Teraz jest 1 lip 2024, o 10:28

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: R6 03-05 grzeje się
PostNapisane: 23 maja 2016, o 23:38 
Offline
kursant

Dołączył(a): 1 lis 2015, o 12:30
Posty: 109
Sprzęt: Yamaha R6 04
Imie: Hubert
Lokalizacja: Bydgoszcz
trochę posiedziałem przy moto i wszystko jest już praktycznie jasne. moto trochę falowało mi na obrotach, bo uszczelka pokrywy zaworów z prawej strony pod ramą na takim wybrzuszeniu w ogóle była na zewnątrz skierowana, efekt wiadomy... stało się tak, bo przerabiałem odmę, zdejmowałem kapę, żeby pokombinować przy kanalikach od ekologii i przy osadzaniu kapy nie dopilnowałem czy uszczelka wszędzie dobrze leży. dwa, wyrzucało z pod węży płyn najprawdopodobniej dlatego, że cypełki, na które osadza się węże bardziej przypominały zębatkę niż kółko. jakoś to naprostowałem i jutro planuję moto złożyć odpalić, oczywiście jeżeli uda mi się przenieść w inne miejsce drugi wentylator, bo uniemożliwa montaż chłodnicy na właściwym miejscu. mam nadzieję, że uszczelka pokrywy zaworów była winą falujących obrotów, odpali się to zobaczy... co do poprzednich rad z postów powyżej, mój zaufany mechanik sprawdzał, mówił że wsio jest git z uszczelką pod głowicą. trochę chaotycznie to wszystko opisane, ale godzina jest jaka jest. co do obrotów, widzę że na forum wiele osób ma z tym problem, jeżeli wina będzie leżyć w czymś innym niż ta uszczelka to będę informować na bieżąco :p pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 03-05 grzeje się
PostNapisane: 24 maja 2016, o 11:30 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
RJ095 z 2005r ma chłodnicę i 2 wentylatory.
Kup gotowca z wentylatorami jak polegniesz w przeróbkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 03-05 grzeje się
PostNapisane: 24 maja 2016, o 22:05 
Offline
kursant

Dołączył(a): 1 lis 2015, o 12:30
Posty: 109
Sprzęt: Yamaha R6 04
Imie: Hubert
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiem że ma, ale ja mam model z 2004 roku. Już mam zamocowane obydwa wentylatory. Złożyłem chłodnicę i leci ciurkiem z niej płyn, przy robieniu stalowej ramki do niej musiał ją przetopić. Dlatego odsyłam chłodnicę, we wtorek wraca do mnie i składam to gówno do kupy, wkurw niesamowity biorąc pod uwagę jak ładnie ma być przed następne dni..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 03-05 grzeje się
PostNapisane: 1 cze 2016, o 20:54 
Offline
kursant

Dołączył(a): 1 lis 2015, o 12:30
Posty: 109
Sprzęt: Yamaha R6 04
Imie: Hubert
Lokalizacja: Bydgoszcz
więc tak jak mówiłem, piszę bo może ktoś będzie mieć podobny problem. wina była w sumie w 100% moja, a wszyscy znajomi stawiali na uszczelkę pod głowicą. wyciekowi oleju była winna pokrywa zaworów, na takim półksiężycu pod ramą w ogóle nie była na swoim miejscu, przez co silnik wariował z obrotami. wszystko ładnie ułożone, na szczęście nie przyciąłem uszczelki. z wylewającym się płynem chłodniczym były dwa problemy - nieszczelna chłodnica, już pospawana i te cypelki na węże były w sumie ciut pogięte, na tym musiał płyn uciekać. trochę się w czasie przeciągnęło, spawanie chłodnicy itd, ale w końcu w weekend będzie upalanie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1