Teraz jest 17 maja 2024, o 23:09

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Konserwacja moto na zimę.
PostNapisane: 8 lis 2010, o 22:23 
Mam pytanie może wydać sie wam banale ale czy powinno sie jakoś szczególnie zabezpieczyć motocykl przed zimą? Konkretnie to mój sprzęt stoi w nie ogrzewanym garażu czy lepiej jest wyjąć akumulator na zime czy raz na jakisz czas odpalac motor żeby sobie pochodził? Albo może jesc coś innego co powinienem zrobic albo nie robic:P żeby czegos nie zchrzanic?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konserwacja moto na zimę.
PostNapisane: 8 lis 2010, o 22:33 
Pytanie zadawane od zawsze i jest na nie tyle odpowiedzi ilu użytkowników moto ;)

Ja akumulatora nie wyciągam, zdarzają się sytuacje po kilku m-cach stania moto,że immo wariuje, alarm nie pozwala odpalic moto itd...

Jeżeli masz dostęp do moto podczas zimy ja proponowałbym go odpalać co jakiś czas, tak robię i z uwagi na mój zawód (mechanik samochodowy) wydawało mi sie to słuszne.

Handluję częściami i wiem,że silnik nieodpalany który stoi długo w zimnym pomieszczeniu często nie chodzi nowemu właścicielowi zbyt długo (ale to nie reguła)

Olej należałoby wymienić na świeży przed zimą ,ponieważ ze starego osadza się podczas stania to co niepotrzebne i zużyte.

"Stara szkoła" mówi "nie wymieniać" ;)

Moto postawić na stojakach ,oszczędzając opony.

Oczywiście podkreślam, to moje zdanie i moje sugestie...

Jak pisałem wcześniej zdań jest wiele...

Brrrrrr....zimowanie moto...dlaczego to już??????? :cry:


viewtopic.php?f=24&t=171&p=17931#p17931
TYSON


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konserwacja moto na zimę.
PostNapisane: 9 lis 2010, o 20:25 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
http://www.scigacz.pl/Zimowanie,motocyk ... 13740.html


co do przepalania ja robie to tylko wtedy gdy temp jest w miare łagodna tzn ok 0st


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Konserwacja moto na zimę.
PostNapisane: 10 gru 2010, o 23:01 
Chciałbym jeszcze o coś dopytać dzisiaj w pracy kolega powiedział mi że on w swoim virago zalewa bak do pełna bo boi się że na ściankach baku powstanie rdza kiedy moto będzie stało nieużywane. Czy tak też może być w r6 czy może baki erek są jakoś zabezpieczone???


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konserwacja moto na zimę.
PostNapisane: 11 gru 2010, o 00:33 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
ja nigdy do pelna nie mialem zalane na zime,chociaz niby powinno sie. wystarczy ze regularnie wymieniasz filtr paliwa .ja tam zadnej rdzy nie zauwazylem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Konserwacja moto na zimę.
PostNapisane: 11 gru 2010, o 01:15 
ja zalewam do pełna, ale trochę z innego powodu...po prostu regularnie odpalam eRkę i robię kilka rund po hali więc pod koniec zimy mam znacznie mniej...a nie chciałoby mi się dolewać beny w trakcie zimy ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konserwacja moto na zimę.
PostNapisane: 11 gru 2010, o 13:33 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2010, o 09:54
Posty: 142
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: R6
Imie: Michał
Z tym zalaniem do pełna chodzi o to, że bena jest strasznie "sucha", i nie zostaje na ściankach tylko odparowuje, nie zostawiając warstwy "ochronnej" jak w przypadku ropy. Przez różnicę temperatur skrapla się woda która może byc powodem korozji wewnątrz baku. Najlepiej zalewać do pełna by potem się nie martwić na wiosnę!!!

_________________
http://szajbik.fotosik.pl/zdjecia/1.html

"zabija nas to co naprawdę kochamy..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Konserwacja moto na zimę.
PostNapisane: 11 gru 2010, o 18:18 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
Łuuuki Only One - R1 napisał(a):
ja zalewam do pełna, ale trochę z innego powodu...po prostu regularnie odpalam eRkę i robię kilka rund po hali więc pod koniec zimy mam znacznie mniej...a nie chciałoby mi się dolewać beny w trakcie zimy ;)


to gdzie luki trzymasz moto ze mozesz nim pojezdzic nawet? tez bym tak chcial


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Konserwacja moto na zimę.
PostNapisane: 11 gru 2010, o 19:30 
Trzymam Rone'a w sporej hali garażowej :) więc można "polatać" :mrgreen: ale tak szczerze to bardziej wkurwia niż daje radości ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konserwacja moto na zimę.
PostNapisane: 12 gru 2010, o 12:30 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
Faktycznie zaleca się napełnianie zbiornika do pełna benzyną i ma to swoje uzasadnienie: na ściankach zbiornika skrapla sie wilgoć i jakby tego było mało w mieszaninie z siarką zawartą w paliwie (wg producentów paliw do 50mg/kg paliwa) daję kwaśną mieszaninę bardzo przyspieszającą korozję zbiornika. Wydaje się więc, że stara szkoła zalewania zbiornika do pełna ma swoje uzasadnienie. Oczywiście mając nie stary motocykl, a przecież najstarsza R1 ma dopiero 12 lat, nie należy zaraz panikować, że od razu zbiornik nam zardzewieje. Szczerze mówiąc ja też rzadko tego przestrzegałem.
No ale gdyby tak we wszystkim stosować się do zaleceń dziadków to smarowanie łańcucha powinno się odbywać tylko i wyłącznie przez gotowanie go w nafcie. :o Już to sobie wyobrażam. :haha:

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1