porysowały klamka od sprzęgła wygięła i chyba trochę kierownica też , była blokada kierownicy zapięta czy ona też się uszkodziła ? również dekielek od dołu jest taki okrągły porysowany , jak myślicie czy lagi takie rzeczy mogły się od takiego upadku powyginać ,proszę o wyrozumiałość za kwestie techniczne , ale szczerze powiem jestem zdruzgotany ;/ . Jest ubezpieczony AC jutro jedzie do warsztatu jak mam zgłosić szkodę bo sprawcy i tak nie złapią czy lepiej wziąć to na siebie ze mi się noga obsunęła i moto mi upadł żeby niemieć jakieś szkody parkingowej czy żeby nie szukali sprawcy nie wiem ile itp itd . prosił bym o opinie co mogło się uszkodzić i czy da się to naprawić , wielkie dzięki za pomoc chyba się k.. powieszę .

Michał

PS : jutro przychodzą crash pady :/


Ostatnio edytowano 16 lut 2011, o 15:09 przez MRA, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: ktoś upuścił mój motor jakie zniszczenia ?
PostNapisane: 15 lut 2011, o 19:44 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2010, o 13:20
Posty: 1769
Lokalizacja: Konin
Sprzęt: YZF R6 2007
Imie: Karol
Lokalizacja: konin
bez paniki :) lagą i blokadzie kierownicy napewno sie nic nie stalo i z pewnoscią kierownice tez powina byc prosta od takiego upadku bo moto nie upadalo z nie wiadomo jaką wielką silą żeby kierownice uszkodzić ja bym to zglosil jako szkoda parkingowa

_________________
YAMAHA R6 07r. Żyć chwilą nie chwilę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ktoś upuścił mój motor jakie zniszczenia ?
PostNapisane: 15 lut 2011, o 20:38 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
jesli masz AC to nawet jakby ci silnik pekł to sie nie przejmuj :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ktoś upuścił mój motor jakie zniszczenia ?
PostNapisane: 15 lut 2011, o 23:02 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, o 17:19
Posty: 167
Lokalizacja: Biała Podlaska
Sprzęt: brak
Imie: Rafał
Lokalizacja: Biała Podlaska
Z AC też nie jest tak różowo bo ubezpieczyciel ma prawo zwracać za zamienniki a nie oryginały. Mi do za zderzak do auta policzyli 130 zł gdzie oryginał kosztuje 1400. Po odwołaniu i miesiącu czekania zmienili wycenę na oryginalne. Ciebie ratuje że to nowy motor bo moje auto było 3 letnie.

_________________
http://www.bikepics.com/members/sobol18/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ktoś upuścił mój motor jakie zniszczenia ?
PostNapisane: 16 lut 2011, o 00:37 
Na początek warto przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia, każde AC jest inne i ma inne warunki. Zależnie od umowy mogą Ci szkodę liczyć w nowych częściach albo w używanych. Po przeczytaniu wiele się rozjaśni.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ktoś upuścił mój motor jakie zniszczenia ?
PostNapisane: 16 lut 2011, o 10:02 
co do ubezpieczenia zawsze w nowych oryginalnych bez wkładu własnego tak to wygląda od strony ubezpieczenia ja się porostu martwię czy da się go doprowadzić do stanu "cacy :) "


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ktoś upuścił mój motor jakie zniszczenia ?
PostNapisane: 16 lut 2011, o 10:06 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 20:08
Posty: 139
Lokalizacja: Wadowice
Sprzęt: YZF R1 RN19
Imie: Piotr
Zostawiles motor w swoim garazu czy to jest jakis wspolny dla mieszkancow? Pytam bo skoro sa kamery to domyslam sie ze garaz jest strzezony. Z AC tez nie ma tak latwo, zawsze moga cie czyms zaskoczyc

_________________
Na tym właśnie polega piękno życia że jestem autorem sytuacji nie do przebicia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ktoś upuścił mój motor jakie zniszczenia ?
PostNapisane: 16 lut 2011, o 11:04 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2010, o 21:04
Posty: 203
Lokalizacja: SI-SH-SK
Sprzęt: R1
Imie: Gosia
Kuź.... co za ludzie , osobiście byłam świadkiem jak jakiś gościu usiadł mojemu koledze na motocyklu stojącym na parkingu a my siedzieliśmy kilkanaście metrów dalej. Jak kumpel wyrwał do tego gościa i go złapał za szmaty to na szczęście zdążyłam złapać motocykl. Nie rozumie takich ludzi , motocykl to własność prywatna , to tak samo jakby ci ktoś do auta wlazł bo było otwarte .
Współczuje sytuacji.

_________________
A w sercu wyryte, tych 6 magicznych liter i kamertonów znak , co przysłania cały świat.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ktoś upuścił mój motor jakie zniszczenia ?
PostNapisane: 16 lut 2011, o 13:37 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, o 17:19
Posty: 167
Lokalizacja: Biała Podlaska
Sprzęt: brak
Imie: Rafał
Lokalizacja: Biała Podlaska
MRA napisał(a):
doprowadzić do stanu "cacy :) "


Kolego nie z takich rzeczy się robiło laleczki :P Sądzę, że 70% motocykli na tym forum miała jakieś przygody.

_________________
http://www.bikepics.com/members/sobol18/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ktoś upuścił mój motor jakie zniszczenia ?
PostNapisane: 16 lut 2011, o 13:42 
Sytuacja jak w filmie sensacyjnym tak garaż jest 2 poziomowy i ma wszędzie kamery ale tydzień temu było piaskowanie czy coś takiego wiec wszystkie kamery zostały zasłonięte workami :D i tylko te daleko były odsłonięte wiec ... nic z tego ;/ moto dziś wyjechał do warsztatu chyba 9 elementów do wymiany , zgłosiłem do AC zobaczymy wciągu 7 dni maja się ogarnąć z tego co mi mówili to moto jest nowy wiec pewnie będzie wszystko wymienione na nowe zobaczymy będę informował co mi powiedzą i jak to wszystko działa i jak ubezpieczyciel się zachowa .

PS : naszczacie miałem poskładane lusterka wiec mordeczce się nic nie stało .


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1